NK - 17=01% при реф.ст-сти 2-11, възможно ли е

  • 600
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 226
това да е причината за последния ми спонтанен аборт?Какво да правя?Посъветвайте ме  Praynig Само интралипида и имуновенина , достатъчни ли ще бъдат?Весели прозници момичета, и много сбъднати мечти! santa2

# 1
  • Мнения: 547
Здравей,Стела.От всичко което съм прочела мога да предположа,че НК клетките може да са причина за спонтанен аборт.Не мога да коментирам дали при теб са много или малко завишени,тъй като забременях при НК клетки 23% при граница 11% и се оказа че имам антифосфолипидни антитела т.е. АФС.Резултата е от изследване направено на 2 ден от зачеването,както се оказа по-късно.И от втория ден след овулация започнах да пия аспирин протект по 1 таблетка вечер и така си изкарах цялата бременност.По обективни причини не прилагах назначената ми терапия с имуновенин и фраксипарин,но контролните изследвания в 15 г.с. показаха подобрение на резултатите и доц.Конова реши да продължа само с аспирина.Около 30 г.с. правих нови контролни изследвания,които бяха същите като първите.В моя случай подходяща се оказа най-леката терапия.От сърце ти желая да намерите най-доброто за теб лекарство и следващата бременност да протече безпроблемно и да приключи с раждането на твоето прекрасно детенце! Hug

# 2
  • Мнения: 7 716
Възможно е това да бъде причина за аборт. Довери се на лекаря си, успех и пиши.

Общи условия

Активация на акаунт