Притеснена съм много

  • 3 293
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Не знам дали е за тук проблема,но не съм спряла да плача и да се притеснявам Cry.Моята малка Миа е едва на 2,5 месеца.Преди 2 седм.забелязах че дясното й краче е по-слабо от лявото.Ве4ерта като се изкъпахме  забелязах и дясната бузка на дупето е по-малка от лявата.Мисля 4е ще полудея от 4ерни мисли и притеснения.Бяхме на лекар-ортопед,гледаха и ставите на видиозона,каза 4е няма нищо притеснително.После направихме и ренген -каза че няма усукване на таза и каза че това е мускулна атрофия,защото беше едро бебе и й е било тясно в стомаха ми.Това не ме успокоява и той препоръ4а да и правя натоварване на по-слабото кра4е с ръка като притискам кра4ето и я карам да ми избута ръката.Това е в общи линии проблема ми
Някой от вас да има подобен проблем?Благодаря предварително Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 66
Нямам такъв проблем, но според мен няма да е лошо да отидете и при друг лекар.Второ мнение няма да навреди.Надявам се детенцето ти да се оправи Praynig

# 2
  • Мнения: 581
Приятелско семейство с малко бебенце, имаха може би подобен проблем. Едро бебе, лежало на една страна в коремчето на мама. То не можеше да си движи добре главичката, и доколкото знам мускулите и сухожилията на едната му страна бяха доста по-слабо развити. Детският лекар предписа физиотерапия, специална за бебета с такыв проблем. Ходиха около 6-9 месеца на упражнения с физиотерапевт и детето се движи и си ходи нормално. Не мога да ти препорычам специлиаст понеже семейството не е в БГ. Потырси мнение и на друг лекар специалист. Може едно упражнение в кыщи да е достатычно, но......ако искаш да си по-скокойна. че е точно това няма да навреди още едно мнение.. Чувала съм, че в София в Горна Баня (ако не се лыжа) има много добри детски специалисти за тези неща. Успех и стискам палци всичко да е ОК!

# 3
  • Мнения: 1 266
Горна Баня в момемнта е затворена до пролетта, но аз също мисля, че трябва да се потърси и второ мнение и може би да се започне по-сериозна рехабилитация.

# 4
  • Мнения: 18
Горна Баня не е затворена - в петък, 21.12, водих малкия си син за ехография на тазобедрените стави след предварително записан час по телефона. Сега не работят по коледните и новогодишните празници, но от 02. 01 пак са на работа.
Препоръчвам ти Др. Алексиев или Др. Кехайов - и двамата са отлични детски ортопед травматолози.

# 5
  • Мнения: 982
Разбирам те добре.
Моята сестра е била с подобен проблем.То дали е подобен,не зная,но с няколко думи ще ти кажа как беше при нея.
Когато е била на годинка родителите ми забелязват,че левият крак е леко по-слаб.Следва много ходене по лекари.Първата диагноза е,че е мускулна атрофия на левия крак.С такава диагноза тя лежи по болници доста дълго време.
Оказва се по-късно,че левият крак си е напълно нормален,а има вътрешни разширени вени на десния.За това и той е видимо по-пълен.
Пиша ти това не,за да те тревожа излишно.Имай го предвид просто.
Успех ти желая!Ако имаш въпроси,пиши ми на лични.

# 6
  • Мнения: 305
Горна Баня не е затворена - в петък, 21.12, водих малкия си син за ехография на тазобедрените стави след предварително записан час по телефона. Сега не работят по коледните и новогодишните празници, но от 02. 01 пак са на работа.
Препоръчвам ти Др. Алексиев или Др. Кехайов - и двамата са отлични детски ортопед травматолози.

моля те ако може да ми дадеш някакъв номер за да се свържа с тези ортопеди...аз съм от Ямбол,но ако се пооправи времето искам да дойда до горна баня.притеснена съм и не знам какво да мисля и правя Praynig

# 7
  • Мнения: 2 197
Горна Баня не е затворена - в петък, 21.12, водих малкия си син за ехография на тазобедрените стави след предварително записан час по телефона. Сега не работят по коледните и новогодишните празници, но от 02. 01 пак са на работа.
Препоръчвам ти Др. Алексиев или Др. Кехайов - и двамата са отлични детски ортопед травматолози.

моля те ако може да ми дадеш някакъв номер за да се свържа с тези ортопеди...аз съм от Ямбол,но ако се пооправи времето искам да дойда до горна баня.притеснена съм и не знам какво да мисля и правя Praynig
Teлефона на д-р Кехайов е 0888838965. Имай предвид, че трябва да си много упорита, защото ако не е на работа или не му е удобно не го вдига. Когато водихме дъщеря ми успях да се свържа с него на 20-тия път. Иначе е страхотен лекар. Може да те приеме когато е дежурен, а той има и вечерни и съботно-неделни смени. Ние ходихме в 20.30 вечерта. И да знаеш, че не работи по Здравна каса.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 68
Ето тел. и на Д-р Алексиев 0889238190. Водила съм сина ми при него и съм много доволна.

# 9
  • Мнения: 305
Ще из4акам да се оправи времето за да можем да пътуваме до Горна баня,разстоянието е голямо от тук.Благодаря ви моми4ета,аз не спирам да правя гимнастиката,но все още дясното е по-слабо и дупето и също  Cry Praynig

# 10
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Сестра ми едното и краче беше по-слабо от другото. Майка ми се беше изприщила, защото попадна на някакви пишман-лекари, които и казаха, че цялата половинана детето е изкривена... Отиде до Ортопедията в Горна баня, докторът който прегледал сестра ми се изсмял на диагнозите на колегите си. Предписаха повече масажчета и раздвижване на по-слабичкото краче.
Хубаво е да се консултираш и с друг лекар за успокоение поне.
Имай предвид, че от един месец гимнастика, не можеш да очакваш видими с око резултати.

# 11
  • Мнения: 404
Аз също те съветвам да отделиш време и да отидете до София в Клиниката по ортопедия в Горна баня.Там работят най-добрите специалисти в цяла България.А пък най-много ти препоръчвам д-р Алексиев.Аз съм адски доволна от неговата работа и отношение към децата.Той лекуваше голямата ми дъщеря от дисплазия на тазобедрените стави.Дори преди два месеца бяхме при него на контролен преглед.Слава Богу всичко е наред.Каквото и да кажа за д-р Алексиев ще е недостатъчно да опиша благодарността си към него и неговата отговорност и  професионална работа и отнушение към пациентите си.
Желая Ви успех и всичко да е наред.

# 12
Мога да ти препоръчам още едно мнение - вземи си направление за ортопед/да не плащаш нищо/ и мини през МВР - Болница на Руски паметник.Така или иначе ще идваш във София, вземи и още едно мнение. В ортопедичния кабинет работи Др.Христов със здр.каса. Оставям ти тел. ако нещо те интересува 9821-333.Той е ортопед и идва от детското отделение във Пирогов, освен това началникът на отделението в МВР б-ца е бил директор на Горна баня, та ако искаш можеш да ползваш и неговото мнение.
Успех  !!! Дано снегът се стопи по-бързо hahaha

# 13
  • Мнения: 103
На наше приятелско семейство детенцето има подобна разлика в крачетата. Момиченцето сега е на 7 годинки и всичко си му е наред, просто така се роди. Доколкото знам са ходили в София за този проблем.

# 14
  • Мнения: 193
Искам да попитам Д-р Алексиев от Горна Баня работи ли по здравна каса?

Общи условия

Активация на акаунт