четири годишно ходине по- мъките без успех

  • 1 149
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте аз съм Снежинкта.
Изкам да ви разкажа маята история защото се чувствам в безисходица.
Аз съм на 22 години със съпруга ми сме женени от 4 години и правим опити за бебе, но уви без успех. Отмалка съм с проблеми с цикъла-нередовен. След като се оженихме и измина известно време тръгнах ме по доктори . Обиколих всички доктори в родния си град, даваха ми различни диагнози-извънматочна бременост, нормална бременост,диформирана матка и др. бях отчаяна докато не чух за проф. Горчев на който съм изключително благодарна. Отидох при него и той ми постави диагноза поликистозни яйчници, опитахме известно време с лекарства, но уви нищо тогава се подложих на лапароскопия и нещата при мен се оправиха. Защото преди това ми идваше на 6 месеца 1 път направо smile3511 ужас. Продължавах да ходя при професора, но бременост не настъпваше тогава решихме да иследва ме съпруга ми и се оказа азоспермия-много лошо. Повторих ме няколко пъти спермограмата в различни клиники, но резултата същия. Реших ме да да направим инвитро защото друг изход нямаме започнахме подготовка всичко беше точно произведох много яйцеклетки имплантираха ми 4 ембриона.
В деня на теста разбрах, че резултатите са лоши, но се оказа, че има един ембрион неразбрах какво точно става с него, но доктора каза, че няма да се развива и има малка възвожност да оцелее. Но аз се хванах като одавних на сламка и си повярвах, че ще оцелее, но уви сега разбрах че вече по коледа няма чудеса бебето падна на 23 декември 2007 година и сега незанам много съм объркана неизкам да правя повече инвитро защото ме е страх от неуспеха, а нежелая и да си осиновявам дете какво да правя моля ви кажете.

# 1
  • Мнения: 1 335
Погледни подфорум Проблемно забремеяване.
От кой град си?

# 2
Здравейте момичета ако някой се е сблъскал с азооспермията моля пеше те ми защото моето Two Hearts мило мъжленце има този проблем и неможем да си имаме newsm32 малко сладко бебче. А аз нямам намерение да правя повече инвитро защото съм разочарована от неуспеха.
Изкам нещата да се случат по-естествен път. Инвитрото е същински ад превръщаш се в супер нервно човече.

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 156
Инвитрото е същински ад превръщаш се в супер нервно човече.

Стига бе?! #2gunfire

# 4
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Тук този проблем е доста разпространен, но не съм прочела или чула някое от другите момичета така категорично да отхвърля вариант ин витро.Аз не мога да помогна, защото не съм запозната, но със сигурност някоя от останалите ще се включи.  Всичко разбрах, само не разбрах добре дали наистина си готова да направиш и да преживееш всичко, за да имаш дете!?!

# 5
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Мъжът ти консултирал ли се е със специалист андролог-уролог? Каква е причината за азооспермията?
Ето статия за азооспермията: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 467&Itemid=16


За съжаление на естествено забременяване не може да се надявате при такава спермограма. Така че трябва да помислите добре, да говорите и да решите кое ще е най-добро за вас. Има 3 варианта:

1/ Престрашаваш се и отново правиш ин витро. Доколкото разбрах си забременяла все пак от първия опит? Значи има голям шанс да се получи пак. Опитай да се успокоиш още преди да започнеш следващия опит, намери си някакво занимание. А за след трансфера си приготви книжки, филми, така чакането до деня на теста ще ти се стори по-леко, а и времето ще минава по-бързо. Или просто ходи на работа. Не мисли за неуспеха, мисли за това как скоро ще си бременна.  Grinning
Ако не си направила генетични и имунологични изследвания - направи.
Вярно е че са възможни усложнения при ин витро, аз самата преживях животозастрашаващи такива, както и аборт в 17 г.с., но съм твърдо решена да продължа напред и да направя нов опит колкото е възможно по-скоро. Ако седя и чакам - бебе няма да имам. Чакането и блъскането на главата в стената от отчаяние само пречат, депресират те и отдалечават от теб така чаканото дете. В този ред на мисли ако бездействаш - може да не загубиш, но със сигурност няма и да спечелиш, докато ин витрото те доближава до вълшебния миг.

2/ Донорска инсеминация. Ако имаш спонтанна овулация може да пристъпите към този вариант. Решението е трудно и си е лично ваше. Все пак един от двама ви ще е биологичен родител, ще преживееш чудесата на бременността, раждането, първите мигове с малкото човече. Познавам такава двойка и мога да заявя, че са безумно щастливи с малкото човече, дори обмислят да правят втора донорска инсеминация.

3/ Осиновяване. Още едно трудно решение с много предизвикателства, а и доколкото виждам ти отхвърляш и този вариант. Надникни все пак в подфорума за Осиновяване.  Peace

Това са вариантите. Решението го взимате двамата. Разбирам отчаянието ти, всички тук го познаваме. Но не бива да се предаваш. Сега си по-емоционална и крайна в мислите си, защото всичко ти е толкова "прясно". Дай си време да се успокоиш, да премислиш всичко. Колкото и банално да звучи - млада си, имаш време, имаш големи шансове да станеш скоро майка. Ин витрото не е смъртна присъда, не е и толкова страшно.
Не се сещам кой е проф Горчев, сподели къде си правила опита?

# 6
  • Мнения: 2 422
Жабче ти е написала всичко послушай я Peace

# 7
  • Мнения: 7 716
Проф. Горчев е от клиниката в Плевен.
Снежинката, мисля, че си много отчаяна, защото съвсем наскоро се е случило всичко.
Пиши тук, чети нашите преживявания, ще намериш спокойствие на първо време, каквото ти е нужно. После правилното решение ще дойде само.
На първо време посетете андролог, да се види дали има причина за спермограмата.
Желая ти да намериш мир и спокойствие. Ще станеш мама и ще си най-добрата, повярвай, усмихни се и ще успееш. Прегръщам те. Hug

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
дай си време да преживееш загубата
дай време да ти отшуми стреса в органицзма от стимулацията...
и след това ще ни пишеш какво си решила
но Жабче ти е написала трите възможности - чудеса стават но само в рамките на разумното - няма начин да забременееш по чудо - освен ако не стане чудо с мъжа ти
успех и се успокой - мъчно ти е и ти е тежко но вярвам че ще видиш че живота продължава...а с него и нашщите мечти

# 9
  • Мнения: 945
Аз бих добавила само, че може мъжа ти да се лекува, ако има шанс и да преминете към инсеминации, щом при теб вече няма проблеми. В нашето семейство ги има същите проблеми и ние сме се спрели на вариант инсеминации, но първо и на мъжа ми му се наложи операция от разширена вена, а на мен опреативна лапароскопия. Пък и не е речено, че при вторро ин-витро пак ще падне бебето, може да се задържи. Моите най-големи страхове е дали въобще ще хвана някога, дали ще има оплождане. Гледай по-позитивно на нещата.

Общи условия

Активация на акаунт