Малка пералня???

  • 21 926
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 19 475
Момичета, помагайте със съвети. Точно вчера ми се развали пералнята!!!! В гаранция е - обаче минимум 10-15 дена няма да има кой да ми обърне внимание. Та въпросът ми е - дали някой не знае откъде мога спешно да си купя някакъв малък заместител, докато оправя нещата. Нещо докъм 200-300 лв. максимум и най-важното - да се монтира лесно, че както споменах ще е временно решение. /Живея в София/ Ако пък има центрофуга - цена няма да има. Май много искам. Извинявайте че по Коледа ви занимавам с битовизми, ама предполагам че всяка от вас лесно може да се представи какво ми е. Мислех си за магазините за бяла техника втора употреба - може би там да има нещо подходящо. В Техномаркета видях само традиционните тежки перални, а такава си имам - мерси. Предварително благодаря на всички отзовали се.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 437
За тези пари можеш да си купиш пералалня втора употреба...има много прилични модели.
За малки перални не съм чувала (изключвам тези, които  са по 100лв и само джуркат няколко блузки).

# 2
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Мини-уредите обикновено са на същата цена като големите, ако не и по-висока.

# 3
  • Мнения: 750
Братовчедка ми си взе преди около месец малка/за 2.5-3кг/пране.Не зная на каква цена ,но на нея пише" BABY NOVA".Не съм я виждала и ми е чудно ,понеже това е марка на детски стоки,но ако те интересува ще попитам допълнително.

# 4
  • Мнения: 19 475
За тези пари можеш да си купиш пералалня втора употреба...има много прилични модели.
За малки перални не съм чувала (изключвам тези, които  са по 100лв и само джуркат няколко блузки).
По-големият проблем е, че не искам статичен монтаж - до кран и канал и т.н., защото едно че няма къде /титулярката си е заела това място и сега стачкува/, а другото е че не мога да намеря жив майстор по Коледа и НГ да се ангажира с монтиране. Не ми е толкова до парите. Идиотска ситуация. А хвърляме  дрехи за пране нон стоп. Вчера ходих на гости "с пране"  -нова мода! Реших да потърся от магазините за уреди втора употреба някакви перални "полуавтоматични" с центрофуга или нещо такова, ако въобще работят на 27-28 декември. Просто ми трябва нещо да си го взема и да започна да го експлоатирам. Иде ми да се изям от яд - Горение ми свиха страхотен номер с тая пералня. А съм дала над 1000 лв. Използвам случая сега пък да попитам - някой да знае за такова чудо "полуавтоматични с центрофуга"?? Те сега по Техномаркетите само от новите продават, но зная че имаше някакви Диана, Роса и т.н. - някой да ме ориентира?

# 5
  • Мнения: 463
Извинявай ако ти се стори глупаво предложението ми, но защо не дадеш нещата за изпиране в химическо чистене или пък на обществена пералня? Все ми се струва, че 200-300 лв ще те оправят за периода време, който споменаваш без да се налага да монтираш уред у вас.  newsm78 А за модата на гости с изпиране ми се струва удачно хрумване Simple Smile /докато обиколиш всички приятели с роднини ремонта на сегашната ти пералня ще е приключил./ Успееш и бързо справяне с неволите. Топла и спокойна Бъдни вечер!

# 6
# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1. какво му е на Горенето?
2. Вградено ли е?
3. В София ли си?
4. Какъв монтаж, освен стационарен си представяш, че може да има подобен вид техника?

