за пишкането

  • 484
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Бебка е на почти 7месеца. Често ми прави впечатление, че докато й сваля памперса и тя започва да пишка. Започнах  като й го свалям да я нося на мивката и тя се изпишква. Shocked Случва се и по време на сън да се събуди с плач и пак да я занеса и тя се изпишква. След това пак след кратко сукане си заспива. Или като започне някой път да се криви и пак като я изпишкам се кротва. Не, че памперсите ни остават напълно сухи. Да не си помислите, че се хваля?  StopПо скоро се притеснявам дали е нормално 7мес. бебе да задържа , може ли да са й нещо увредени бъбречетата ?  Sick

# 1
  • Мнения: 133
Чувала съм, че момиченцата много често правят възпаления на пикочните пътища. Защо не й направиш изследване на урината за всеки случай... не знам, защо се сетих за това, но неспокойство преди и по време на пишкане може да е нещо такова...  newsm78

# 2
  • Мнения: 9 481
Според мен се изпишква, защото и става хладно /в момента на сваляне на памперса....така прави и нашия/, просто реакция на тялото Wink и в един момент я свикваш на това. ..не мисля че се касае за проблем-ако беше така, ще задържа и разрежда пишканията...ще чувства дискомфорт при уриниране...ти си познаваш детето и прецени има ли повод за притеснение.
Весели празници! Hug

# 3
  • Мнения: 2 652
А защо не погледнеш тук и тук?
Може пък да намериш отговор.

# 4
  • София
  • Мнения: 555
А защо не погледнеш тук и тук?
Може пък да намериш отговор.
и аз мислех да препоръчам тази статия Simple Smile

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Радвай се и използвай момента да тренираш чисто бебе! Peace

# 6
  • Мнения: 2 829
Заповядай в темичката ни за ЕБХ, вече са ти дали линк. Моя син като беше на 7 месеца доста често оставаше сух по цял ден, а да ака в легенче се научи още на 4.5 месеца.
Бебето ти си е съвсем наред, просто ти показва, че не иска да ходи с мръсен памперс! Hug

# 7
  • Мнения: 373
Благодаря за отговорите , момичета. Определено ме успокоихте. А аз си мислех , че е рано да приучавам бебка на пишкане. ooooh! А то си имало и термин ЕБХ. ooooh!
А беба определено понякога си показва. Вчера сутринта памперса й беше абсолютно сух. Като се събуди започна да си играе и гука. Като видях, че памперса е сух я занесох на мивката да я изпишкам и измия, тя дори се и изака #Crazy. Явно наистина трябва да се тренираме. Поне се успокоих , че не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт