Нощно хранене

  • 886
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте!
Имам въпрос относно нощното хранене. Синът ми е на 4 месеца, но продължава да се буди нощем да яде. Само на кърма сме, не иска да пие вода. Проблема е че преди месец беше останало само едно нощно хранене, но в един момент пак се възвърна и второто, а от седмица насам се буди все по-често /по3-4пъти, понякога през два часа/. Т.е.с напредване на възрастта той си увеличава нощните хранения вместо да ги намалява. newsm78 Мисля че проблема може да е от това че като се понасити се засища и заспива на гърдата ми без да си е изял нужното количество. newsm78  А през деня се храни нормално на 3 часа. Въпросите са ми:
1. Педиатъра ме посъветва да го дохранвам вечер с 60 мл АМ за да не се буди, но на мен не ми се иска. Какво е вашето мнение по този въпрос?
2. Получих и втори съвет да слагам от детските бишкоти в млякото на вечерното хранене за да го заситят по за дълго.  Подходящи ли са за тази възраст и ако да как да ги дам - с лъжичка ли /той не пие от биберон/
3. Мисля да го захраня като направи пълни 5 мес. Това ще повлияе ли на нощното хранене и дали да не изчакам до тогава.
4. Това което основно ме притеснява е, че не искам това хранене да се превърне в лош навик и да продължи до 1-2 год. Има ли причина да се притеснявам от сега и ако е така ме посъветвайте как да го спра или поне да го намалим на този етап.
5. Тази теория че трябва "да си почива коремчето" има ли основание да се излага при бебета които са само на кърма?
Благодаря ви предварително и весели празници Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 760
Бебто вече е голямо и количеството храна която трябва да приеме на хранене и около 150 мл. Може би приема по-малко и затово се буди нощем по-често.
След като е на кърма Ви предлагамдва варианта:
Да суче и от двете гърди при последните следобедни хранения.
Да се изцеждате след последните две кърмения  в стерилно шише и да давате изцеденото мляко след храненето , което преди е било последно.
Действително е добре да го захраните при навършен 5 месец и можете да изчакате особено ако наддава добре на тегло.
Не препоръчвам даването на бишкоти към млякото преди да бъде захранено с плодови и зеленчукови пюрета. Те са следващ етап на хранене и можи да се затрудни храносмилането.
Няма опасност да се превърне в лош навик- много е малко. Просто с честото хранене компенсира приема на по-малки количества и така си получава нужното количество за денонощие.

Общи условия

Активация на акаунт