Притеснявам се да не се влошим.

  • 912
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
  От 2 дни с моето дете 2.5г сме в Лондон на екскурзия за Нова Година,Така,но още от първия ден от които сме тука започна постоянно да кашля,цял ден кашля.чудех се да не е от климата че тука е по-влажен въздуха.Но кашлицата започна да става от откъртваща се в по-суха и дразнеща,която снощи предизвика и повръщане,а 2 часа преди това вдигна внезапно температура38,9,но бързо я свалихме с нурофен.Но кашля като от ларинкса сухо и дразнещо.Отидохме до тукашната болница посред нощ,и след 2 часа чакане ни приеха.Понеже незнам езика,познат превеждаше,които той си знае как е превел-та така казаха инфекция-в гърлото и в гърдите.Изписа ни антибиотик amoxicillin po 2.5 ml/ 3 пъти на ден.Но не съм го чувала тоя антибиотик,и така ми се е свило сърцето че сме в др. държ.Какъв е този антибиотик има ли го в България?Възможно ли е да стане пневмония-по какво да позная дали не се влошава.Тука с лекарите е много сложно,а и не знам езика.Правя й инхалации с физиологичен разтвор и вентолин на 4 часа.Имам инхалатор ,защото е правила спазъм на белия дроб 2-3 пъти,и и се отразяват много добре инхалациите,когато не е добре.Но сега имам чувство ,че много не ни помагат тези инхалации,друг път веднага се успокоява,след инхалиране,а сега си кашля ли кашля.Моля даите ми мнение.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 5 760
Лечение по интернет! Не е най-доброто, но....
Правете инхалация с вентолин 4 пъти през 8 часа като слагате физиологичен р-р 5 мл. и вентолин 0,2 мл.
Можете допълнително да правите само инхалации с физиологичен р-р още поне 3-4 пъти между другите инхалации.
Антибиотика е всъшност Аугментин и за тази възраст е по 5 мл 3х дневно от 156 мг. или по 2,5 мл. от този 312мг.

Общи условия

Активация на акаунт