Страхувам се, че след годинката пак ще се буди през ноща...

  • 1 477
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Въпроса ми е към мамите, кърмили изключително до 6тия месец, кърмещи и след първата годинка:

Бюдят ли се още децата ви за хранене през ноща???
Около мен има няколко такива мами и с деца на година и нещо стават по безброй пъти да се хранят...честно не знам дали ще издържа на това.
Има дни като днес, в които съм половин човек от недоспиването и нямам против, но толкова дълго да се случва ми се струва направо плашещо.

Моля ви, споделете как е при вас?
За мамите, които са със спящи бебета-моля, пишете как и кога спряха да се хранят нощем

Благодаря:)

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Кърмих сина ми през нощта до 1 г. 6 м. Една нощ след часове висене по гърдите ми, много ми писна и му казах, че млякото е свършило и че  сутринта ще има пак- просто така, без наистина въобще без да съм очаквала каквато и да е реакция. Какво беше учудването ми когато господинът просто се обърна на другата страна без никакъв протест и заспа. И така 3-4 нощи се будеше и пак му казвах същото и си заспиваше без проблеми. Става въпрос за дете, на което до този момент ако не му дадеш да суче, ще събуди целия блок.
2 месеца по- късно на година и 8 мес. се отби изцяло.
Иначе и сега се буди към 2-3 и иска да идва да спи при нас. Като го преместя си спи до сутринта.

# 2
  • Мнения: 9 481
Изключително кърмен до 6,5мес Mr. Green
Все още кърмя... bowuu
Едва сега разреди буденията...2пъти задължително на нощ /вече се чудя дали не е по-скоро навик Rolling Eyes/
Преди беше по-начесто заради тормоза от никнещите зъбки. В момента е на периоди-никнат кътниците, но никакви се не виждат още ooooh!
Та не се будят от глад, а да си цокнат за успокоение Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 44 017
Будеше се двете месеца в които кърмех след годинката. Спря да се буди няма и  след като отбих и то защото по-рано от 6 казах, че няма да правя мляко няма да правя, в началото правех, де 1 седмица, после се будеше плачеше 5-10 мин и заспиваше и млякото отиде в 4, после в 6....след около 2 месеца даже направо почна да закусва в 7.....та си мисля - повече е до навик, отколкото до нужда след годинката...въпреки че с кърменето ми беше лесно и си му давах, докато продължавах да дремя в същото време...

# 4
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Винаги се е будила, по 5-10-15 пъти на нощ. От една седмица вече не се кърмим, пак се буди, само дето малко по-трудно приспивам.  Та не е май от кърменето буденето, просто както някои деца са злояди, така други са злоспящи. Аз сега тая надежди след втората година да почне да спи... Дръж се, па дано по-рано дойде наспиването при теб!  bouquet

# 5
  • Мнения: 789
Будят се, да. Но напоследък започва да пропуска, та съм обнадеждена Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 3 064
Буди си се най-редовно - по няколко пъти на нощ. Взимам го при мен и дремем някак. И аз мечтая да се наспя сама, ама търпя, защото това е най-лекият вариант. Ако не беше цицата, не знам как ще заспива изобщо. Да, моето е точно "злоспящо". Снощи като се събуди в два и до три - купон. Е, това е по-скоро изключение, иначе си заспива спокойно.

# 7
  • Мнения: 3 695
Все още се буди и моето едногодишно кърмаче, но вече най-често по веднъж. Не съм правила опити да я отучвам, защото определено не искам да става с рев, ще чакам сама да спре да се буди.
А ти няма какво да му мислиш отсега какво ще станве в бъдеще. Най-доброто, което можеш да наравиш за себе си е, ако можеш да спиш през деня, когато и бебето спи.  Peace

# 8
  • Мнения: 5 401
Ето как стоят нещата при нас:

Откакто е роден, Каби се буди безброй пъти през нощта и никога не съм му отказвала кърма или заспиване на цица. Всички кърмачки, които устискваме на винаги навременните съвети за отучване от нощно хранене, знаем какво е!  Confused За мое съжаление той се научи да спи м/у нас и настана още по-голямо безсъние. Каби стана на 1 г. 2-3 м. и след поредното едноседмично неспане (сиреч будене през 15 мин) нервичките ми се стопиха, извиках баба му на помощ и се справихме много лесно и бързо. Преместихме креватчето му в нейната стая и с леки полюшвания на креватчето той се научи да спи непробудно буквално за 7 дена. Почти не плака през тези нощи и свикна дори да заспива без да ме вижда.

