Проблем с насъбрана смегма на бебе

  • 2 707
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
На моето дете все още не му е забелена бубата - стои си както беше при раждането. От около 10 дни забелязвам, че му се е събрала смегма, а не успявам да я почистя, въпреки че го дърпам леко - не става. Опитвам всеки ден, още от раждането да забелвам - не помръдва. Водих го на педиатъра и на уролог - казват да си остане така и да мажа с Фуцидин. Мажа и опитвам да почистя, ама резултат никакъв. В началото беше по-малко, сега започна да се събира повече, има и големи парчета под главата, вижда се през кожата. Какво да правя, дайте ми съвет. Да го заведа ли да го издърпа хирург? Пречи ли да остане така?

# 1
  • Мнения: 549
На каква възраст е детето?Потърси мнение от друг уролог(ако имаш възможност).Аз имам син на
5г.5м.та когато беше на 4г.5м.(доста голям)го заведох отново на уролог и той му я забели.Сега си я
почиства сам без проблем.

# 2
  • Мнения: 549
P.S.Този проблем го има почти всяко момче.Ние също.Ако не се забели чурката тези парчета ще
стават все повече.Започват да ухаят на ...........лошо(колкото и да се мие-отвътре си остава непочистено)А такава маниполация се прави за неповече от 10мин.Но после непрекъснато трябва да се забелва(колкото й да го боли)защото може да залепне отново.

Общи условия

Активация на акаунт