trudniat izbor za patuvane

  • 760
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 219
Цитат
Az sam ot Smolia,a maja mi e ot Dobrish.Ot edna godina se zanimavame s prodajba na drehi po kurortite.V momenta rabotim v magazina ni v Pamporovo,a letnia sezon rabotim v Zlatni piasaci.Sega sam v kraia na 6-ti mesec(23-ta sedmica),a termina mi e opredelen za 27-mi april.Imam mnogo trevogi otnosno tova kade da rodia.V momenta jivotat ni e svarzan neprekasnato s patuvane,no estestveno sled rajdaneto na deteto ni shte se ustanovim v Dobrich.Tuk sezona na Pamporovo svarshva kraia na mart i nie moje bi v nashaloto na april shte tragvame na pat kam Varna,za da se podgotviame za sezona na moreto.No tova sa 500km. i za men edno takova patuvane e dosta iztoshtitelno i riskovano.Problemat mi e dali da predpriema edno takovo "ubiistveno" patuvane ili da rodia tuk i vedenaga sled tova da patuvame s bebeto.Trevogite mi sa mnogo,zashtoto ne znaia dali edno novorodeno bi izdarjalo da ptuva 500km.,no sashto se trevoja dali pak za men samata e dobre da patuvam v 9-tia mesec.Molia vi za savet ,zashtoto ne znam kakvo da pravia.Estestveno az shte se konsultiram s moia lekar,no iskam i vasheto mnenie,tai kato moje bi sred vas maiki ima mnogo s podobni dilemi.

Аз съм от Смоля,а мъжа ми е от Добрич.От една година се занимаваме с продажба на дрехи по курортите.В момента работим в магазина ни в Пампорово,а летния сезон работим в Златни пясъци.Сега съм в края на 6-ти месец(23-та седмица),а термина ми е определен за 27-ми април.Имам много тревоги относно това къде да родя.В момента животът ни е свързан непрекъснато с пътуване,но естествено след раждането на детето ни ще се установим в Добрич.Тук сезона на Пампорово свършва края на март и ние може би в началото на април ще тръгваме на път към Варна,за да се подготвяме за сезона на морето.Но това са 500км. и за мен едно такова пътуване е доста изтощително и рисковано.Проблемът ми е дали да предприема едно такова "убийствено" пътуване или да родя тук и веднага след това да пътуваме с бебето.Тревогите ми са много,защото не зная дали едно новородено би издържало да пътува 500км.,но също се тревожа дали пък за мен самата е добре да пътувам в 9-тя месец.Моля ви за съвет ,защото не знам какво да правия.Естествено аз ще се консултирам с моя лекар,но искам и вашето мнение,таи като може би сред вас майки има много с подобни дилеми.

------
Пиши на Кирилица!

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 14:04 от Ellypr

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Ами мисля си, че пътя все ще го преодолеете някак, и ти, и бебето. По-голям проблем ми се струва тревожната и напрегната ситуация около начина ти на живот. Ти сама си даваш сметка, че този начин на живот ще трябва да се промени с идването на бебето. А не би ли могла да се примириш с  уседнал начин на живот още сега, да избереш по-добрия град за раждане и отглеждане на бебе и просто да се установиш там, да подготвиш нещата за малкия човек и себе си за промяната. Така няма да се налага нито да пътуваш в края на бремеността и да рискуваш да родиш по пътя Wink, нито да разкарвате бебе през цяла България веднага след раждането му. А мъжът ти ще трябва да се справя, поне за няколко месеца, без да разчита на теб, нали е баща, ще се стегне малко! Успех, каквоото и да решиш!

# 2
  • Мнения: 745
здравей.искам да ти споделя,че аз пропътувах няколко пъти разтоянието от 200 км и то лятото.живея във Варна,но през лятото съм на Южното черноморие където ми е по спокойно,няма го трафика и лудницата на големия град.когато имах консултации си се пребирах във Варна ,а последния месец са си доста на често,на всеки 10 дена.Всичко зависи от теб и това как се чувстваш ти,как протича бремеността.

# 3
  • Мнения: 22 414
Ако всичко е наред с бременността не е чак такъв проблем.
Естествено с по-често спиране за почивки всичко ще мине гладко.
По-добре е да пътуваш бременна, отколкото след това с бебето.

# 4
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Според мен ще ти е по-лесно да пътуваш бременна 500км, отколкото с новородено! Peace
И моя термин беше тогава!  Hug
Леко бременеене!   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 100
Зависи как се чувстваш! Ако бях на твое място щях да избера да пропътувам това разстояние с новородено, тъй като последните 2-3 месеца всяко пътуване за мен беше ад! Дупки по пътищата, постоянно ти се пишка и т.н. А малкото ще спи през цялото време. Ти трябва само да го храниш. 500км. не са толкова много. Има мама от нашата тема, която след като роди пропътува разстоянието със самолет-Америка-България Peace

# 6
  • Мнения: 236
Всичко зависи от здравословното ти състояние. Аз съм от София, живея до Варна, раждах в София, там ми е педиатърката. Пътувах всеки месец, не виждам проблем. Когато бебето е малко, то през цялото време спи. Но твоят проблем няма да е в пътуването, а в това, че ти трябва да решиш къде ще се установиш, поне за 1 година - малкото човече има нужда от много неща. Според мен е важно да се установиш някъде - на място, в което ще имаш подкрепа от близки и приятели, а пътуването, пак повтарям, ако здравословното ти състояние е добро, не е проблем. Желая ти успех! Най-добре е около месец преди термина да се установиш в града, в който мислиш да раждаш, това и лекарите ще ти го кажат. Аз също раждах април, желая ти здраво и красиво бебче!

# 7
  • Мнения: 3 146
Бременна ще ти е по-спокойно да пътуваш, според мен.

# 8
  • Мнения: 953
Деветия месец е много трудно за пътуване при всяко друсане в колата ще ти се пишка и ще ти е дискомфортно, може и контракции и да си докараш, а да няма болница наоколо.
Първескините от това което обясняват докторите не могат да родят за час два, но знае ли човек всичко се случва, а ти трябва да си спокойна и да не те е страх.
Април месец може да е хладно за пътуване с новородено, но ти като го облечеш и ако имате климатик в колата няма да има проблем. То детето спи през цялото време и се буди на около  3 часа да се храни. Даже движението на колата ще го унесе и като си е в кошничката няма да му е неприятно.
Моя близка роди в Пловдив и с бебе на 5 дни пътува до Бургас, по пътя детенцето е спяло и не е имало проблеми.

# 9
  • Мнения: 756
аз също пътувах доста по време на бремеността ми - не ми беше комфортно , но мисля че това се преодлява , все пак ограничи пътуванията и гледай да я караш по - спокойно , защото аз имах доста напрегнат начин на живот и родих преждевременно

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Пътувах през бремеността си,до 7-8-ми месец всичко беше ок,но в началото на 9-ти помня последното си пътуване пред раждането като кошмар.Беше започнал ужасно да ме боли кръста и едва издържах 150 км.,Много много неприятно и болезнено пътуване!После съм пътувала 400 км. с бебе на месец,тя спа през цялото време.Така че за мен пътуване с новородено е по-добре от пътуване в 9-и месец,но за всеки е индивидулано.Но определено ако мислиш да продължиш да циркулираш из курортите по цяла година и след раждането на бебето,идеята не е ммного добра.Установи се в който град ти е най-на сърце поне за година и спокойно си гледай детето,а бизнесът остави на таткото.

Общи условия

Активация на акаунт