виирус

  • 1 333
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
ох пак сме болни, и то всички. кашлица цяла седмица.
Габи уж беше най-добре и започна да вдига температура само вечер, изписаха и антибиотик, но по зле става. от снощи е с 39 и не спада /само за малко с нурофен/. Вирус ли е това какво е? Каква е тази температура вместо да спада тя се качва. Cry Много се притеснявам
Водих я пак на лекар, чисти гърди леко розово гърло. Нищо друго newsm78

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 09:01 от Ybag&Mell

# 1
  • София
  • Мнения: 545
Внезапното бързо вдигане на висока температура обикновено говори за вирус. Не се притеснявай от температурата - организма ще се пребори  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
лошото е че постепенно я вдигна
един ден37.6
2ри н38
3-ти39 и не пада

# 3
  • Мнения: 88
И при нас нещата са същите - кашлица чак до сълзи , запушен нос и водниста хрема, а от снощи и ние сме с температура.Вчера на прегледа нямаше нищо в гърдите, даже и гърлото не беше червено.От сутринта нещата се влошават-очите сълзят и май не сваля температурата,но не е много висока.Кашлицата се засили.В момента давам само сироп за кашлица , Панадол и витамин С.При нас нещата са по- особени, защото Калина има и спастичен бронхит(обикновено през есента са пристъпите) , но това изглежда си е вирус.Е, дайте съвети как да го уморим...Обикновено съветите за много течности , чай и пресни плодове при нас не помагат- не се прелъгва и това си е...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
незнам, чесно казано доста се шашакам

# 5
  • Мнения: 539
И ние изкарахме такъв гаден вирус. Ивана започна с  Т 40 градуса, която започна леко да спада и от третата вечер започна пак да се вдига. След 2 пълни приема на АБ пак вдигна 39, но нея я е ударило в ушите. Иначе има такъв вирус с 5 дни Т. Малката и тя % дни имаше висока, която постепенно спадаше. Иначе при нас кашлицата беше ларингиална, и пиме Хустагил.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 100
има и гаден вкус в устата / сладко и било Thinking/

# 7
похвалиха ми Ремантадина- противовирусно средство, което е  за лечение, и за профилактика. аз лично съм го пила преди 4-5 години и не помня дали имаше ефект. някой ако има опит- да сподели!

# 8
при нас вирусът беше с екстра - ужасно разстройство. След 5 дни температура, вече няма, но пък казва, че се чувства много уморена и хремата продължава

# 9
  • Мнения: 111
Абсолютно същото кара и дъщеря ми.Започна с 37.5 и постепенно до 3-тия ден вдигна 39.8.С кашлица , хрема и ужасно червено гърло.Постоянно казваше че всичко и е сладко на вкус и ме питаше защо и давам сладка вода за пиене.Изписаха ни Зинат-пихме го 7 дни и вече е добре.
Оздравявайте.Успех.

# 10
  • Мнения: 397
Моето дете изкара нещо подобно ноември месец, но вече почнах да се обърквам, толкова различни вируса лепна за тези два месеца, откакто ходи на детска.  Първо вдигна температура, и цяла седмица я поддържа,червеното гърло, хремата и кашлицата са от допълнителните екстри. Спомням си, че не дадох антибиотик, защото скоро преди това беше пил Азитрил. Сега от два дена пак е с хрема и кашлица и е много гадно, предната седмица пи 2-шишета Зината заради бактерии в гърлото и носа. Моля се хремата да не слезне надолу, защото вече не знам какво ще му изписват. Покрай него и аз карам всички болести, включително и зелени ясленски сополи.

# 11
  • Мнения: 88
Всеки с неговите си екстри...При нас на трети ден вирусът е горе-долу овладян - вече не поддържа Т, не киха , но за съжаление този грип отключи бронхоспазъм и сега сме на дехидрокортизон Tired TiredНо поне се надявам да се разминем с АБ , че понася само Зинат. От повечедо други АБ , които днес изписват лекарите, получава странични ефекти - повръщане , разтройство...

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Ybag&Mell, бих те посъветвала да направите рентгенова снимка. Февруари месец с дъщеря ми преживяхме нещо такова- почна като вирусна инфекция, която се усложни. На фона на АБ детето направи пневмония, която се установи единствено със снимка, на слушалка нямаше нищо.
За свое успокоение аз бих направила това.
Да оздравявате и дано не е нищо сериозно  Praynig

# 13
  • Мнения: 410
Вирус,
и ние изкарахме същото.
3 дена температура 39-40, разстройство, без червено гърло, само кашлица и мокри сополи.

остана ни кашлицата сега.

Почнахме да даваме Бронховаксом.

А вирусната пневмония я карахме преди месец, та сега се боря с всякакви средства да лекувам, но да не даваме пак АБ скоро.

Общи условия

Активация на акаунт