Живак от термометър

  • 1 514
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Д-р Слънчева,

Имам въпрос относно въздействието на живак от термометър при 7-месечно бебе. Счупихме термометър в кухнята, бебето беше в друга стая. Живакът се беше разсипал на площ около една педя върху плочките. Видимите топчета ги събрах и изхвърлих в пластмасова торбичка извън къщата. Дрехите с които бях по време на почистването също ги изхвърлих на боклука. След това минах с прахосмукачка и два дни държахме прозорците на първия етаж отворени, а ние се преместихме на втория.

Според вас има ли някаква опасност за бебето и трябва ли да взема някакви мерки. Притеснена съм особено за следните две неща:
1. Това че минах с прахосмукачката. После прочетох, че прахосмукачката изпарява живака и увеличава концентрацията във въздуха. Прахосмукачката я изхвърлих на боклука още същия ден.
2. Термометъра го счупи дъщеря ми и когато живакът е паднал на земята не знам дали една малка част не е паднала върху нейните крачета. Аз след това веднага я изпратих да пази бебето докато аз събера живака. Възможно ли е от такова минимално количество (ако евентуално е имало по нейните крачета) да има някакви последствия.

Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 5 760
Не се притеснявайте! Живакът в термометрите е съединение, което е безвредно и не крие опасност от интоксикация. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт