Цени за саниране?

  • 604
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 323
Искаме да си санираме напролет една от стените на апартамента,и обиколихме няколко фирми досега,като всички ни искат по 38 лева на квадратен метър newsm78На мен толкова пари ми се струват малко много,но не споря,защото не съм запозната с цените.Стената е около 16 квадрата,та май ще излезе доста пари Rolling Eyes.Живеем на 3-я етаж,и само алпинисти можели да санират,а те вземали много.Чудя се ако се сложи скеле,няма ли да излезе по-евтино.Много моля ако някой е запознат с материята да ми обясни.Искам и да попитам сега зимата удачно ли е да се санира,защото стената ни е северна,адски студена,и ве4е тапетите ,в основата на стаята-към пода са мухлясали ужасно.Ще чакам мнения,и отзиви. Hug

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 12:23 от geiza1979

# 1
  • Мнения: 5 393
Мисля,че са ви дали добра цена. Миналата седмица един познат ми говореше за цени и спомнаваше оферти от по 42- 45лв/кв.м.

# 2
  • Мнения: 323
Боже,Мечо пух 42-45 лева/кв.м направо ми се струват  Shockedнадути изкуствено.Но можеби това са цени за София,тук в провинцията явно е по-евтиничко newsm78

# 3
  • Мнения: 5 393
Ами...всъщност наистина може просто да са "софийски цените",мдааааа.
Моят съвет е да съберете няколко оферти и да се поинтересувате с какъв материал ще се работи-има по-скъпи и по-евтини.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Мечо пух е права, такива са ориентировъчно цените в София, явно при вас е по-евтино.

Със скеле не знам дали би било по-евтино, особено ако майсторите нямат собствено такова - наемите на скелета са много високи /пак за София, де Laughing/.

Разлика в цената може да се получи и от материалите-като почнеш от изолиращия материал  - дебелина и т.н. и стигнеш до външната мазилка и завършека отгоре - с ламаринена козирка или без. Също така е възможна отбивка от цената ако живеете на оживено място и позволите да си нарисуват огромна тяхна реклама.

Ние тук обикновено процедираме така - обаждаш се на няколко фирми, идват на място, мерят, уточнявате материалите и дават оферта. Накрая рашаваш.

Според мен при тези температури е напълно неподходящо за саниране. Аз бих изчакала до пролетта.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
Когато аз проверявах ми казаха 35-38 със стериопор /не съм сигурна, че го написах правилно/ и 42-45 с фибран. т.е. вероятно е от разликата в материалите.

Според мен при тези температури е напълно неподходящо за саниране. Аз бих изчакала до пролетта.
Това също.  При тези - ни температури, дори и алпинистите да не замръзнат малко вероятно е изолацията да оцелее.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 397
Майка ми скоро разпитва и общо взето цените са 38лв. - 43лв. тя е и външен апартамент и напролет не ми се мисли  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт