Мами помагайте: Как точно се процедира с лигнина в болницата?

  • 27 006
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Вече съм в 8-мия месец и правя покупки за родилния дом. Вчера купих лигнин. Честно казано нямах идея точно какво представлява. По принцип знам предназначението му, но като видях че е нещо като хартия и се зачудих как точно се ползва в болницата. Съжалявам за невежеството но ако може някой да ми помогне baby_neutral. А исках да попитам и дали 2 пакета по 500гр. е достатъчно.

# 1
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Използва се за превръзка след раждането, защото ще кървиш. Може да ти стигнат 2 пакета.

# 2
  • Мнения: 867
Процедира се така: Вземаш един лист и си го нагъваш докато добие правоъгълна форма колкото превръзка.
Слага се вместо нея, защото е въздухопропусклив и не позволява загнояване на шевовете, ако имаш епизиотомия.

Аз мога да ти дам друг съвет, който ми даде моят лекар и съм му изкл. благодарна: вземи си стерилни марли. Скъпички са, но пък ефекта им е още по-добър - пропускат въздух и не запаряват. Аз съм с изключително чувствителна кожа и щях да цъфна като роза, както си бях сложила направо превръзка.

Да не забравиш и мин. вода и шоколадче да си сложиш. Докато можеш да станеш ще мине поне 1 час и ще пукнеш от жажда ако няма кой веднага да ти донесе.

Леко раждане Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 4 585
Използва се за превръзка след раждането, защото ще кървиш.

А може и изобщо да не ти потрябва. Превръзките вършат същата работа.
Леко раждане! Hug

# 4
  • Мнения: 554
На мен превръзка определено нямаше да ми свърши работа, а бях секцио, носи го така както си е, в болницата разгъваш, броиш 5-6 листа и си ги навиваш като превръзка, но по-дълга, аз направих грешката да си ги подготвя в нас като превръзки и си ги направих така  и беше грешка, даже в болницата ми се накараха, защото 1-вия ден нямаше как да се сменям сама и като видяха как съм си ги нагънала ме смрънкаха Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 008
И аз родих със секцио, бях си купила превръзки за родилки(бяха направо гигантски), но кървях много малко и обикновинните превръзки ми вършеха повече работо, а тези ги дадох на момичето, скоето лежахме в стаята, тя кървеше много.

# 6
  • Мнения: 40
Купи си превръзки за родилки - казват им родилни парчета - доста са удобни и добре попиват. И аз родих секцио и понеже много малко кървях си слагах обикновени превръзки на always но със гащички за еднократна употреба Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 3 524
Вече съм в 8-мия месец и правя покупки за родилния дом. Вчера купих лигнин........
аз също си бях купила и го ползвах, но в ТК ти дават, така че може и да ти остане, ако взимаш от техния, той си е нагънат.
На мен ми бяха удобни не превръзките за родили, а "нощните" превръзки на Либрес. Peace
успех, леко раждане и весели празници!  bouquet

Последна редакция: пн, 24 дек 2007, 17:11 от elpet

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Нагъва се като голяма превръзка, ама за след раждането е нужна по-голяма от нощните.
Превръзките трябва да се залепят на бикините, докато лигнин можеш просто да подложиш под себе си и да си без белъо. Не запарва, защото пропуска въздух, а и се сменя често.
В родилното казват да си без бельо и повечето майки нарушават тази забрана, но полза от този "героизъм" няма. Ако си с лигнин без бельо, като станеш, се налага да притискаш лигнина с краката си, което е много полезно упражнение за прибиране на мускулите на малкия таз и въобще за възстановяване на вида ти от преди раждането. В началото изглежда странно, но се свиква. Ако настояваш да носиш бикини, е хубаво да правиш същото упражнение или като се стремиш да ходиш, крепейки нещо с бедрата си, или стискаш, все едно ти се пишка.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 723
На мен ми дадоха от родилното. Нагънат е във формата на превръзка. И понеже в родилното си без бельо, стискаш лигнина между краката. Аз изобщо не можех да ходя.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На мен ми казаха да си нося, но така и не го използвах в болницата. Използвах си превръзки.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Не знам защо искаш изобщо да ползваш лигнин. Вземи си еднократни гащи и превръзки.

# 12
  • Мнения: 262
АЗ ПОЛЗВАХ ПРЕВРЪЗКИ ЗА РОДИЛКИ-МН.УДОБНИ СА. ТЕ СА МН. ПО- ГОЛЕМИ ОТ ОБИКНОВЕННИТЕ И В НАЧАЛОТО СЛАГАХ ОТГОРЕ 2ЛИСТА ЛИГНИН. ПРЕДИМСТВОТО ИМ Е,ЧЕ СА ПО-ОБЕМНИ И ПО-ЛЕСНО СЕ ЗАКРЕПВАТ МЕЖДУ КРАКАТА БЕЗ БЕЛЬО.

# 13
  • Мнения: 353
На мен лигнина ми го искаха в родилна зала. Такова нещо не съм си слагала.
Използвах превръзки за родилки, нещо м/ду превръзка и памперс. Има ластички отстрани като на бебешките памперси и лепки като превръзките. Много е удобно. Много кървих и нито веднъж не се изцапах. Peace

# 14
  • Мнения: 105
Аз не си бях взела лигнин - голяма грешка ........ Добре че момичето в моята стая имаше повече Simple Smile За 7 дена използвах към 3-4 пакета, но не само за мен - когато сменях памперса на малчо му постилах под дупенцето.

Общи условия

Активация на акаунт