Натоварват ме почивните дни и празници

  • 3 639
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Здравейте!
 С нетърпение очаквах почивните дни,малко да си почина от работата и други ангажименти, да бъда с децата си.Но в момента се чувствам на ръба на нервна криза.Изобщо не мога да се отдам на така чаканата почивка.Постоянно готвя,чистя,децата все недоволни,едно искало едно ,другото друго,трето му скучно.Само вървят подире ми и мрънкат че няма какво да правят и т.н. #Cussing outНаправо издивявам, едни нерви ме тресат.Малката ме буди в 6ч.,поне да можех да се наспя Cry
 Май вече с нетърпение чакам да свършат празниците и да тръгна на работа.И всички по училища,градини Embarassed
 Чудя се дали има и други като мен ,или аз нещо не съм в ред?

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 10:01 от Vqqra

# 1
  • Мнения: 9 865
Според мен съвсем си в ред. Нормално е това, което ти се случва.
На мен най-неприятен ми е кръговратът готвене-миене-чистене и пак отначало...
Ако можеш давай го по-лежерно! Ако можеш, щото аз не мога.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм така. Къщата не може да си види изчистена и оправена, колкото и да се старая. Дребните са като хуни.
Тъкмо сготвя и яденето се изяде и пак трябва да готвя. Пералнята и съдомиялната почти не ги изключвам и все чакат да бъдат заредени.
Аман от почивни дни! На работа е много по-спокойно Tired

# 3
  • France
  • Мнения: 726
И при мен е така.... вечният кръговрат готвене-чистене-гости ....

# 4
  • Мнения: 5 577
при мен е по-добре

детето е само едно, все е у бабите си (отпуска са). наготвили са ми и са ми пратили за 3 дни ядене.  Heart Eyes

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
при мен е по-добре

детето е само едно, все е у бабите си (отпуска са). наготвили са ми и са ми пратили за 3 дни ядене.  Heart Eyes
Вергилийо, срам да нямаш, да знаеш  Crossing Arms

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Като ми писне, зарязвам всичко и релакс  Peace
Да се спасяват поединично.

# 7
  • Мнения: 127
И аз съм така издържах 4 дена . Днес извиках гледачката  на детето и макар да нямам работа дойдох в офиса , пия си кафето и си почивам  :: Омръзна ми 4 дена слагане и вдигане на маси , пускане на 100 прахосмукачки на ден и мрънкане на дребния .По-добре да се разтоваря малко днес и следобед като се прибера да се чувствам заредена с енергия .

# 8
Не си сама. Вчера вече си мислих,че съм направо отвратителна.Предавам лошото си настроение и на другите. Но няма как, като мъжа пред тела чака да яде, детето иска с мен да си играе.Направо изпуших, та хубаво се поразвиках, но каква е ползата...

# 9
  • Мнения: 2 556
Ох, и аз съм от тези, които почиват само защото децата си имат баба. Жената само чака да дойде ваканция и постоянно пита: "Кога ще докарате децата?" Къщата си я изчиствам точно за 2 часа, децата не са там да разхвърлят и повече не се занимавам. Въобще признавам, че имам голям късмет, сигурно незаслужено, ама на мен се е паднал  Embarassed

Отделно, че аз и работя почти всеки ден през празниците и няма как да се занимая с целодневното гледане на децата и с готвенето така или иначе.

# 10
  • Мнения: 2 000
И аз съм така. Чакам с нетърпение утрешния ден, когато ще съм на работа Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 761
Аз пък ви се чудя защо не хванете мъжете си да ви помагат?В крайна сметка тяхната функция не е да стоят пред телевизора,а да помогнат-дори това да е да се позанимаят с децата или да ги изведат на разходка.

П.С.Моят мъж готви за Коледа.Помоли ме да му помогна само с украсата на чиниите.Много добре се справи и аз си починах, но предварително се бяхме разбрали,че по празниците готви той, аз си почивам.През останалото време, аз поддържам къщата-готвя,чистя, а той ходи на работа.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щото върши работата през пръсти. Чудя се нарочно ли го прави Thinking

# 13
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
И аз това щях да питам - ти мъж нямаш ли? Да хване децата и шейната и хайде навън. Или да спретне едни пържоли набързо? Що така, бе, хора - я вземете си организирайте и мъжете малко да свършат нещо - все пак и децата, и къщата са и техни, нали? Както всеки сам си го направи, така ще бъде. Е мъжът вършел работата през пръсти - ми много важно, значи ще е изчистено през пръсти, или сготвено през пръсти.  Един път така, втори път така, на третия ще се научи. Аз да не съм се родила научена да готвя и чистя - не съм, значи  и той може. Виж за недоволството на децата рецепта нямам, там всеки се спасява поединично.  Grinning 

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Абе докато се навие да си вдигне задника от дивана, пък да му приготвя всичко и да му обясня как... и после като видя резултата и като ме хванат лудите, че и се скараме... та айде след него всичко наново... Tired Не че не го юркам, но по-лесно ми е аз да свърша работата.
А майка му много обича да ми казва в негово присъствие "Няма смисъл да се ядосваш, това е женската орисия" Close

Общи условия

Активация на акаунт