Бебо суче мляко с кръв?!

  • 795
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 100
Здравейте!
Надявам се някой да може да ми помогне със съвет. Едната ми гърда е тотално дефектна. Постоянно е в буци и много болезнена, доста по-голяма от другата. Преди няколко дни дори не можех да си вдигна ръката от болки. Ходих в болницата, там ме изцедиха и разнесоха буците. Тогава бях с температура 37,3, която до вечерта стана 39,3. На следващия ден бях добре. Точно в този период бебчо все спеше и не ядеше достатъчно, вследствие на което и двете ми гърди се препълниха ужасно.
Голяма беше изненадата ми когато след кърменето от проблемната гърда по дрешката на бебчо имаше петно от разредена кръв с диаметър 5 см Shocked, а по-моята дреха две петна със същите размери!!! Докато го кърмех не виждах какво става.
Преди това от 2 дни забелязвах, че като връща мляко, час след кърменето, то е леко розово. Споделих това в болницата и препоръката им беше да кърмя с протектор, но точно така бях когато се появиха огромните кървави петна. Казаха, че няма нищо страшно за бебо, най-много да стане канибал. За мен обаче е притесняващо и затова ви моля за съвет. Вчера вечерта и днес сутринта акото му беше оскъдно и черно, вероятно от желязото в кръвта, която е изпил. Rolling Eyes
На зърното ми не се вижда никаква раничка и когато цедя с помпа няма кръв в млякото. Когато храня бебчо от здравата гърда няма кръв никъде. Засега не му давам да суче от проблемната гърда - от нея цедя, но пък количеството е недостатъчно и се чудя какво да правя.
Преди преливах от кърма, а сега дали заради това че едно денонощие бях с висока температура и почти не се храних, а и не пих достатъчно течности или пък заради разредените хранения на бебо, но от вчера сутринта кърмата не ми стига. Тогава изцедих 120 мл от болната гърда, а здравата бебчо опразни сам. Днес сутринта едва изцедих 50 мл от двете гърди, после дадох на бебчо да посуче и изглеждаше, че успява да извади още нещо, за разлика от помпата.  newsm78
Надявам се да не съм се изразила твърде хаотично и предварително ви благодаря за вниманието! Simple Smile

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сигурно си много притеснена Confused
Наистина за бебето няма проблем от това, че в млякото има кръв - единствено може да го дразни и по-често да връща. Аките сигурно също са черни от кръвта.
Въпросът обаче е да се открие каква е причината за това жестоко нараняване - колко е голямо бебето ти в момента? На ехограф гледали ли са те - понякога може да има нещо вътре в гърдата, което да води до такива кръвоизливи. Имаш ли болки в гърдата - не от препълване, а при сученето на бебето?
Както си забелязала, помпата често е по-щадяща и не предизвиква такова кървене - затова може да останеш няколко дни на варианта само цедене от болната гърда, за да може да заздравее, а от другата да даваш директно да суче.
Съвсем спокойно може да кърмиш бебето на всяко кърмене от здравата гърда, а болната да цедиш (много е лесно да я изцедиш добре, ако сложиш бебето да суче на здравата и в същото време цедиш болната - рефлексът за потичане се задейства и в двете гърди и ще ти е лесно да изцедиш значително по-голямо количество, отколкото само с помпата). Може да додаваш изцеденото мляко след кърменето, ако има нужда - вероятно не всеки път ще се налага, гърдите по правило бързо отговарят на повишеното сукане.

# 2
  • Мнения: 1 100
Благодаря ти, Hedra!
Бебето в момента е почти 5 кг, но тази гърда цялостно, повече или по-малко ме боли още от началото на кърменето. Като засуква бебо стискам зъби от болка и до 5 мин. свиквам. След кърменето също зърното и цялата ареола ме болят с часове и кремовете вече не ми помагат.
В болницата не погледнаха сериозно проблема ми, акушерката каза, че нямам възпаление, но температурата под мишницата на тази гърда е по-висока.  newsm78 Освен това при 39,3 градуса как може да няма възпаление не зная. Така че до ехограф не се стигна.
Дано наистина скоро нивото на кърмата ми да се регулира, че в здравата гърда няма почти нищо. А болната, откакто цедя с помпа не произвежда достатъчно и бебчо си стои гладен Cry Иска ми се да го кърмя поне 6 месеца.

# 3
  • Мнения: 162
Ох мила съчувствам ти, при мен положението беше същото но без кръв както е при теб но това беше първия месец когато кърмата ми не се беше регулирала, за температурата пиех парацетамол. За количеството кърма мисля че не трябва да се притесняваш просто давай но бебо да суче по често то количеството ще се регулира само трябва да си спокойна и да пиеш повече вода. Аз също си мислех че бебо плаче от глад но той просто имаше колики. Това че не изцеждаш нищо не е показател защото помпата не може да изцеди както суче бебо, мисля че ще се справиш щом имаш желание   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт