Отговори
  • Мнения: 154
Моля, препоръчайте ми дигитален термометър,който да мери вярно.Защото малчо е с температура.Не търпи живачния и може да го счупи.Да не говорим,че въобще не мога да разбера колко градуса има.Имаме електронен, който мери с 1-2 градуса разлика.Вярно от 17 лева е,не е скъп, но моя приятелка имат доста скъп и същата работа.

# 1
  • Мнения: 2 005
няма такъв за жалост,не си давай парите на вятъра,ако се разровиш,ще намериш такива теми и ще се убедиш,че живачният е незаменим.А на детенце - бързо оздравяване  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 368
Аз ползвам Омрон и съм много доволна, сравнявала съм показанията му с тези на живачния термометър.

# 3
  • Мнения: 1 371
Моят е на Чико. Според мен вярно мери, но сме го пробвали единствено върху себе си и веднъж върху малчо. Има разлика винаги и затова е описано в х-ката на термометъра, колко трябва да се извади от измерената температура (и зависи дали тя е измерена в устата, дупето или под мишницата).

P.S. Мен лично ме е страх от живачните термометри, като знам колко са опасни и не бих ги ползвала върху детето.

# 4
  • Мнения: 1 197
'geratherm clinik'- meri tocno

# 5
  • Мнения: 2 677
На Чико са хубави термометрите. От личен опит: обикновените термометри си вършат същата работа. Имам дигитален и съм го ползвала само един-два пъти. През останалото време си ползвам обикновения.

# 6
  • плевен
  • Мнения: 133
според мен такъв няма затова макар и по-трудно,но мери с живачния

# 7
  • Мнения: 351
http://www.kbs-omron.com/termo.htm?TID=1&MID=81&ART=22&a … mp;SID=1&LG=2
Moят е последния,много съм доволна от него!Удобен и верен поне за сега! Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз веднъж се бях засилила да купувам скъп дигитален термометър и изчетох доста теми тук. Отказах се, почти няма добри отзиви за никоя марка или модел.
Ние имаме съвсем евтин - Цитизен за 7 лв.
Другото, което научих, ровейки из старите теми по въпроса е, че трябва да премериш Т поне 6-7 пъти и започва да показва вярно. Пробвах този метод и наистина при нас започна да показва вярно /т.е. еднакво с живачния/.
Аз процедирам така - няколко пъти измервам собствената си Т за да не дразня малчо и после поне 2 пъти измервам и неговата. Опитай.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз използвам на Бертони и съм доволна за сега. Сравних го с живачен и няма разлика в отчитането на стойностите. Обикновено на повечето дигитални термометри не им се сменят батериите и като се изтощят, започват да измерват грешно. Чувала съм добри отзиви и за Чико   Peace

# 10
  • Мнения: 814
Явно някои момичета са доволни, но моят личен опит с термометрите е трагичен. Нито на Чико ми свърши работа, нито друг дигитален. Все опирах пак до живачния, което е кофти, защото съм строшила 2 досега (слава богу далеч от малчо). Започнах да процедирам така. Слагам му лигавник и после живачния под мишничката, така че лигавника да покрива подаващата се част (защото той иначе я лапа Sad), гушвам го, за да стои неподвижна ръчичката (и той се съпротивлява) и започваме разходки из къщата на ръце, висим на прозореца, показвам му това - онова, докато минат минутите. Успех  Peace

# 11
  • Мнения: 4 998
Аз ползвам Чико, сверявала съм го с живачен, мери вярно.

# 12
  • Мнения: 46 484


Lumiscope 9 лв., 2 десети разлика дава от показанието на живачния, което мен ме устройва  Peace

# 13
  • Мнения: 1 155
И моя е на ОМРОН и съм много доволна.

# 14
  • Мнения: 581
Аз не бих използвала никога живачен за бебето(а и за мен) - според мен е прекалено голям риска. Винаги сым ползвала само дигитални какви ли не. Дори и да има отклонение, според мен ако се измери температурата два пыти би могло да се приеме, че една средна стойност е задоволителна. Тук в болниците ползват само дигитални, и при бебета като температурата взета през анусчето се счита за най-вярната и общо взето педито пита най-вече за нея. Другото е, че дали ще е 38.5 или 38.8 принципно огромна разлика няма (според мен). Най-невярни по моя опит са дигиталните ушни термометри, на тях според мен не може да се разчита много.

Общи условия

Активация на акаунт