Изтръпване

  • 12 485
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Здравейте, в 25-та седмица съм и това което ме претиснява е че от една седмица ми изтръпват ръцете, особенно лявата, много боли, не чувствам нищо с върха на пръстите си и то не само сутрин ами по цял ден е така. Мислите ли че е нещо сериозно? Трябва ли да званя на доки (сега по празниците не исках да го претиснявам)

# 1
  • София
  • Мнения: 43 904
И си чакала цяла седмица, че да дойдат празниците и никой и да не ти обърне и внимание ли????
Разбира се, че трябава да си се свържеш с лекаря - само той може да каже има ли или не нещо притеснително точно в твоят случай....

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ох и при мен имаше изтръпване на ръцете докато бях бременна  Crazy незнам на къкво се дължи  Rolling Eyes но съм чувала и други да се оплакват от подобно нещо. Най-често се получаваше докато спя и изведнъж се събуждам и все едно  не си чуствах ръката  Crazy беше непривично и стряскащо  Sick
Консултирай се с лекар за твое успокоение  Peace

# 3
  • Мнения: 1 440
Непременно се обади на лекаря си!Предполагам никой тук не би могъл да каже със сигурност,че няма нищо притеснително!

# 4
  • Мнения: 200
bubu_to Не съм чакала една сецмица, просто си мислех че ще отшуми и не съм мислила че е сериозно.
Мисля че съм си задала въпроса съвсем коректно, за да ми отговаряш саркастично.
Всеки си има някакви проблеми, съжелявам ако моя ти се струва тъп, но нали знаеш на всеки проблеми му се струват най-големи в неговите си очи.
Първа бременност ми е и се шашкам от всичко,  мисля че е нормално все пак да си обръщам внимание.
Все пак ти благодаря от сърце за помощта!

# 5
  • Мнения: 200
Благодаря ви, ще му званна непременно!  Hug  bouquet Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 43 904
Не ми се струва тъп, струва ми се като несериозно отношение към самата ти теб...щом продължава цяла седмица, ясно е че идват празници и явно достатъчно те притеснява, че да пуснеш тема, нормално е в петък например да се беше обадила на лекаря ти за личното ти спокойствие....

Ако имаш възможност направи го сега...

На мен лично ръцете не са ми изтръпвали и бих се притеснила доста.
Боляли са ме зверски пръсците и са ми изтръпвали много краката - това знам, че се дължи на липса на магнезий....предполагам че и при теб може да е такава причината, но това може да каже само лекар, евентуално да ти пусне кръв, да каже на акви храни да наблегнеш или да ти изпише някакви медикаменти или добавки....а може и причината да е съвсем друга....дори и някой да пише, че му се е случвало ЗАЩОТО..... при теб защото може да е напълно друга причина - това може да ти отговори само твоя лекар.

И извинявай щом първия ми пост ти се е сторил груб и съркастичен...

# 7
  • Мнения: 200
Не ми се извинявяй , липсата на тон и интунация в интернет ме е подвело Grinning
И аз се извинявам че съм те разбрала погрешно  Peace
Наистина ще му званна след като се прибера от работа Flutter

# 8
  • Мнения: 22 349
На мен едно време ми изтръпваха пръстите на едната ръка, започваше от малкият пръст докато не ми изтръпне и цялата ръка. Не бях бременна, но така и не отидох на лекар. Проблема сам си отшумя.
Но ти все пак се консултирай, за да си сигурна, че няма някакъв проблем.

# 9
  • Мнения: 197
Здравей на мен също ми изтръпваха ръцете като казах на моята лекарка тя каза че е възможно да е от липсата на магнезии и ми изписа хапчета на много други се случва това но ти все пак звънни на лекаря си за успокоение

# 10
  • Мнения: 403
Консултирай се с лекар за твое успокоение.

# 11
  • Мнения: 537
На мен ми изтръпваше дясната ръка когато бях бременна в 9-я месец, но ти имаш доста дотогава  Thinking Сутрин особено беше ад,  нито можех да се наспя, че много ми тежеша бебето вече, и като ми изтръпне и ръката... Crazy Все пак наистина консултирай  се с лекаря си, и аз съм чувала много жени да се оплакват от изтръпване по време на бремнността, но мисля че ще бъдеш спокойна едва след като говориш с лекар. Дано всичко да е ок  Hug

# 12
  • Мнения: X
През първата ми бременност някъде в седмия месец започнаха зверски да ми изтръпват ръцете. Консултирах се, отговорите - не би трябвало да е от бременността, от бременността може да ти изтръпват краката, но не и ръцето, но вероятно при теб така се случва. Така и не получих конкретен отговор.
Мина ми седмица - две след раждането.

Сега съм в 26-та седмица и пак ми изтръпват ръцете, макар и много по леко, но има време  Twisted Evil

Така че, макар и нетипично, е в резултат на бременността. Консултирай си се с лекар за успокоение, но бъди готова да си го търпиш до края.

# 13
  • Мнения: 3 034
съчувствам ти, аз съм така от почти самото начало  Crazy до края все така ще съм си, без да те плаша  Peace тук се нарича "карпър тунел", не знам как е на български, защото не съм се сблъсквала преди, но това е проходимост на някакви пътища към ръцете и те се запушват през бременността заради многото течности в организма. тук не дават нищо за това, чакам си  Tired едни упражнения можеш да правиш, малко облекчават на момента, но чувствителността на пръстите няма да се върне докато не родим и не се оттече всичката допълнителна кръв, лимфа и т.н. упражнението е да извиваш ръката от лакътя и в китката все едно танцуваш някакво маане ако ме разбираш - извиваш наляво, надясно, описваш кръгове от китката към лакътя и така нататък  Peace при мен започна със средния пръст, сега са вече 3 пръста  newsm78

# 14
  • Мнения: 200
Ха и на мене почна от средният пръст и сега са и двата съседни  Simple Smile
Аз не се претиснявам че ще съм така до края, само да не е нещо сериозно, ще пиша като питам доки тая вечер  Simple Smile
Упражненията ще ги правя, мерси  Peace

Общи условия

Активация на акаунт