Гениална рекламата - предимно за маркетолози

  • 3 729
  • 48
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Или коя е любимата ви реклама, слоган и т.н.

Да пусна темата ме провокира коледната картичка, която получих от една консултантска агенция: "Предлагаме уникална етика и подход към развитие на менидмънта, стратегическо наемане на персонал и консултации за Вашата кариера.
А Вие все още се чудите как Дядо Мраз се оправя с Коледата?"

Харесвам оригинални реклами.
Рядко, понякога, от време на време... те са гениални.

Знаете ли английската приказка (превърналата се в поговорка строфа на G.Stein): "A rose is a rose is a rose" (използва се в смисъл на "нещата са такива, каквито са" или "розата си е просто роза - съвършена")?

Нокия рекламира: "Nokia is Nokia is Nokia". Това ми е любимо!

# 1
  • Мнения: 3 423
Напоследък ме трогва рекламата на
Луи Витон с Горби. Всичко й е тип-топ.

# 2
  • Мнения: 1 312
Аз имам много любими реклами.
По различни причини ме трогват или провокират.
Някой ме пренасят в друг свят,не просто на друго място.
Бих казала,че някой дори ме променят.
Срам,не срам-на някой плача...
Винаги.

# 3
  • Мнения: 335



Класическата цяла чисто бяла страница.






И с малки буквички в кьошето: "Тук трябваше да има реклама на М... . Но М... няма нужда от реклама".

ПП Това - за имиджова реклама (на едно известно "М...").
За информационна е друго. Напр. "Ние лепнем върху всичко" (за стикери)

# 4
  • UK
  • Мнения: 3 959
Три неща - атмосфера, продукт и полза от продукта. На атмосфера се залага в реклами на продукти, от които полза няма а те самите не са достатъчно представителни за да се използва "продукт". Цигари например. Алкохол. Лекарствата и подобни неща са с полза от продукта. Самия продукт - обикновено когато е уникален сам по себе си или няма нужда от уточняване на ползата му.

Не обичам буквални реклами. Трябва да има нещо, което не ми е написано, трябва да го разбера сама.

Иначе в подфорум Кино и Телевизия отдавна се обсъждат любими и омразни реклами.

# 5
  • Мнения: 4 068
Лбимата ми и за мен гениална реклама е на Нокиа "Има нещо в джоба ми". Невероятна е просто. Другата, която ме трогва и просълзява чак е "На Коледа има играчки, които могат да останат без деца!".

# 6
  • Мнения: 3 405
Аз съм обременена професионално и съм много критична. Ще пиша после.

Рекламата на Българската Коледа, по-точно слогана, тазгодишния, извиква сълзи в очите ми. Искрено се надявам да уцели много сърца и много хора да се включат с помощ.

# 7
  • Мнения: 2 028
"Today, Tomorrow, Toyota..." - който е измислил тоя слоган, е велик...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 160
"Добрата реклама никога не трябва да прилича на  реклама !"       Д.О`Гилви

За мен това е рекламата на Нокиа : "Има нещо в джоба ми...."

# 9
  • Мнения: 1 527
  ТВ Рекламата на Карнобатска гроздова-"вече и в Шотландия ..".

# 10
  • Мнения: 1 072
Най-гениалната - http://www.vbox7.com/play:b1819217

Ако някой иска, ще му я анализирам.  Grinning

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


случайно попаднах на тази реклама на семейство Сопрано по HBO ... харесва ли ви ?

# 12
  • Мнения: 14 654
http://www.youtube.com/watch?v=oP5J4W5GQ3w - подскачащите цветни топчета на сони

# 13
  • Мнения: 5 228
Не че е гениално, но много ми хареса слоганът на един билборд на Джак Даниелс - Подарък, който можеш да отваряш отново и отново.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.youtube.com/watch?v=oP5J4W5GQ3w - подскачащите цветни топчета на сони

И онази с избухващите цветове... любима е на малкия . Веднъж ме кара да му я пускам около 20- тина пъти и всеки път изпада ту в луда радост, ту в тих захлас

Общи условия

Активация на акаунт