# 8
  • София
  • Мнения: 8 280
За тези пари по-добре ползвай обществена пералня.. всъщност в София не знам дали има във всички квартали но в Студентски град със сигурност са няколко.
"Диана" само върти, но пък е малка, лесно се смества, ама е голяма хамалогия. 
Вулканото ами как да ти кажа за мен е измишльотина (имах един познат дето правиха такива ултразвукови перални та той обясняваше че честотата е далече от ултразвука), подобно на т.нар. арабска пералня (поне на мен ми казаха че така се нарича) в мушкаш дрехите във вода и препарат и пускаш бързовара Simple Smile... на това обаче аз бих се осмелила да подложа само бели чаршафи

# 9
  • Мнения: 1 312
Дияна и Роса са хамалогия.
Те перат,ти вадиш и изплакваш на ръка.
Никакво улеснение не е според мен.
Аз също мисля,че е по-добре да ги носиш на пералня,на химическо чистене...
Има стотици индивидуални перални вече,няма смисъл да даваш грешни пари за нещо,което после ще ти е непотребно.
10 дни ще минат неусетно.

# 10
  • Мнения: 46 508
На тези малките не разчитай да ти перат  Tired Neo са под 300 лв., обикновени перални са си. Можеш да я купиш и да я продадеш след това  Thinking

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Изпери си на ръка или дай на някой да ти свърши работата. 200-300 лева са по 20-30 лева на ден за пране. Комшиите нямат ли?

# 12
  • Мнения: 19 475
1. какво му е на Горенето?
2. Вградено ли е?
3. В София ли си?
4. Какъв монтаж, освен стационарен си представяш, че може да има подобен вид техника?

Не, не е вградена, в гаранция е, ползвана е само 5-6 месеца. Изписва се "Грешка 4" и спира да пере на десетата минута, трудно и дори невъзмжно върти барабана. Техник ще дойде чак на трети, днес бях в сервиза. А на последния въпрос - старите перални и центрофути нямат статичен монтаж и могат да се местят, затова попитах.

# 13
  • Мнения: 19 475
На тези малките не разчитай да ти перат  Tired Neo са под 300 лв., обикновени перални са си. Можеш да я купиш и да я продадеш след това  Thinking
И аз ги видях в Техномаркета, обаче нямам къде да я сложа тази пералня, нали очаквам да ми оправят другата. Сега като ми се наложи, почвам да се замислям колко е важно да имаш един резервен вариант, но при мен не става!

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
eli6 - в книжката към уреда, какво пише, че означава тази грешка E4?
Провери, моля те и сподели...
Че точно в тоз миг не намирам за Горенето кодовете.

# 15
  • Мнения: 19 475
eli6 - в книжката към уреда, какво пише, че означава тази грешка E4?
Провери, моля те и сподели...
Че точно в тоз миг не намирам за Горенето кодовете.
Да ти кажа, сега точно погледнах отново книжката - там са описани само повреди 1, 2, 3 и 7. Другите не видях описани, а пък и това, че барабанът почти не може да се върти, въобще не центрофугира пералнята, очевидно е някакъв проблем с механиката. Затова се обадих в сервиза, тъй като в указанието пише, че освен при повреда 1, в другите случаи да се търси помощ от оторизирания сервиз. Както и да е, благодаря за интереса, ама ще пия по една студена вода тази нова година и това е!
Понеже виждам, че разбираш от техника, а и днес точно водих подобен разговор - кои модели перални според теб са по-удачни - като избирах преди няколко месеца, гледах да е по-скъпа /тази е над 1000 лв/, а сега ме съветват, че около средния клас били по-добри, защото не са натоварени с толкова електроника. Или всичко е на късмет?

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Или всичко е на късмет?

да, така е.
Но ти ме заинтригува с твоето Горене.
Една пералня и от 300лв. и от 3000лв. има 4-ри осн. функции - вливане, пране, изливане, центрофугиране.
Та как се държи твоят уред. Налива, почва да пере и.... Или нещо друго. Опиши.
Казваш, че барабана почти не се върти. Докато влива, не завърта ли поне малко? Ти на ръка ли се опитваш да го въртиш или виждаш, че машината не може да го завърти?

