Херпес на окото - помощ !

  • 34 384
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
 От няколко дена ми се зачерви лявото око точно под края на веждата. Излязоха ми малки пъпчици и си мислех че е от студа и ще мине, да ама не. Стана раничка и пъпчиците започнаха да стават повече. Поду ми се клепача и окото ми почти се затвори. Вчера ходих на лекар и се оказа херпес  изписаха ми едно мехлемче и капки за очи и уж трябва да мине до 5-7 дни ама започна да ми оттича и към долния клепач. Сега се ровя в Интернет да разбера дали е опасно за бебчето ми. Лекарите ми казаха че не е ама мен ме е страх. Някоя от вас имала ли е нещо подобно? Ако има такива мами да ми кажете как започва да изглежда като минава, защото и идея си нямам. При мен стои мокра рана, а защо си мисля че трябва да се запечатва. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 39 722
На мен често ми излиза херпес над горната устна. Лекувам се с Viru-Merz.
Щом си ходила на лекар, мажи се с лекарството.

# 2
  • Мнения: 1 984
много тежка диагноза. стискам палци. изписаха ли ви очен ацикловир /зовиракс/?

# 3
  • Мнения: 79
Изписаха ми зовиракс за мазане и офталмо-септонекс капки за окото. Слава богу вътре окото не е заразено но има опасност да влезе. Как трябва да изглежда като започне да минава? Продължава да си стои рана, а е голяма около 2 см дълга и 1 см широка. До сега не ми е излизало подобно нещо никъде, ужасно е.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 722
Би трябвало да започне да завяхва раничката, може и коричка да стане. При мен понякога се е разкървявало мястото.
Пожелавам ти бързо оздравяване.

# 5
  • Мнения: 728
И при мен се е случвало,но зовиракса при мен действаше едва след 9ден,мазала съм се по 10-12дена.

# 6
  • Мнения: 950
Не погледнах колко е голямо бебчето ти, но моят опит е следния: на мъжът ми излезе херпес на крака и доктора ми казала, че бебета под 6 месеца не се разболяват. Е ние явно не сме такъв случай - дъщеря ми беше почти на 4 месеца, когато изкара варицела (беше се заразила
от херпеса на баща си). Но беше много леко при нея - с много малко пъпки, без температура.

# 7
  • Мнения: 79
Май започна да се лекува. Окото ми започна да спада и херпеса стана огромна рана и боли. За бебето било опасно в ранните месеци и вече съм по - спокойна. Дано за Нова година се по заличи малко че е грозна картинка.

# 8
Започвай Цитросепт да пиеш. Излезе ми херпес вътре в окото и година след това умирах от болки, докато не пих цитросепт за нещо друго , но на третия ден ми мина окото и до сега (да чукна на дърво Simple Smile не ме е боляло. Непременно Цитросепт. Той убива херпесния вирус.

# 9
  • Мнения: 539
Много гадна работа. На мъж ми при всеки вирус ми излиза херпес в окото. Страшно гадно и болезнено. Лошото е, че един път щом там ти е излязло може пак там да ти излиза. Той си слага зовиракс за очи.

# 10
  • Мнения: 1 207
И аз съм склона към херпесите.Появяват ми се на устните и вагинални.Когато родих и на следващият ден ми се появи и дет.лекарка там ми каза,че за моето бебе няма никаква опасност,но за другите има(могат да се разболят от менингит).Добре,че само аз раждах тогава и нямаше други бебета.
Даже в момента съм с един голям на долната устна който вече минава,но е рана и е много неприятно.

# 11
  • Мнения: 79
Окото ми спадна съвсем, коричката и тя започна да пада, но остана като голям белег. Тази сутрин като станах започнах да усещам бодеж в окото, дано не е влязло вътре че става лошо.

Започвай Цитросепт да пиеш. Излезе ми херпес вътре в окото и година след това умирах от болки, докато не пих цитросепт за нещо друго , но на третия ден ми мина окото и до сега (да чукна на дърво Simple Smile не ме е боляло. Непременно Цитросепт. Той убива херпесния вирус.

А това лекарство става ли за бременни ?

# 12
На листовката пише че става, за бременни, кърмачки и кърмачета дори.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 722
Посъветвай се с офтамолог за бодежа в окото. Като падне коричката можеш да мажеш белега с Мадеказол и подобни лекарства, но пак се посъветвай със специалист.

# 14
  • Мнения: 6
ЗДРАВЕЙ , ДАНО НЕ ТЕ ПЛАША НО ТОВА НАЙ ВЕРОЯТНО Е ХЕРПЕС ЗОСТЕР ОТИВАЙ НА КОЖЕН ЛЕКАР И ТО БЪРЗО НЕ ПРИ ДЖИПИТО! ЛЕКУВА СЕ С АЦИК  ПО СХЕМА И МОЩНИ ДОЗИ ВИТАМИНИ  ПАК ПО СХЕМА
ЛИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ПРЕДПИСВАТ НЕЩА КОИТАО ПРОСТО НЕ СА ЗА ТОВА ЗАБОЛЯВАНЕ, ИДИ ПРИ ДОБЪР КОЖЕН ЛЕКАР, ИЛИ СПЕЦИАЛИСТ ИНФЕКЦИИ

Общи условия

Активация на акаунт