Easyjet - някой пътувал ли е с тях? Отзиви?

  • 2 947
  • 8
  •   1
Отговори
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Мислим да пътуваме за Лондон и понеже видях, че easyjet имат low coast билети се чудим дали да резервираме с тях  newsm78 . Ако някой има лични впечатления от тях, моля да сподели. Поне за нас това е доста непозната компания и ще е добре да добием някаква представа. Благодаря предварително    bouquet

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Много пъти съм пътувала с тях, и по различни дестинации. Нямам лоши впечатления. Обслужването е на ниво, нищо, че е нискобюджетна компания. Държат на точните кг на багажа, както и размерите на ръчния багаж. Свръхбагажа се таксува солено. Трябва да си сред първите при чекиране, защото при тях няма определени места, а само групи. Най-рано чекиралите се получават А група и влизат първи в самолета. Съответно сядат на по-хубави места.
Има ли нещо конкретно, което те притеснява или което би искала да знаеш?

# 2
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Благодаря ти  bouquet

за резервациите online има допълнителна такса за ръчен багаж - hold bags - което ме изненада. А и пише че имат вече speedy boarding - 11.25 лири за приоритетно настаняване?

Исках да попитам дали си пътувала от София и от стария или новия терминал тръгват?

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Таксата е на бройка багаж, без ръчния, т.е. ако имаш куфар 20 кг, си плащаш 6 евро мисля, че беше; ако са 2 куфара по 10 кг - 12 евро. Ръчния багаж не се таксува, но позволяват само една чанта с определени размери, плюс евентуално куфарче за лаптоп. А спиди бординга е отдавна, но според мен не си заслужава.

За софийското летище, мисля, че се ползва само новия терминал вече newsm78, поне за международните линии.

# 4
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Много пъти съм пътувала с тях, и по различни дестинации. Нямам лоши впечатления. Обслужването е на ниво, нищо, че е нискобюджетна компания.

 Peace

От София и излитането, и кацането  става от стария терминал.

# 5
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959

От София и излитането, и кацането  става от стария терминал.

Благодаря

Аз вече резервирах билетите, но ме притесни доплащането за багажа - след резервацията доплатих 24 евро за 2 hold bags, като първоначално не бях плащала нищо за багаж. Не съм сигурна че трябваше, но предпочитам да не плащам на летището newsm78 Ако занеш как стоят нещата - сподели.

# 6
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Като пътувах с Изиджет от София до Лондон, мъжът ми се занимаваше с билетите, но помня, че имаше доплащане за багаж, май точно по 12 евро на човек беше. Не си се минала, споко.  Hug

# 7
  • Мнения: 1 299
Аз съм летяла с тях до Лондон, нямам оплаквания, самолета от Лондон излетя с голямо закъснение, но това е нискотарифна авиокомпания и закъсненията са нормални (в смисъл, за тия пари нямам право да се оплаквам  Mr. Green)
не съм впечатлена, нито разочарована  Peace
до Лондон знам летят и Wizzair - от тях съм наистина доволна  Wink

# 8
  • Мнения: 1 299
Всички нискобюджетни авиолинии излитат от Терминал 1 на летището

С риск да прозвучи грубо, но използвате интернет - ми проверете преди да попитате - http://www.sofia-airport.bg/

Общи условия

Активация на акаунт