# 17
  • Мнения: 734
Хм...аз също бих се насочила към обществена пералня...в Студентски град това е често явление..Simple SmileТам разполагат и със сушилня, така че можеш директно да си вземеш дрехите сухи и сгънати (така ги предават). Лично аз също съм давала, но без бельо и чорапи.
Малки пералнички за по 3/3.5 кг съм виждала в Технополис, но дори са малко по-скъпи от обикновените, така че няма смисъл...
А ултразвукова пералня има свекървата - аз не съм възхитена, но за зор заман, за малко замърсени дрехи и такива, които са за на ръка, но но ти се търка - става...

# 18
  • Мнения: 19 475
. Или всичко е на късмет?

да, така е.
Но ти ме заинтригува с твоето Горене.
Една пералня и от 300лв. и от 3000лв. има 4-ри осн. функции - вливане, пране, изливане, центрофугиране.
Та как се държи твоят уред. Налива, почва да пере и.... Или нещо друго. Опиши.
Казваш, че барабана почти не се върти. Докато влива, не завърта ли поне малко? Ти на ръка ли се опитваш да го въртиш или виждаш, че машината не може да го завърти?
Ами започва си нормално, налива вода, върти, но трудно и издава някакъв нехарактерен звук, явно се мъчи машината. Работи точно 10 минути и на дисплея се изписва "Грешка 4" и се чуват четири къси звукови сигнала. След което ми остава само да извадя дрехите. Даже в началото се паникьосах дали въобще ще мога да извадя дрехите, защото пералнята е с копче за отваряне на вратата и като е пълна с вода не може да се отваря. Преместих програматора на програма "изпомпване на водата", водата се източи и тогава отворих вратата. Направих това упражнение 2-3 пъти, просто дотам ми се простират техническите възможности - нищо не разбирам, а пък нали и уреда е в гаранция - да не объркам още повече нещата. Цялата идиотия е, че докато си правя тези експерименти намокрям и насапунисвам огромно количество мръсни дрехи, които после трябва да пера на ръка. Та такива ми ти работи. А за марката Горение съм чувала само хубави неща, даже си взех по съвет от техник модел с иноксов казан, че били по-здрави, ама на. Дано само се оправят нещата с ремонта.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
като си вадиш дрехите, те топли ли са? има ли следи от загряване на водата, демек?

# 20
  • Мнения: 19 475
като си вадиш дрехите, те топли ли са? има ли следи от загряване на водата, демек?
Да, определено.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
като си вадиш дрехите, те топли ли са? има ли следи от загряване на водата, демек?
Да, определено.

брех, голяма мистерия.
Ще се опитам да разбера, какво означава Е4? И пак ще пиша...

# 22
  • Мнения: 19 475
като си вадиш дрехите, те топли ли са? има ли следи от загряване на водата, демек?
Да, определено.

брех, голяма мистерия.
Ще се опитам да разбера, какво означава Е4? И пак ще пиша...
Много ти благодаря за интереса, но надписът е "Грешка 4", без Е, ако това има значение. Между другото сега чета темата за сушилните, там също си писала. Като изчета всичко, ще те попитам нещо, ако не възразяваш, защото и мен ме интересува този въпрос.

# 23
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Gorenje GV 60010

UK Whitegoods -> Dishwasher Help & Support Forum
Author: KIERANFERRIN,  PostPosted: Wed Dec 19, 2007 4:59 pm    Post subject: Gorenje GV 60010
Hi,i have a problem with the above machine.It was working fine but has suddenly developed a fault.The display is showing error code E4.The machine tries to start but it's as if no water is getting in.
Please,please help!
Author: r600a, Location: LUTON / LONDON PostPosted: Wed Dec 19, 2007 8:52 pm    Post subject: Re: Gorenje GV 60010
Hi kieran

The fault is that the aqua stop(antiflood) has kicked in,this appliance does have a 2 year warranty which it will still be covered as this model hasnt been out 2 years yet.check the main wash pump or flooding from the side overfill tubes.

Bryan

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
eli6 - питай, няма проблем  Hug
Е4, всъщност е error 4, т.е грешка 4.

