"Блейдове" - или каквото и да значи това!

  • 8 097
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 836
Здравейте,
моят 11 годишен хлапак ме врънка за "блейдове". Станал е факир с ролерите, които има в момента, вече му е скучно с тях и иска такива - за агресивно каране.
Питането ми е имате ли си в къщи такива ентусиасти, и ако да - какъв модел бихте ме посъветвали да се вземем като за начало. Освен това, всякакви подробности относно екипировката биха ми били от полза. А и не знам рампата в Борисовата градина дали съществува още.


# 1
  • Мнения: 3 192
А твоят 11 годишен хлапак дали ще може да си вдига краката с тях?  Joy  Joy  Joy
Първо иди и виж колко са тежки блейдовете и тогава решавай дали да купуваш. Има голяма опасност от травми.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Питай по блейдърските форуми ...например тук :

http://www.bas-bg.com/forums/viewforum.php?f=1

до нас има един магазин за кънки, много са готини, но му забравих интернет адреса .... по форумите хората се организират и ходят да карат- пред НДК или разни рампи ..

# 3
  • Мнения: 836
А твоят 11 годишен хлапак дали ще може да си вдига краката с тях?  Joy  Joy  Joy
Първо иди и виж колко са тежки блейдовете и тогава решавай дали да купуваш. Има голяма опасност от травми.

Нямам никаква идея колко тежат. А и той хлапакът е един грацилен... Ще му се наложи най-накрая да ме послуша и да похапва повечко  Laughing

Сикрет, не го знаех този форум,  много благодаря!

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
и аз не го знаех , сега го намерих

# 5
  • Мнения: 836
 Grinning

Ааа, ще си караме ролерите още известно време, чувствам аз, че като чета с какви травми се хвалят... Whistling

# 6
пхаха... някой по-нагоре каза, че нямало да вдигне кънките..
ХАХАХАХАХАХАХАХХАА е тва СЦЕПИ
ми то тва ако беше вярно нямаше да има прота е така дето са почнали на по 7-8 годинки да карат кънки.....  кънките не са метални ебати ахахх не не нямам думи просто
друг - пуснал линк за скейт форум.. абе хора детето иска КЪНКИ да кара, не скейт! форума на бас е предимно за скейтборд.. брех кви тъпи родители има .. ми гледайте е.. четете.. къде във бас пише БЛЕЙДОВЕ!? КЪНКИ!? доколкото знам бас обособява отбор по скейт, а не по кънки, ама тва е друга тема .. няям думи !
иначе рампа във София има на паметника, ако не се лъжа.. магазин за кънки във София - освен Вертиго не се сещам за друг.. намира се в Лозенец на улица Крум Попов (забравих номера)
идете там с детето и момчетата ще ви покажат предложат най-добрите кънки. принципно за агресивно каране кънките се делят на два вида: кънки за рампа и кънки за стриит. попитайте детето какви кънки иска точно и какъв стил ще кара.. кънките за стриит обикновено са със две колелца, останалата част е специално освободена за пързаляне странично върху парапети, ръбове и пр.
кънките за рампа са със 4 колелца и са разделени от малко растояние 2 по 2, за да може да се качва ръба на рампата и оттам да се пуска.. най-общо казано ..
сайтове, свързани с кънки:

vertigo-skates.com - сайт на магазина (има и онлайн магазин)
team-disaster.com - сайт на Team Disaster, българският отбор по кънки агресивно каране .. има доста информация за спорта като цяло (за повече имформация - форума)


# 7
относно паданията.. във всеки спорт си има рискове.. мисля също и че не трябва да се даваме на ограниченото мислене и да сме 100% убедени, че "не, детето няма да кара, забранявам, ще падне и ще се потроши" и т.н.
щом детето иска да кара и да се вози, значи то вътрешно знае, че би се справило
и най-голямата грешка от страна на родителите е да го обезсърчат, като му се карат и го подстрекават да не прави това, което всъщност иска..
родители - слушайте децата си, те най-добре знаят
щом иска кънки да кара детето - купете му.. не са бог знае колко скъпи. но преди всичко е добре да знаеш, че примерно детето ти не се друса или не виси по кафенетата и да простее по цял ден, а е някъде заедно с приятели, и те се забавляват, карайки и Спортувайки..
иначе протекция се продава, ако сметнете за необходимо, можете да му вземете.. но според мен няма да трябва, защотото детето докато свикне с кънките ще го е страх първоначално да опитва по-сложни трикове.. най-много да скача кашончета примерно и рискът при прескачане на кашон да си счупиш нещо или да се нараниш е ....                      0, 000000001%
по-скоро ще се приземиш върху кашончето и ще го смачкаш него.. но да паднеш и да се удариш.. казвам го от личен опит, защото карам ..

не мисля, че идеята на детето да кара е лоша.. даже напротив - това е един чудесен начин да не виси по цял ден пред компютъра както повечето, а да излезе, да кара, и може би да открие нови приятели..  

# 8
  • Мнения: 836
Споко, госте - никой не го обезсърчава детето, само търсим най-приемливия вариант за начинаещ блейдър. Ама и той още не знае  стрийт ли, на рампа ли ще кара.
Иначе, много благодарим (и двамата с хлапето) за инфото - супер, хипер, мега, ултра яко!

 Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 2 415
Аз изкарах върху блейдове към 4 години... не слизах от тях, и на училище съм ходила (със 76, ха ха ха). На дисткотека, кучето на разходка, по кафенета, в парка с приятели (в нашия квартал се събираме в парка няколко поколения с 40 години разлика във възрастта). За тия години на рампа не се научих да карам, но можех наапред, назад, на зиг-заг, да скачам, да се въртя и..... Само една пукната китка в 9 клас, но тя мина бързо.

Тогава обаче времената бяха други - нямаше толкова трафик. След това спрях да карам, след 1-2 години си купих нови блейдове, а като ни обраха апартамента крадците ми взеха.... кънките. Вярно бяха хубави, нови и в чанта за кънки, ама чак пък толкоз.... Ех, домъчня ми.... и пак ми се кара....


Забравих - в SLS магазин на Черни връх, по известен като Росиньол има на Фила, на прилични цени между 99 и 199лв, зависи от модела и номера. Както и на Витошка в Иван Вазов на спирката при 14та поликлиника откриха нов спортен магазин - зимата имаше за лед, казаха, че ще заредят и летни.

# 10
  • Мнения: 836
Ех, домъчня ми.... и пак ми се кара....
Хайде, де Simple Smile
Като малка съм тренирала кънки на лед, а сега се изкушавам и аз да подкарам едни блейдове, заедно със сина ми. Ще изчакам още малко - да се постопли времето.
И ако блейдърите в парка приемат и луди майки, ще се радвам и аз да науча някои номера  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 089
тук научих нови думички  Laughing

инак съм съгласна с госта - по-добре младежът да кара каквото там се кара, отколкото да виси по цял ден по кафета, компютърни зали и пред компа  Peace
успех!

# 12
  • София
  • Мнения: 412
Здравейте
Племеникът ми е на 9 години и вече от година кара. Купихме ги от SLS на FILA. Миналата пролет имаше голямо намаление + това се регулират на размер в диапазон  3-4 номера, така че да му стават повече време.  Ако е снабден с необходимите защитни аксесоари ( също от там взехме), не виждам да има проблеми с карането на блейдове.
 Peace

# 13
  • Мнения: 373
Аз отдавна имах мерак да карам ролери. Миналата година си купих едни марка Rolerblade от ръка. Сега като ви чета се чудя дали има разлика между ролери и блейдове?

Общи условия

Активация на акаунт