Моля за съвет или успокоение

  • 3 980
  • 30
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 185
При запознаването с доклада на малката ни казаха, че биологичната майка е подписала отказ от родителски права, биологичния баща не.
Имал е призовка да се яви, но не се е явил.
Няколко пъти попитах дали това е проблем и може ли да възпрепятства осиновяване, отговориха ми отрицателно.
Днес обаче се заговори за минимален, но реален шанс да не  стане осиновяване и разбира се това ме хвърли в какви ли не черни мисли.
Следобед имаме среща с адвокат, но можете да си представите какво ми е сега в главата.

# 1
  • Мнения: 624
При запознаването с доклада на малката ни казаха, че биологичната майка е подписала отказ от родителски права, биологичния баща не.
Имал е призовка да се яви, но не се е явил.
Няколко пъти попитах дали това е проблем и може ли да възпрепятства осиновяване, отговориха ми отрицателно.
Днес обаче се заговори за минимален, но реален шанс да не  стане осиновяване и разбира се това ме хвърли в какви ли не черни мисли.
Следобед имаме среща с адвокат, но можете да си представите какво ми е сега в главата.

Споко ,тоя баща не се е  явил в съдебно заседание да оспорва , и едва ли ще иска да си вземе детето ...пука му на него ...,той грам интерес към това детет не е проявил.
Не вярвам и не знам да има съдия ,койно да отсъди в полза на тоя човек!

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185

Споко ,тоя баща не се е  явил в съдебно заседание да оспорва , и едва ли ще иска да си вземе детето ...пука му на него ...,той грам интерес към това детет не е проявил.
Не вярвам и не знам да има съдия ,койно да отсъди в полза на тоя човек!

Благодаря!
Дано! Praynig

# 3
  • Мнения: 3 453
Ва ва,
всичко ще е наред! Прегръщам те и се моля скоро детето ви  да се радва на домашен уют и много обич! Малко остана, стискай зъби и не губи надежда! Praynig Hug

# 4
  • Мнения: 11 870
Ва Ва, не се притеснявай!
При определени предпоставки се допуска пълно осиновяване и без да го има изричното съгласие на родителя на детето-чл.57ал.І от СК.Предполагам, вашият случай е такъв, иначе едва ли би се стигнало до разглеждане на документите на детето на съвет.Според мен опасността да не се допусне осиновяване от съда в случая е чисто теоретична и нереална.Но вероятно в този час вече си говорила с адвокат и си спокойна.Успех ти желая от все сърце!

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Благодаря момичета, срещата е утре с адвоката.
дно наистина всичко да е наред

# 6
  • София
  • Мнения: 9 517
Ва ва, не искам да ти стане неприятно, ама вашия казус става малко като нашия - при нас проблемът беше същия - майката се яви още на първото дето, бащата го издирвахме 3 месеца. Стискам палци социалните да се понапрегнат и да го намерят, що не им дадете малко зор по някакъв начин.

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 185
точно и аз за вас си мислих.
тук ми казаха, че майката няма да я призовават, въпросът е да намерят бащата да подпише призовката  Sad
няма да го търсят, защото е имало дело и явно са го намерили от съда и той е подписал приовката и затова детето е вписано в регистъра.
Май нещо такова е

# 8
  • София
  • Мнения: 9 517
Ако подпише е добре - това, което е важно е в исковата молба да впишете вие или социалните, че желаете бащата да бъде призован и социалните да напишат адреса му. Доколкото съм наясно - от януари тази година съдът не може да изисква данни за постоянен адрес от служабата, която го даваше едно време (не помня коя беше), но социалните вероятно имат някакъв адрес, след като е призоваван вече. В противен случай съдията може да свика първо заседание, на което да вземе решение да го призове - и ето ти второ заседание след 2-3 седмици. Успех ти желая и стискам палци да мине всичко много бързо.

# 9
  • Мнения: 1 612
Ва аз не съм компетентна по въпроса, но както е казала Фоксче може би само ще се забави процедурата.
Ох моля се всичко при Вас да се нареди!
Пише след срещата с адвоката.

# 10
  • Мнения: 148
Стискам палци всичко да е наред, но вътрешно съм убедена, че няма да имате спънки!

Пиши утре след срещата с адвоката Hug

# 11
  • Мнения: 921
Wa-Wa,  Praynig! Сигурна съм, че всичко ще бъде ОК!

# 12
  • Мнения: 4 138
вава, не се шашкай, всичко ще е наред. кофти да го кажа, ама те тези деца ги отписват още като се родят. просто са безотговорни. стискам палци по-скоро да минат делата и да си вземете детето вкъщи.

# 13
  • Мнения: 160
не се притеснявай ако има проблем то единствения проблем е 4е осиновяването не минава с едно дело и понякога продължава по дълго.при мен продължи 3м,но zастото майката не се яви на делото и не успяха да я открият и се наложи да се пусне обява в държ вестник.
аз състо много се притеснявах но 4есно каzано не си заслужава.
чакането е мн неприятно.
разстоянието което ни делеше с малката беше състо много и не можех да я посеставам мн често.
но вси4ко минава и се забравя.

# 14
  • Мнения: 224
Хайде ВаВа, чакаме хубава новина  Hug

Общи условия

Активация на акаунт