Много искам, но се притеснявам. Моля, окуражете ме!

  • 2 566
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 552
Здравейте, мили майчета - бъдещи и настоящи!
Имам нужда от вас, за да се поуспокоя. Със съпруга ми решихме, че никак няма да е зле да имаме още едно дете. Проблемът, обаче е, че съм вече на 35 г. и много чета. То си е казано, че колкото по-малко знае един човек, толкова по-щастлив е, но възрастта ми е такава, че трябва да осмисля нещо, за да предприема действие.
Та чета из нета, че възрастните майки по-често раждат деца с увреждания. Освен това информационните пространства бълват новини за нещастни болни дечица, които очакват нашата помощ и т.н. и се страхувам да не би в желанието си да дадем живот, да сгрешим.
Когато бях на 20 г. бременна със сина си, подобни мисли изобщо не са и минавали покрай мен, но сега нещата са по-различни.
Вече спрях противозачатъчните и пия фолиева киселина. За да се прочистя от хормоните, сме решили да се пазим 2-3 месеца, което означава, че ще забременея (евентуално) на 36, а ще родя на 37. Тази ми възраст не застрашава ли здравето на детето?!?!?!
Моля ви, подкрепете ме с информация за възрастни бременелки, за да съм наясно дали реално гледам на нещата, или просто съм се вманиячила. Отстрани нещата изглеждат по-истински, а аз като съм в ситуацията, като че ли не мога да преценя правилно.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 3 154
СПомням си, че в Майки (бъдещи и настоящи) имаше тема за такива над 40. Е не всички са над 40 де. Първата им тема не можах да издиря, но ето ти втората и третата. Надявам се да ти помогнат.
А какво по-хубаво от това да искате още едно детенце? Щом искате - дерзайте!
Успех ти желая! Hug

# 2
  • Мнения: 7 716
Давай смело! Peace Като забременееш има изследвания за увреждания. Не се тревожи излишно и предварително. И от противозачатъчните няма нужда да чистиш каквото и да било. Веднага можеш да започнеш опитите. Лекарството се елиминира от организма за 24 часа.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Вярно е , че като си на 20 нещата някак са по-лесни.Но и на 30 или на 35 пак щеше да  се притесняваш . Така ,че не се тревожи излишно. Щом има желание всичко ще е наред. Късмет! Hug

# 4
  • Мнения: 57
Според мен това си е божа работа не можеш да знаеш какво ще стане след една или две години щом искате дете действайте спокойно а времето ще покаже какво ще бъде стискам палци всичко да се развие добре за вас и да имате много късмет в новото начинание Peace

# 5
  • Мнения: 581
 Около мен е пълно с момичета родили здрави бебчета на 38-40г. Медицината напредва все повече и повече и можеш да си правиш доста изследвания докато си бременна.
 Не го мисли чак толкова, щом искаш още деца, действайте.Знаем, че няма по-голямо щастие от това да си майка.Пък и годините ти изобщо не са много.
 Желая ти много кураж и успех! Hug

# 6
  • Мнения: 966
и от мен кураж!

# 7
  • Мнения: 576
Майка ми е родила брат ми на 32 мен на 34...и двамата сме големи и нормални хора. И то при положение, че по-онова време медицината не е била на днешното ниво...т.е днес можеш да разбереш за аномалии доста рано и да вземеш мерки.
Та щом искате и можете - действайте

# 8
  • Мнения: 552
Благодаря ви от сърце   bouquet
Сънчи - Пънчи, благодаря за препратките  Hug

# 9
  • Мнения: 400
 Hugщом си решила,изобщо не се замисляй за евентуалните проблеми.Деца с увреждания могат да се родят във всяка възраст,за съжаление.Задължително трябва да си направиш всички изследвания,за да си спокойна.
Родих сина си на 19г.и след 14г.реших,че искам още едно дете.За съжаление,бременността ми беше прекъсната,поради генетично увреждане на плода,а дори нямах 34г.Не съм загубила желанието за бебе,дори сега го искам още по-силно.
Само ще ти дам пример-моя съседка/българка!:)/ роди 7-то си дете на 40г,а мъжат й бе на 62г!Жив и здрав-24г е сега,много умен и красив:)

# 10
  • Мнения: 820
Едно рамо и от мен,
Първа бременност на 35 години, а когато дойде време да се появи бебчо ще съм на 36. Направихме всички възможни изследвания, включително и амниоцентеза. За сега всичко е наред. Щом сте решили давай смело, аз мисля и второ да раждам  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 14
Въобще не се притеснявай,сестрата на мъжа ми  роди точно преди 35 дена живо и здраво момиченце  Grinning а е на 38 години,при това и е 5 дете  Mr. Green  и всичките са здрави пу пу да не ги уручасъм  Joy така  че няма смисъл да се натоварваш с информация която да те депресира.Желая ти успех   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 335
Стига бе, душа!  Hug
Решението естрахотно!! Давайте смело напред! Всичко ще бъде наред!   bouquet

# 13
  • Мнения: 330
Успех и от мен Hug
 В днешно време с тази медицина няма за какво да се притесняваш. А и не мисляче на тая възраст и е нещо много си е хубава за такова начинание Peace

# 14
  • Мнения: 395
Давай мила, нещо по-хубаво от децата няма.Майка ми роди на 43г. абсолютно нормално без никакви усложнения.Задължително е правенето но  Амниоцентеза ,та каче се вижда дали плода е добре.Няма страшно   newsm10 давайте смело  luvbed Пожелавам ви успех  Kissing Heart

Общи условия

Активация на акаунт