въвеждане на месо

  • 4 429
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,
От следващия месец мисля да въведа месото и се чудех как точно да го направя.Интересува ме в какъв ред и през какви интервали да въвеждам месо.Аз използвам само пюретата на Хип и според техния асортимент мисля да започна със пуешко,после да мина последователно на пилешко, телешко и говеждо.Всяко пюре ще го въвеждам за 4-5 дена с интервал от няколко дни между отделните видове месо.
Как мислите това добра схема ли е?Някой има ли опит с месните пюрета на Хип и има ли впечатления за това как ги понасят децата?Какво мислите за заешкото?Аз мисля да го пропусна.А пюрето с шунка на Хип със свинско ли е?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Аз съм въвеждала месото с пюретата на Хип и малко домашни от мен. Обаче повече бяха на Хип. Даже не бях захранила с всички съставки на дадено пюре. Давах си както се въвежда нова храна - една лъжица, ден почивка. После две-три лъжици. Пак ден почивка. После се опитвах да дам половин бурканче, обаче моя син си действаше самостоятелно и сам си се захранваше педагогически и повече от 5-6 лъжици не изяждаше докато не стана на 11месеца - навършени Simple Smile

# 2
  • Мнения: 9 481
Здравейте,
От следващия месец мисля да въведа месото и се чудех как точно да го направя.Интересува ме в какъв ред и през какви интервали да въвеждам месо.Аз използвам само пюретата на Хип и според техния асортимент мисля да започна със пуешко,после да мина последователно на пилешко, телешко и говеждо.Всяко пюре ще го въвеждам за 4-5 дена с интервал от няколко дни между отделните видове месо.
Как мислите това добра схема ли е?Някой има ли опит с месните пюрета на Хип и има ли впечатления за това как ги понасят децата?Какво мислите за заешкото?Аз мисля да го пропусна.А пюрето с шунка на Хип със свинско ли е?


Да добра е Peace
И нашият беше на хип и гербер /препоръчвам ти ги Wink/-вторите повече харесваше, но твоето бебе може само на хип да я кара Grinning
Специално за шунката в хип не помня...би следвало да е свинска, но да не те подведа...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 504
Аз въведох месото основно с пюрета на Гербер и заешко на Хип...принципно педката каза, че може и малко по агресивно да се въвежда месото...в смисъл не по лъжичка, а примерно половин пюре и т.н. Месото в пюрето е 8% така че не е фатално, ако на бебо му хареса и изяде повече от лъжичка първия път...при нас точно така стана...направо си изяде половин бурканче..че искаше и още...ама не й дадох...Мисля, че шунката е свинска, а принципно свунското е след годинка...Аз почнах с пилешко...Защо се чудиш за заешкото...аз дори мисля, че пуешкото е по тежко от заешкото...но като цяло в пюретата май всичко има един и същ вкус...пък и 8% от 125 или 130 гр са си почти нищо...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Количеството на месото в готовите пюрета е малко,така че дори и да дадеш половин бурканче за първи път,месото като количество ще е около чаена лъжичка.Като яде 2 последователни дни и няма никаква реакция,значи е ок и го смятай за въведено.

# 5
  • Мнения: 2 652
запис, както се казва  Wink

# 6
  • Мнения: 1 081
По принцип най-подходящо първо меси е пуешкото или заешкото, защото пуйките и зайците отказват изкуствена храна, за разлика от пилетата(бройлерите). ХИПП имат и месни пюрета-пиле, пуйка и телешко, които са само месо. На Гербер месните пък са по-редички, и моят син ги предпочиташе. Но дори и цяло пюре да изяде детето, 8% в 125 грама са си точно една пълна чаена лъжичка месо, така че:)

# 7
  • Мнения: 5 940
Месото може по-бързо да се въведе, то е едва осем процента, останалото са зеленчуци. Тях си ги въвела. Лично аз направо давам по половин бурканче.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 265
Аз въведох месото, като използвах пюрета на Хипп и Гербер, от тези по 125-130 гр. и комбинирах със зеленчукови, т.е. на обяд ядеше по половин бурканче месно пюре и по половин зеленчуково (бях заместила хранене вече и бебо си ядеше без проблем по 150-190 гр. пюре). Така за два дена давах цялото бурканче пюре, защото все пак годността им отворени беше от 24-48 ч. Въведох първо пуешко, телешко, пилешко, заешко, като при пилешкото обаче бебо получил дерматит и от тогава не съм му давала Sad Доц. Лилова каза, че й е направило впечатление, че много деца получават дерматит при въвеждане на пилешкото месо, въпреки че това месо се води едно от безпроблемните. А също така знам,че и заешкото месо се препоръчва. Сега бебо безпроблем си хапва заешко, телешко, пуешко - купувам предимно месни пюрета на Хипп, много ги обича. Май е време да вкарам и свинското  newsm78

# 9
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Аз пък някъде бях чела-мисля че беше списание-че пилешкото е алерген?!Дали е така?Знае ли някой? Аз още не съм го въвела.Хапваме си пуешко и заешко.И ние започнахме с половин бурканче смесено със зеленчуково пюренце. Wink

# 10
  • Мнения: 11 003
Първото месно пюре, което въведох, беше тиква с пуйка на HiPP. От месата досега съм предлагала само пуешко и пилешко, на HiPP, Sunval и Nestle. Досега не съм забелязала странични реакции след хапване на пилешко, а и в пюрето то е много малко като количество, в сравнение със зеленчуците. По-нататък ще вкарам телешко и заешко.
С агнешкото, свинското и рибата мисля да изчакам до навършване на годинка.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 664
Аз пък някъде бях чела-мисля че беше списание-че пилешкото е алерген?!Дали е така?Знае ли някой? Аз още не съм го въвела.Хапваме си пуешко и заешко.И ние започнахме с половин бурканче смесено със зеленчуково пюренце. Wink
И аз съм чела, че пилешкото е потенциален алерген, дори понякога го препоръчват след телешкото (което пак е алерген за деца с АБКМ), но явно различните деца различно реагират. Дъщеря ми е с АД, но е ок с пилешкото. Пуешкото и заешкото са най-безобидни за начало.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 882
А знаете ли защо се казва да се изчака толкова с рибата? Все пак тя съдържа много полезни неща. Наскоро в Часът на мама една лекарка каза, че рибата се отлага само при наличие на алергии в семейството към нея, но повечето източници не казват така  Thinking.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
Изчква се с рибата именно защото е силен алерген.Освен това масово в морските риби и дарове се установява много повишено съдържание на живак,когато са ловени от неконтролирани места.Риба още не съм въвела,но когато го направя ще давам само проверени готови пюрета,а с домашно сготвената риба от магазина ще изчакам още.

# 14
  • Мнения: 72
Аз въведох рибата през 7 месец. Не е имало никакъв проблем, даже много му хареса GrinningГотовите пюрета се правят при много строг контрол, така че не мисля, че в тях има вредни вещества.

Общи условия

Активация на акаунт