# 25
  • Мнения: 463
eli6 разбираш ли какво ти е копирал Лабрадор като запитване, точно за грешка 4? Или да помагаме с превода? Дано да се окаже "лека повредата" а не да е помпата /но дори да е тя нали си в гаранция, та няма проблем/.

# 26
  • Мнения: 19 475
eli6 разбираш ли какво ти е копирал Лабрадор като запитване, точно за грешка 4? Или да помагаме с превода? Дано да се окаже "лека повредата" а не да е помпата /но дори да е тя нали си в гаранция, та няма проблем/.
Да, разбрах текста, но при мен модела е друг - WA 64183, не зная дали има значение. Освен това, водата си се влива и изпомпва без проблем, а само барабанът не иска почти да се върти и пералнята не центофугира. Дано да не е голям проблемът, но и малък да е - не мога и не смея да пипам сама! Сърдечно благодаря на всички, че се опитаха да ми помогнат.

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
или изгорял дв-л?
или чуждо тяло м/у казана и барабана?

Пиши след прегледа, какво все пак се установи.

# 28
  • Мнения: 19 475
или изгорял дв-л?
или чуждо тяло м/у казана и барабана?

Пиши след прегледа, какво все пак се установи.
Шани, позна. Чорап между казана и барабана. Тоя смотан чорап ми вгорчи коледата и новата година. Препоръчаха ми да пера чорапите в специални торбички, за да не стават такива инфекции. Нейсе! Използвам случая да благодаря на "Г сервиз" за любезното отношение и качествения ремонт!

# 29
  • Мнения: 734
Препоръчаха ми да пера чорапите в специални торбички, за да не стават такива инфекции.

Какво представляват тези торбички? В една от темите някой беше споменал, че се продавали в ХИТ хипермаркет и Кауфланд ли беше... newsm78 Как да ги позная? Пише ли на табелката нещо?

# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
eli6 - важното е, че сега вече уреда ти е ОК.
Признаха ли ти това дело, като гаранционно?

# 31
  • Мнения: 19 475
Виждала съм ги в магазините за домашни потреби, торбички от една перфорирана материя, струват най-много 3-4 лева, а спестяват....Също така май Персил си продаваха препарата за пране на черни дрехи и в добавка такава торбичка.
Имам съмнения, че предишната ми пералня се развали от банел на сутиен и оттогава въобще финото си бельо и дамски чорапогащници пера отделно на ръка, а сега и за  чорапите трябва да взема мерки, че тая сага не ми се изживява отново!
Ако някой знае къде в София продават в момента такова чудо - нека се включи, само ще е от полза.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 437
eli6, карайте на босо, бре  Laughing И догодина щастливи коледно-новогодишни празници  Hug

М/у другото със старата пералня имах подобни ядове (със сегашната имам проблем само с обезцветителните кърпички) и слагах чорапите в чорапогащник. Завръзвах отгоре и готово. Тогава не бях чувала за торбички или нещо подобно и само такова решение намерих.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 079
Препоръчаха ми да пера чорапите в специални торбички, за да не стават такива инфекции.
Какво представляват тези торбички?

no_name, eli6
Въпросните торбички се продават във всеки магазин за 1 лев. Представляват мрежички, на отвора на които има цип  или са мрежести торби с връзка отгоре. С различни размери са. Могат да служат и за прибиране на играчки.  Hug
Така изглежда мрежичката за пране, с връзка отгоре. Другите са същите, но с цип.

# 34
  • Мнения: 734


no_name, eli6
Въпросните торбички се продават във всеки магазин за 1 лев. Представляват мрежички, на отвора на които има цип  или са мрежести торби с връзка отгоре. С различни размери са. Могат да служат и за прибиране на играчки.  Hug
Така изглежда мрежичката за пране, с връзка отгоре. Другите са същите, но с цип.
[/quote]

инка62 , сърдечно благодаря за снимката!:) Сега знам какво да търся...
  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 679
При подобен случай купихме пералня Роса - на Елдом

Общи условия

Активация на акаунт