След като бабата си замина, той продължи да си спи добре и ние с мъжито отново си върнахме съня. Като се научихме да спим, взе да ни харесва. Сега има отново нощи, в които се буди и няма как - търси си цицата, но поне разбрахме какъв е проблема при нас и как да се справим със ситуацията.

Отново подчертавам, че всичко стана без насилие, драми и безсънни нощи!

# 9
  • Мнения: 400
Ох peаrly, хубаво сте се сетили, трябва да запомня тази идея!

Най-интересното е, че малчо сам спря да се буди през ноща като направи 2 месеца, това продължи към месец и половина и бях жив човек на сутринта и денем, нооо за съжаление пак започна да се буди и се чудя защо:(

Смятам да изчкам да го захраня и като почне да си яде почти всичко ще го отучвам, то това мъка за всички, няма смисъл. Как се окуражавам сама Laughing
Хайде желая ви сънни хубави нощи:)

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Най-интересното е, че малчо сам спря да се буди през ноща като направи 2 месеца, това продължи към месец и половина и бях жив човек на сутринта и денем, нооо за съжаление пак започна да се буди и се чудя защо:(

При нас беше абсолютно същия случай- започнаха да го мъчат зъбите.

# 11
  • Мнения: 8 242
О, буди се и още как  Crazy Имаше един период преди около 2-3 месеца когато беше страшно - по 30-40 будения на нощ не ми мърдаха  Rolling Eyes Вече се закрепиха около 10тина, което изобщо не ми е проблем.. Даже започвам аз да си "търся" човечето ако ме остави да спя повече от 3 часа на куп  Blush
Като никнат зъбите е особено весело - тогава се случва по 5-6 часа изобщо да не пусне циците.. Как не го заболява устата не знам  ooooh!
Цялата тази ситуция не ми тежи, нито ми идва нанагорно - напротив, свикнала съм много отдавна и определено ще ми липсва ако не е така  Laughing
Спи до мен на спалнята откакто се е родил, захраних на 6 месеца, не че това промени нещо с буденията  Twisted Evil
Туй кърмачките угодия нямаме  hahaha

# 12
  • Мнения: 487
И Ян се буди по мнооого пъти всяка нощ. Вече ми идва в повечко и мисля някоя нощ да го оставя да спи при дядо и баба. По принцип ако ме няма, заспива без проблеми с тях, но винаги съм се връщала до 2 часа(през които не се е будил). Много се надявам така да успея поне да намаля нощните будения, иначе не искам да го отбивам...

# 13
  • Мнения: 753
Ето какво работи при моя бебок - щом се събуди го вземам /кърмя седнала до леглото му/ и му давам да суче докато пусне сам и го оставям в леглото му. Първото будене е около 23-24Н и работи. Някъде по нощите пак пробвам в леглото му да го оставя, в краен случай го вземам при нас /зъби, много нервен, плаче/. Установила съм, че оставя ли го в леглото му, доунася си се и спи по-дълго сам. Щом е при мен, суче непрекъснато, обръща се по корем, поти се, гушка се и спи по-кратко. Иначе ми е много сладко да спинка при мен, но мисля, че е по-спокоен сам в креватчето, долепено до нашата спалня:)
/Да чукам на дърво, последните 2 нощи спа спокойно по тази формула, която и друг път е работила/.

# 14
  • Мнения: 487
Установила съм, че оставя ли го в леглото му, доунася си се и спи по-дълго сам. Щом е при мен, суче непрекъснато, обръща се по корем, поти се, гушка се и спи по-кратко.
Ян пък се буди сравнително по-малко, когато е при нас, отколкото в креватчето, което също е долепено до нашето легло. Аз си мисля, че това е, защото се чувства по-спокоен, като усеща, че сме до него. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт