Как да продължа отбиването?

  • 483
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
здравейте мами Hug

след 9 месеца кърмене на бебо ми се налага да го отбия за да взимам хапчета за едно мое заболяване, а те са несъвместими с кърменето.

Започнах да отбивам постепенно бебо, като пропусках по 1 ядене, после 2 и така стигнах до 1 кърмене на 48 4аса. Вече не усещам напрежение в гърдите, но дори след 48 4аса когато засуче бебо ми слиза кърмата.

Как да продължа? Да продължавам ли да увеличавам 4асовете м/у кърменията. Т.е. следващият път да му дам да суче след 60 4аса примерно и така натам....или да не му давам докато не усетя напрежение в гърдите?

И ако изобщо не усетя напрежение в гърдите дори след 60 4аса не трябва да ли да изцедя малко кърмя..предполагам 4е все ще има нещо в гърдата /или не?/. Страх ме  е да не задържа мляко и да си направя проблем с гърдите.

Как ще ме посъветвате вие? Как да продължа, за да спра възможно най-скоро без да взимам хапчета за спиране на кърма.

Мерси в аванс:)

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Аз наскоро приключих с кърменето, кърмех по веднъж на денонощие през последния месец. Засега - около седмица - няма проблеми, не цедя, мляко все още има, но това било нормално, някъде за около месец трябва да изчезне съвсем. Мисля, че ако не усещаш някакво напрежение, болка или бучки, просто всичко ще се регулира от самосебе си. Успех!

# 2
  • Мнения: 126
мерси за отговора верте:)

# 3
  • София
  • Мнения: 555
И аз преди 2 седмици приключих с кърменето. Според мен си разредила достатъчно интервала и може да не кърмиш, ако не усещаш напрежение. Ако усетиш - трябва да изцедиш само малко - не напълно. Това знам от форума, а така ме посъветва и мамолога, при който ходих на преглед.(заради една бучка, но това е друга тема и не е свързана с отбиването). Аз последните 10-тина дни кърмех през ден и половина по веднъж и после спрях от раз, не ми се е налагало да изцеждам. Нормално е още няколко месеца да има капки мляко.

# 4
  • Мнения: 1 517
Аз също отбих преди 2 седмици. Когато  напълно спреш да кърмиш -  лецитин, чай от салвия и компреси от зеле! Аз не усещах напрежение цяла седмица след като спрях да кърмя, но след това ми се заформи бучка. Сега всичко е ок, но благодарение на съветите на мис Бу. А можех да си спестя проблемите с по-горните средства.  Rolling Eyes
Успех и да гушкаш бебе повече!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт