таблетки за стерилизация

  • 703
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 615
Здравейте!Много моля да ми обясните как се ползват таблетките за студена стерилизация?Видях такива на Чико,но не ми е ясно след като се киснат шишетата,трябва ли да се плаканат с вода и така не се ли губи ефекта?От друга страна дали е безвредно това за бебето?Ще ми се наложи да пътувам и не виждам друг начин за дезинфекция.Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 146
Вадиш и ползваш.Няма вкус и мирис.Опитала съм (смуках един биберон) GrinningНо разтвора го сменяш на 24 часа.Можеш да ползваш по половин таблетка в 2,5 литра вода - по - икономично е!

# 2
  • Мнения: 7 837
Първите два месеца стерилизирах само с таблетки, тъй като рядко ползвах шишета. Според лепнатият български текст се плакнат с преварена вода, а според оригиналния на опаковката - с питейна.

# 3
  • Мнения: 6 243
Плакне се. Аз съм ги ползвала един - два пъти за разни дъвкалки, използвах филтрирана вода (като от кана Брита)

# 4
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
И аз съм ги ползвала. Плакнех с обикновенна чешмяна топла вода - нямаше проблем.

# 5
  • Мнения: 1 581
Ползвала съм ги и без плакнене, и с плакнене с преварена вода. Безвредно е за бебето, дори и да остане от разтвора по шишето.
Обаче все пак малко мирише, поне тия на Чико - и таблетките, и течността, не е неприятно, но все пак. Не ги оставяй нещата за повече от 30-40 мин в разтвора, за да не се вмирисват.

# 6
  • Мнения: 5 228
Разтваря се една таблетка в 5 л. вода или половин таблетка в 2,5 л. - зависи как ти ти е по-удобно и колко неща ще стерилизираш, след половин час са готови и изплакваш с преварена вода. Можеш да ползваш течността 24 ч.

# 7
  • Хасково
  • Мнения: 995
Аз използвах разтвора на Чико. Никога не съм изварявала, от първия ден така стрелизирахме всичко необходимо.Много съм доволна. В нашия гред водата е много варовита и като се изваряват шишетата побеляват и се захабяват с разствора ставаха като нови.
На моето шише с разтвора пише /в БГ превод/ :изплакнете с питейна вода /т.е. чешмяна/.

# 8
  • Мнения: 317
И аз ги ползвам и съм много доволна, изплаквам с преварена вода.

# 9
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Аз ги ползвам от първия ден на малката до сега. Не го мислиш - не преваряваш.
Половин таблетка на 2.5 литра в един дълъг съд и вътре слагам всичко за 30 минути. Ползвала съм и с измиване (с чешмяна вода), и без (тогава ги суша на една сушилка на Чико). Нямала съм проблеми!

Поздрави от мен и бебо да расте щастлив и усмихнат! Grinning

# 10
  • Мнения: 8 769
Аз все още ползвам разтвор за студена стерилизация-по същия начин като таблетките, изплаквам шишетата с гореща чешмянка. За пътуване, обаче, наистина таблетките са по-практичния вариант.

Общи условия

Активация на акаунт