Запитване до скандинавските мами;))

  • 3 728
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 001
В Норвегия има(предполагам и в други скандинавски държави се яде) едно ястие със сьомга и млечно - сметанов сос.Някой знае ли как се приготвя?
 (мога да го догодя някак си на вкус,но искам да го приготвя максимално близо до норвежкия вкус,който съм опитвала...)Много ще бъда щастлива,ако някой знае....

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 12:19 от TheNMaster

# 1
# 2
  • Мнения: 5 001
Не,не е това.... Sad

# 3
  • Мнения: 3 674
Ще се включа довечера... Peace  ще се опитам да ти изровя рецептичка  Wink

# 4
  • Мнения: 5 001
Ще се включа довечера... Peace  ще се опитам да ти изровя рецептичка  Wink
  bouquet   bouquet   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 674
Ще се включа довечера... Peace  ще се опитам да ти изровя рецептичка  Wink
  bouquet   bouquet    bouquet

  Иначе моя мъж я прави страхотно сьомгата...но не е сметанов соса... newsm78  млечно- яйчен е... Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 5 001
Ще чакам търпеливо всякакви мнения по темата пък дано да се появи отнякъде рецептичката.... Praynig

# 7
  • Мнения: 875
redwine-че, я да се запиша и аз в темичката, защото сьомгата си я ядем без сос, а ми се иска да пробвам нещо по-така.  Hug

# 8
  • Русе
  • Мнения: 1 193
И аз бих се зарадвала на рецептичка за соса.....иначе имам приятелка,която работи в Норвегия и тя ми носи пакетчета със сос на прах,който се приготвя за няколко минути.Не знам как бихме могли да заменим успешно продуктите ,които ползват там.Например "рьоме"...толкова го обичам,а тук квасената сметана съвсем не прилича на него.
   

# 9
  • Мнения: 5 001
Не знам дали няма да се получи сос от готварска сметана+прясно мляко....Продължаваме да чакаме дружно.... Joy

# 10
  • Мнения: 875
джаста праста, тия готовите сосчета не ги жали. в тях има само химия; изобщо не са за предпочитане. чакаме винцето да издаде тайната  Wink

# 11
  • Русе
  • Мнения: 1 193
джаста праста, тия готовите сосчета не ги жали. в тях има само химия; изобщо не са за предпочитане.
  Абе хич не ги жаля...ползвам си ги,приятелката ми попълва редовно запасите.Но не са с такъв вкус,като на соса на лакса по ресторантите в Норвегия.Какви ли не уговорки правих с готвачите да ми кажат как го приготвят...даже им раздавах чубрица на "корем",ама не казват#Cussing outзатова се примирих с готовите сосове в пакетчета,за ползване в БГ.Яла съм и домашно приготвен сос там,но пак не е достатъчно добър.
   хайде пускайте рецептичка,че точа лиги вечеWink  

# 12
  • Мнения: X
DjastaPrasta, напиши точно името на сосчето от опаковката
ще намерим рецепта за него

# 13
  • Русе
  • Мнения: 1 193
DjastaPrasta, напиши точно името на сосчето от опаковката
ще намерим рецепта за него
   Parisienne Fiskesaus med sjalttlok og persille-това е единия вид,а другия за съжаление съм свършила и нямам опаковка за да видя какво му беше точно заглавието,той е и по-хубав от този.
       Ама мен соса в пакетчето ме устройва,нищо че е химия...аз искам от този дето заливат сьомгата в ресторантите в скандинавията...,той е с по-различен вкус...гарниран с краставички в сладко-кисела марината.

# 14
  • България
  • Мнения: 1 090
Аз намерих 3 рецепти,но как точно изглежда това 4удо newsm78 на вид, за да се ориентираме за какво става въпрос...

Общи условия

Активация на акаунт