Как да премахна фулмастер от дрешки?

  • 28 969
  • 28
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Днес баща ми имаше неблагоразумието да купи фулмастри на Алекс и Бети, съответно седнаха да рисуват, но Александра успя да нарисува и панталона и жилетката си, а те са нови...от вчера. Не се сърдя на баща ми, децата му бяха поръчали, а той е изпълнителен. Бяхме на гости след час и затова беше с новите дрехи, сега обаче ме е яд.
Накиснала съм ги с Вениш и Ариел, но дълбоко се съмнявам, че ще излязат драсканиците.
Премахвали ли сте петна от фулмастри и с какво, дайте идеи , моля? Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Няколко часово накисване с Pur и/или с Tide?  newsm78

# 2
  • Мнения: 823
Децата ми редовно са с надраскани дрехи,но не ги кисна в нищо,директно в пералнята.Ако случайно се забелязва все още надрасканото,при следващото пране не остава никаква следа Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Изобщо не ги кисна в нищо. Директно в пералнята, прах за пране и на 60 градуса - изобщо не остават никакви следи. А и те повечето фулмастри са на водна основа, така че много лесно се перат.

# 4
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Редовно се мацат със фулмастри моите хубостници......Не кисна в нищо предварително.Директно във пералнята и следа не остава от фулмастера след това. Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 295
И аз не кисна. Направо в пералнята!  Peace

# 6
  • Мнения: 3 676
Първо натърквам със сапун Астониш и после пера - всичко се изпира.

# 7
  • Мнения: 1 802
И аз не кисна. Направо в пералнята!  Peace
Това правя и аз!  Peace

# 8
  • Мнения: 1 312
Децата ми редовно са с надраскани дрехи,но не ги кисна в нищо,директно в пералнята.Ако случайно се забелязва все още надрасканото,при следващото пране не остава никаква следа Hug
При мен също няма проблем.
Първия път се стреснах и аз-нови бежови панталони-страхотни бяха-яко нацапани с флумастер.
След първото изпиране/на 40 градуса,без киснене и търкане/почти не си личеше.
При следващото вече бяха изчезнали.
Тази вечер малкият пак си нарисува жилетката и дънките.
Още не съм ги пуснала да се перат.

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 01:09 от Hakiba

# 9
  • Мнения: 982
Чудно ми става,че така лесно се избавяте от фулмастера по дрехите.Детето ми има няколко панталона надраскани с маркер за бяла дъска.Не се изпират,драсканиците само леко са избледнели.

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
дамммм и фулмастерите не са като едно време да остават за постоянно ...............
това в кръга на шегата. полезна тема.

# 11
  • Мнения: 16
Преди изпиране ,натривам петната с тампон,напоен с чист спирт/около 93градуса/.Така почиствам и петна от химикалите,с които пишем.Успех!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 680
МаX cleaner - има и на стик и в туба. С него успях да изчистя темперна боя, при това качествена.

# 13
  Моята се върна  от градина цялата одраскана с фулмастри по розовата, памучна блузка.Направо ми прималя.Хвърлих я в пералнята с другото пране и  я бях отписала.Обаче  като изсъхна-о, чудо! Нямаше и следа от  фулмастрите.И това вече редовно  го правя.Или фулмастрите в градината са  податливи на БОНУКС Wink, ИЛИ БОНУКС-а верно е голяма сила Joy

# 14
  • Мнения: 700
Явно зависи от фулмастера и от материята на дрехите. Повечето успявам с пералнята и то от раз, но сега един се е закучил на едни светли дънки и няма изчистване - то не беше Вениш и Аче, то не беше пране и киснене и пак пране....

Общи условия

Активация на акаунт