Сърдечните тонове на бебо - мога ли да ги чуя?

  • 9 559
  • 21
  •   1
Отговори
   Здравейте, всички!!! Днес се обръщам към вас с въпроса: Мога ли да чуя сърдечните тонове на бебо, използвайки обикновени лекарски слушалки? Вече съм в шести месец и се чудя мога ли сама да се преслушвам.  И ако мога, къде горе-долу трябва да поставя края на слушалките, за да чувам добре и евентуално да преброя ударите на сърцето на бебчо за минута?  Някой знае ли нещо по въпроса? Предварително благодаря на всички, които ще ми отговорят!!!

# 1
  • Мнения: 867
Можеш!. Поставяш слушалката на гръбчето на бебчето, стига естествено да можеш да го напипаш от коя страна на корема ти е Peace

# 2
Ами аз опитах, ама нещо не се получи. Дали пък не е много рано?
Значи просто трябва по търпеливо и упорито да опитвам докато нацеля мястото, така ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз доста пъти прави опити да ги чуя и най-накрая стана но бях в 32г.с
Леко бременеене и раждане! 

# 4
  • Мнения: 71
Еее вие вече се вманиачавате бе хора. Има си лекари за тая работа. И какво като ги преброиш колко са в минута? Ако излязат различен брой от този, който трябва да бъдат, ще почнеш да се шашкаш излишно, че ти има нещо на бебето.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Еее вие вече се вманиачавате бе хора. Има си лекари за тая работа. И какво като ги преброиш колко са в минута? Ако излязат различен брой от този, който трябва да бъдат, ще почнеш да се шашкаш излишно, че ти има нещо на бебето.
Абсолютно съм съгласна  Peace Щом има нужда да проверяваш работата на гинеколога си, явно му имаш и толкова доверие. Просто си намери друг, на когото да вярваш и се наслаждавай на бременността си   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Еее вие вече се вманиачавате бе хора. Има си лекари за тая работа. И какво като ги преброиш колко са в минута? Ако излязат различен брой от този, който трябва да бъдат, ще почнеш да се шашкаш излишно, че ти има нещо на бебето.
Peace
И през ум не ми е минавало сама да меря сърдечните тонове на бебето. Защо просто не помолиш лекаря за това?

# 7
  • Мнения: 3 069
Би трябвало да е възможно след като с толкова допотопни слухалки акушерките ги чуват.
Друг е въпроса дали това ти е необходимо.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 693
Просто е радост да ги чуеш а не да ги мериш! Peace

# 9
Хора, имам си причина за да питам това! Не се вманиачавам! За да реша да се преслушам сама, значи има нещо, което ме кара да го правя! Явно имам проблем с  ЛЕКАРЯТ, който ми води картона и консултациите! Не зададох въпроса си, за да бъда упреквана, че питам, а за да намеря отговор и съвет! Ако не ви харесва какво питам, просто подминете постинга ми и толкова! Нямам нужда да ме наричате маниачка! Мислех, че в този форум мамите могат да обменят всякаква информация без да бъдат обиждани, за това, че са попитали едно или друго нещо.

# 10
  • Мнения: 2 100
Пробвала съм безуспешно

# 11
  • Мнения: 914
И според мен би трябвало да можеш, аз не съм се сещала за това, макар че си мечтаех да си имам ехограф. Обаче си мисля, че можеш да чуеш твоя пулс, а да си мислиш че е на бебето, или пък ако не успееш да чуеш нищо да си мислиш че има проблем и само да се шашкаш. На мен например в Майчин дом една стажантка с една от онези стари слушалки не можа да чуе тонове и така ме уплаши че направо..., а се оказа че всичко е наред и после ги чу ама ми изкара акъла.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Е,то в този форум все се намира някой да раздава забележки,не обръщай внимание.А за тоновете вероятно наистина могат да се чуят,просто мести слушалката по целия си корем.А ако не успееш да ги чуеш,а наистина е важно за теб,защо не отидеш за един преглед при друг лекар?
А аз ако си имах слушалки вкъщи докато бях бременна щях да се пробвам да чуя тоновете на бебето,що не.Не защото се вманиачавам и шашкам,а от чисто любопитство

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Не се засягай толкова  Hug Не е ли по-лесно да си намериш друг лекар? На теб не ти е работа да го правиш това, особено щом не е от чисто любопитство  Peace

# 14
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Пробвала съм безуспешно
и аз Peace

Общи условия

Активация на акаунт