Доказване на бащинство.Как?

  • 864
  • 5
  •   1
Отговори
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Добър ден.
Бих искала да попитам нещо.Приятелят ми почина на 24.12.2007г.В момента все още е в патологията за аутопсия.
Въпросът ми е следният - как да изискам ДНК тест,кръвен материал и въобще всичко необходимо за доказване на бащинството на детето ми.Объркана съм и не знам какво да правя и кои са точните въпроси, които да задам и как да подходя към ситуацията?Има ли вероятност да ми бъде отказано, да се вземе материал от тялото му, за доказване на бащинство(по настояване на роднини и тн.) и какво да правя ако това се случи?
Ще съм много благодарна, ако адвокат или съдебен медик между вас ми помогне със съвет днес, защото утре ще му бъде направена аутопсия и роднините му ще го вземат за погребение и евентуална кремация(тъй като нямаме брак, нямам право по никакъв начин да взема решение за уреждане на погребение и тн.)
Благодаря предварително

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Детето не е ли припознато?
Влез в lex.bg там има голяма вероятност да ти отоговорят Peace
Снощи ти четах другата тема-моите най-искрени съолезнования!
Да почива в мир Praynig

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Пиши на isa или Пела те са адвокати Peace

# 3
  • Мнения: 756
моите съболезнования
Детенцето , ако е припознато всичко е наред -не е необходимо да вземаш ДНК материал, но от постинга ти съдя че не е припознато .В случая е най- добре да подадеш молба за установяване на произход по чл.41 от СК , като приложиш особено искане да бъде назначена експертиза антропологична , ДНК , еритроцитна , левкоцитна и ако има някакви други попитай съдебния лекар, но тъй като няваш време помоли близките му да ти дадат разрешение да направиш частна такава , която би ти помогнала като доказателство в съда , с оглед на направеното особено искане . В самият процес , ако родителите на приятеля ти не оспорят иска ти , то решението следва да е порожително , а именно да се установи , че произхода на детенцето ти е от твоя приятел.Ако нямаш време да търсиш адвокати , аз ще се ти напиша молбата .
Сега се сещам , че можеш да минеш и без тези екпертизи , ако се запознаеш с история на заболяването , патологичната експертиза , където трябва да са отразени всички тези данни от кръвни тестове и т.н. - консултирай се с лекарите , които са лекували приятеля ти и в съдебно заседание ги изискай като на основание тези доказтелства да се даде заключение от вещо лице за произхода на детето.Ако имаш въпроси , не се притеснявай да пишеш на лични и ще се радвам да ти помогна .Моите съболезнования!

# 4
  • Мнения: 3 069
Ако имаш нужда от помощ пиши ми на лична.
Моите съболезнования!
Дръж се за детето!

# 5
  • Мнения: 756
ако желаеш да си поговориш с някого това е ICQ №97434348 , стоя до късно 3-4 UK време , значи докъм 6 BGне се притеснявай

Общи условия

Активация на акаунт