детска ясла -Варна

  • 4 408
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Бебо е на година и 9 месеца.Ще се ходи на ясла Laughing
Ама съм толкова дезориантирана-какво и кога трябва да направя?
Благодаря ви предварително

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Има много теми в които сме коментирали.
Първо разглеждаш кои ясли са ви в района - на сайта на Общината има списък с тези които са ОДЗ http://it.varna.bg:4433/dzpriem/index.php?page=zavedenia, а ето тук: http://varnabebe.com/gradini-iasli/2.php тези които са само ясли. Тези които са в списъка от Общината приемат документи след 7 януари 2008 година, а за останалите отиваш и проверяваш на място. Най-добре всъщност във всички да провериш на място. Необходимите документи ги има също в страницата на Общината.

# 2
  • Мнения: 1 243
много ти благодаря за отговора.Сядам да чета

# 3
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Майчета,извинявам се че дублирам темата, обаче съм в голяма дилема.Обадих се днес в яслата на Чаталджа и от там ми казаха  че приемът на документи започвал от 02.01.2008. newsm78
Нали щеше да започва на 07.01.....Кога последно започва този прием?
Другото което ме притеснява е на база коя адресна регистрация се подават документите...тази на детето или тази на родителите (защото при нас са различни)?
И другият ми въпрос е когато се подава молба по интернет как се прилагат акта за раждане и служебните бележки на родителите?

# 4
  • Мнения: 1 866
За градините приемът е на 07.01, а за яслите е на 02.01. Може би за яслите в ОДЗ-тата също е на 07, не знам. Мисля, че която и да покажеш, нея ще вземат предвид. Моите деца май нямат адресна регистрация,  не си спомням вече дали правих. По Интернет не знам дали се подават молби. На мен ми казаха на място. И нищо да не нося като документи, замо молбата стигала за подаване. Като приемели детето, тогава се носели другите документи. 

# 5
  • Мнения: 1 243
Във Варна документи се подават само лично за разлика от София ,където е по интернет.Доно и при нас да стане така догодина Praynig
За яслата на чаталджа чувам само хубави неща.Приемът е на 2 .01 със сигурност-така поне каза майка-ходила да проверява.
А някой има ли впечатления от Ясла  1-до морската градина-"Щастливо детство"се казва май?

# 6
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
За градините приемът е на 07.01, а за яслите е на 02.01. Може би за яслите в ОДЗ-тата също е на 07, не знам. Мисля, че която и да покажеш, нея ще вземат предвид. Моите деца май нямат адресна регистрация,  не си спомням вече дали правих. По Интернет не знам дали се подават молби. На мен ми казаха на място. И нищо да не нося като документи, замо молбата стигала за подаване. Като приемели детето, тогава се носели другите документи. 

И аз така знаех, и точно заради това съм като пате в калчища и незнам какво да правя.Късно е за всякакви документи, а незнам дали ще правят компромиси да занеса служебните бележки по късно.Имате ли някаква информация за ясла 8 - "Щурче"

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 22:57 от Angel^wings

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Отговорих си на въпроса за дата на подаване на документите - 02.01.2008г., обаче възникна друг. Аз подадох молба през ноември и беше с входящ номер 223 (доколкото си спомням), а сега пак ще трябва да подавам, така ли? Взимат ли се под внимание тези молби, подадените предната година или се прави изцяло ново класиране?
Уффф.... големи неясноти, голямо чудо! Жалко, че когато подавах молбата ми я прие мед. сестра и почти нищо не ми обясни. Останах с впечатление, че и липсваше желание да разясни, а не че не знае. То какво ли значение има сега де, ама...?!

# 8
От 01 януари 2007 г. община Варна взе решение молбите за детски ясли и детски градини да се актуализират всяка година. Това означава, че ако тази година сте подали молба за ясла/градина, то тя не важи за следващата година. Ще трябва отново да се наредите пред яслата/градината на следващата година ако все още желаете детето ви да посещава съответното заведение. А това, че медицинска сестра ви е обяснила всичко за яслата защо ви учудва? В детските ясли работят предимно медицински сестри, а не учителки.За това тези заведения се отнасят към отдел "Здравеопазване"

# 9
  • Мнения: 5 241
А някой има ли впечатления от Ясла  1-до морската градина-"Щастливо детство"се казва май?

Синът ми ходеше там Peace Много съм доволна от целия персонал в яслата. Директорката също е много разбран човек. Групите не са големи, което си е предимство според мен  Peace

# 10
  • Мнения: 950
Майчета,извинявам се че дублирам темата, обаче съм в голяма дилема.Обадих се днес в яслата на Чаталджа и от там ми казаха  че приемът на документи започвал от 02.01.2008. newsm78
Нали щеше да започва на 07.01.....Кога последно започва този прием?
Другото което ме притеснява е на база коя адресна регистрация се подават документите...тази на детето или тази на родителите (защото при нас са различни)?
И другият ми въпрос е когато се подава молба по интернет как се прилагат акта за раждане и служебните бележки на родителите?

А някой може ли да ми каже как се вади адресна регистрация на дете, защото за да я извадиш се изисква номер на личната карта на този, който си вади регистрацията (в случая на детето).

# 11
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Подаването на молбата става по адресна регистрация на един от родителите, или се представя копие от личнта му карта.

# 12
  • Мнения: 950
Подаването на молбата става по адресна регистрация на един от родителите, или се представя копие от личнта му карта.

И аз така знам. Просто се чудех за дете как става номера, защото според мен няма как.

# 13
  • Мнения: 1 243
Radina  благодаря ти за отговора!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Яслата за която ще "кандидатстваме" е към ОДЗ, а документи ще подам на 7-ми. Информация от директорката.

Общи условия

Активация на акаунт