Повече инфо за инвитро матурацията!

  • 2 752
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
Изчетох каквото имаше из сайтовете, но там не е обяснено подробно като при класическото инвитро какво точно се случва..вземат се неузрели яйцеклетки..ама в кой ден от цикъла, колко се вадят и как точно протича процедурата???? някакви стимулации макар и минимални правят ли се?? четох , че в света имало 400 забременели по този начин, а в България има ли??

# 1
  • Мнения: 2 261
Да, има и в България забременяло момиче по този начин при д-р Стаменов от първи опит.Не  мога да ти кажа повече нищо.Дано се включи тя самата и разкаже.

# 2
  • Мнения: 7 718
В клиниката на д-р Владимиров прилагат тази процедура, има успех. Късмет и пиши.

# 3
  • на село
  • Мнения: 822
 При тази процедура отпада стимулацията на яйчниците.Наскоро имаше обширна статия в "24 часа".Доколкото знам ,вече  има успели момичета в България.

 Виж тук http://old.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&a … der=0&thold=0

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 03:29 от Монстерче

# 4
  • Мнения: 313
аз съм пациент на неговата клиника и макар да имам неуспешно инвитро съм доволна и оставам при тях...само че нещата при мен са така, че следващият възможен опит е през март и май, а аз и двата месеца не мога, затова сега съм се замислила за алтернативни методи на инвитрото, които не отнемат толкова време...той по принцип ми каза, че за мен препоръчва направо класическо инвитро, заради възрастта 35год., но аз май съм склонна да пробвам матурация, ако докторът се съгласи...

# 5
  • Мнения: 235
Аз имам една инвитро матурация зад гърба си. Стимулацията беше 4 дни с Гонал. Образуваха се 5 фоликула, 4 не до там зрели  яйцеклетки и в последствие само една оплодена. За мен това беше губене на време, излишни нерви и напразни надежди. Но се бях запънала и не исках класическо инвитро.

# 6
  • Мнения: 313
да разбирам...благодаря за отговора..аз наистина си представях нещо съвсем различно....значи тово изобщо не е подходящо за мен, добре че попитах и не се изложих пред доктора пак да повдигам темата  Embarassed
с други думи - стигнеш ли веднъж до инвитро - АЛТЕРНАТИВАТА Е САМО ЕДНА - ПАК ИНВИТРО  Sad Sad Sad Sad

# 7
  • Мнения: 7 718
Илиана, лекарят е този, който ще прецени дали една процедура е подходяща за теб. Моят съвет е да повдигнеш въпроса пред него. Той е твоят лекар, познава твоето състояние и иска заедно да успеете. Не се страхувай да разпитваш.
Класическото ин-витро не е панацея, нито гарантиран успех. Всичко е въпрос на късмет.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Be_Lie_Ve, сигурна ли си, че е било матурация, а не стимулация по къс протокол? Доколкото знам при матурацията изобщо няма стимулация и се взимат незрели яйцеклетки /т.е. липсва пункция на фоликули/.

"IVM е метод, който може да се изполва за лечение при всички форми на безплодие, без необходимост от хормонална стимулация" . http://www.ivf.bg/?p=630

Обаче методът е приложим само при ограничена група пациентки и е с по-ниска успеваемост от ин витрото. Знаех, че се прави само в клиниката на д-р Владимиров, сага прочетох, че се прилага и в тази на д-р Стаменов.

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 09:48 от Лекси

# 9
  • Мнения: 235
Да, сигурна съм. Владимиров още в самото начало каза, че шансовете са доста по-малки, но аз си упорствах. Както и за част от инсеминациите преди това. Яйцеклетките си бяха незрели. Дозите Гонал бяха минимални, но явно  реагирам веднага. И аз знаех, че е без стимулация, но при мен не беше така.
Както и да е, говори с лекаря. Той те познава и знае най-добре какво е подходящо и какво не. Аз изказах мое мнение. По-скоро се ядосвам, че не послушах моя лекар и изтормозих себе си и своите близки.
Успех.

# 10
  • Мнения: 313
Да и на мен като планувахме какво ще предприемаме д-р Владимиров ми каза, че не е препоръчителна матурация, защото има по-малка успеваемост, и предвид годините ми 35 може би също. Доколкото чета сега, разбирам, че ако го правят то е поради други проблеми като поликистоза и т.н. или от финансова гледна точка...а що се отнася до процедурата и аз като ЛЕкси четох този материал, който тя е цитирала и останах с убеждението, че по някакъв начин се вземат няколко неузрели яйцеклетки и се отглеждат в изкуствената среда /без стимулации/ и после се оплождат...
положителното , което видях в цялата работа е, че може да се прави през месец, защото организма няма от какво да се възстановява

# 11
  • Мнения: 235
Единственият съвет, който мога да ти дам е да обсъдиш нещата с Владимиров и да вземете заедно най-доброто решение за теб. Ако можеш да му се довериш-довери му се напълно. Всичко ще е наред.
 

# 12
  • Мнения: 313
Искам да допълня какво намерих из чуждестранните сайтове.
На кратко: Инвитро матурацията е за случаите на пациентки , при които има голяма опасност от хиперстумалация и при такива на които ще се прави химеотерапия. изследванията били показали, че 80% от развитите ембриони са с хромозомни аномалии....може би това обяснява и ниския успех.
някакъв професор Univ. Prof. Dr. H. Zech го твърди

http://209.85.129.104/search?q=cache:T7Sque6m2JcJ:www.ivf.at/AT/ … p;cd=18&gl=bg

# 13
Здравеите момичета, аз съм нова тук, но искам да ви попитам някоя от вас стигала ли е до края т.е. до трансфер при д-р Владимир?
Аз не съм при него, но искам да Ви кажа, че няма нищо страшно от стимулациите, пункцията и накрая трансфера.
УСПЕХ на всички които искат бебче!!!

# 14
  • Мнения: 235
Стигали са и то по няколко пъти, за съжаление.
За страх и дума не става.
Успех и на теб!

Общи условия

Активация на акаунт