Нощно хранене, по-често, отколкото дневното:(

  • 1 275
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте, мами
ние сме на 4 месеца и половина и все още се храним и нощем, кърмим се. Денем вече издържаме и по 4-5 часа даже без храна, но нощем като ядем в 21 и в 1 вече сме гладни и след това след 2,5 часа - 3 часа, пак сме гладни и така до сутринта Sad Първите 2 месеца си спеше до 3 часа, но вече не може да издържи Sad 10 дни се мъчихме с вода, но не иска, а дори да пие, не иска да заспи или пък след 30 мин се събуджа за ядене..... Не знам дали захранването ще ни спаси, нашата педиатърка каза, че след като сме на кърма и този месец трябва да си караме така и чак като влезем в 6-тия, тогава да се захранваме...... всякакви схеми, теории, не знам вече.... Тя ме посъветва вечер да му давам само адаптирано мляко, да се засища повече, пък и да имам за през нощта, но........ само една вечер изкарахме до 3, пак си се буди към полунощ или 1 часа. А доста си хапва, имам чувството, че ще почне да му излиза през ушите, милия е като черна дупка, каквото му дам всичко изпапква и после докато не си хапне от мен, няма мира.... т.е. много ядем вечер, но го държи максимум 4 часа..... Вече не знам какво да променям в дневните режими, дайте ми идея. Реших денем да го храня твърдо на 3,5 часа, макар че не е толкова гладен, та дано да се засища, но........ същата работа. Друго важно.... доста сме големки, на последната консултация бяхме 7650 и 69 см на 4 месеца, дали може наистина да не му е достатъчно само мляко./сокчета си пием/.
Очаквам съветите ви, защото вече зная какво да правя, засега надеждата ми е в захранването.....

# 1
  • Мнения: 2 746
Може би просто сте обърнали режима - вместо през деня, папка по-често през ноща.Не виждам защо да му даваш АМ обаче  newsm78 при положение, че имаш кърма? Едва ли адаптираното мляко ще го засити повече. От моя опит с първото дете мога да ти кажа, че той също искаше по-често да се храни през деня, че и през ноща. Той също беше едро бебе и по тогавашните схеми го захраних на 3.5 месеца с пюренца.Е, тогава вече спря да се буди през ноща и така си изгради сам режима без да го насилвам.Сега нашата педиатърка ни препоръчва до 6 мес. да сме само на мляко /бебето ми е на изкуствено хранене  Cry/, ама не виждам как ще изкараме.Решила съм на 5 месеца да я захраня.

# 2
  • Мнения: 2 000
И моя Митко беше такъв дундьо на 4 месеца. По цял ден и цяла нощ ядеше. До 6-ия месец беше на кърма и АМ. Точно като теб му давах вечерта АМ, уж да го засища повече и да спи цяла нощ. Обаче не минаваше номера. Единственото решение за мен беше да спим заедно. Като огладнееше през нощта му давах цицата да сучи и така. До към годинката беше така.

# 3
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И при нас е по същия начин.Беба е на 4 месеца.До миналия месец се будеше 1-2 пъти през ноща, но сега се буди през 1-2 часа Shocked.Постоянно суче/само на кърма е/ и не е захранена.Водата плюе.Надявам се този перид да отмине.

# 4
  • Мнения: 178
Милички, не се притеснявайте,че децата ви сехранят нощем-давайте им! Ние сме вече на 1г.и4м. и все още си пие айрян по цяла нощ...ако дам вода-това означава въобще да не спим...Така,че имайте търпение...всяко нещо си има край....ДАНО да е скоро Praynig

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Напълно нормално е на тази възраст детето да си обърне леко режима - през деня има много интересни неща за гледане и игра и не се сещат да хапват -а вечер е по-спокойно, тихо и тъмно и затова могат да се наядат хубаво без нещо да им отвлече вниманието. Щом имаш кърма, в никакъв случай не му давай АМ - след месец два нещата ще си дойдат пак на мястото.  Hug

# 6
  • Мнения: 701
Освен за обърнат режим за друго не се сещам като причина

# 7
  • Мнения: 1 098
Моето бебче от край време си хапва доста често през нощта. Не ми е и хрумвало да давам АМ.За мен това си е нормално за бебе на кърма.Ще захраня на 6м.

# 8
  • Мнения: 982
Ама ти защо си мислиш,че само от глад може да е това събуждане през нощта?
Не допускаш ли и други варианти,зъби да го тормозят например?
Бебетата искат да сучат не само от глад.

# 9
  • Мнения: 9 973
сигурно си  е обърнало режима,ще мине от самосебе си Peace

# 10
  • Враца
  • Мнения: 173
През деня сме на кърма. Гладна, не гладна давам на 3 часа. Последното ядене е към 9 часа - 170 гр АМ+ кърма. Събужда се в 5 или 6 сутринта и запо4ваме пак от начало. Ако случайно се събуди по рано давам чай и тя пак заспива. Дано скоро си оправи режима твоето бебче  Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И ние сме същатата работа-откакто разбра колко е интересен света яде много малко през деня,а вечер като е сънена суче през 2 часа.Ние я взимаме в нашето легло и аз спейки и давам да суче.Мия много суче пък не качва повече от 400гр на месец.

# 12
  • Мнения: 506
..Ние пък сме на две годинки и един месец и не заспиваме без бутилка, която, разбира се, после оставям при нея в кошарката, защото иначе......  smile3511#2gunfire box

# 13
  • Мнения: 1 062
Предполагам, че не ти е лесно но ще отмине. А щом имаш кърма и моят съвет е да не даваш АМ. Няма никакъв смисъл.

# 14
  • Мнения: 750
Моите момичета си ядат на поразия нощем, въобще не мисля да ги спирам, те сами ще се откажат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт