На какво се дължи?

  • 542
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Здравейте.
Педито не си вдига телефона, в почивка е днес, а ме притеснява нещо, свързано с бебка.
Преди десетина дена бяхме на преглед, във връзка с един обрив на пилето, оказа се май от Памперсите,изписа ни Тридерм, да мажем 5-7 дни. Нещата се оправиха, но обривчето се появи на самите срамни устнички и повторихме мазането и там за 3-4 дена. И това зачервяване отмина.
От вчера насам обаче наблюдавам ситни пъпчици около местата, където сме мазали, само под памперса, появяват се първо като пъпчици с мъничко бяло връхче, а после стават просто нерелефни червени петънца, ситнички, като кръвонасядания, като ......ами, на мен ми се появяват такива нещо от притриване, например, като нося тежка чанта на рамо или тясно бельо.
Звъня и от сутринта, но не си вдига телефона.
Знам, че в поликлиниката има дежурен педиатър, но не ми се ще да ги занимавам, че веднъж ходихме за нещо не много значително и ме изкараха почти луда.
Четох листовката на Тридерм, а там пише, че като страничен ефект от кремчето може да се появят мехурчета.
Случвало ли ви се е нещо такова, дали е страничен ефект, да я водя ли на дежурен или да изчакам до първия работен ден?

# 1
  • Мнения: 176
Току що се свързах с педиатърката най-накрая Grinning
Весели празници на всички Grinning

# 2
  • Мнения: 9 973
и на теб Laughing

# 3
  • Мнения: 1 264
Весели празници! Надявам се, че детето е добре!  Hug

# 4
  • Мнения: 2 757
И какво се оказа в крайна сметка? Ние имаме подобен проблем ако не и същия, но при сина ми - дупето му е червено и грапаво

# 5
  • Мнения: 176
Ами -чух се снощи с нея, каза да продължаваме да мажем с Тридерм, били отново гъбички, не сме ги изчистили, аз обаче на такива "прегледи" по телефона хич не съм фен, ще мажа до 26-и и заминаваме пак на преглед, ако иска да ми даде направление за кожен или тя да прегледа.
Не ми се струва вероятно да са пак гъби, защото обривчетата за около бузките на дупето, и по бутчетата има, винено червени са вече петната, не каквито бяха гъбичките на пилето. Имат бяло връхче.
Ей това ми е най-големия кошмар да го закъсаме по празници - направо изтръпвам - казвам ви, нито може да го заведем на лекар - нито вкъщи издържам да се тревожа , до 26-и ще откача.
Апропо снощи пак намазахме след баня, сутринта - пак, ама да ви кажа честно засега резултат не виждам.
Ще чакаме.....това е......ако има пол. резултат  - ще ви пиша

Общи условия

Активация на акаунт