пак за проходилките

  • 3 051
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 940
Знам, че много е изписано по темата. След дълго колебание, взех проходилка на сина ми. По-скоро го направих, защото около нас има бебета и не мога да ги поканя вкъщи с майките им, не знам къде да ги сложа, а те са свикнали с проходилки. Сега се чудя много ли ще навреди на бебока, ако го поставям в проходилката за половин час.  Какво е вашето мнение? Споделете опита си.

# 1
  • София
  • Мнения: 43 904
оставях го вътре по няколко пъти на ден, общо не му се е събирало повече от 30-60мин на ден. почнах на 7 месеца и нещо, на 9 проходи и не му е била ест повече интересна.
Та според мен за по 10-15 мин няколко пъти на ден не вреди....
Ама странна причина д а си купиш проходилка на детето. те другите като са си свикнали да си идват с проходилките....а и какво нон стоп ли стоят в тях?????

# 2
  • Мнения: 10 983
Нямам проходилка и не мисля да ползвам такава за дъщеря ми, но на бебето ти нищо няма да му стане, ако стои в нея 30-40 минути. Peace Обаче ми е странно, че си взела проходилка за евентуалните ви гости. newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз пък не виждам нищо странно, че е взела проходилка за гостенчетата.
Колко е голямо бебето?
Моята педиатърка е твърдо против проходилките, аз не съм толкова крайна по този въпрос. Постигнахме консенсус с нея, че детето може да се слага в проходилка когато започне да се изправя само и фактически само да може да си стъпва и да си стои на крачетата.
При нас този дългоочакван момент настъпи на 11 месеца, от тогава го слагам.

# 4
  • Мнения: 4 668
Едва ли ще му навреди ... Но аз по принцип не харесвам проходилките и синът ми не е имал такава .
колкото до гостите ... наистина странна причина . сигурно не можеш да се отървеш от гости у вас  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 986

Та според мен за по 10-15 мин няколко пъти на ден не вреди....

Peace

# 6
  • Мнения: 5 940
А защо да е странно? Хубаво е да има бебета около нас. Пък и майките да си починат, да пият едно кафе..Пък и имах едни пари за харчене, та ме сърбяха ръцете Laughing . Въпросът е, че не съм убедена нито във вредите, нито в ползите.

# 7
  • Мнения: 257
Аз слагам дъщеря си от 8- месечна възраст.Не че в нея ще се научи да ходи,но вечер не я свърта в кошарата и за мое улеснение я слагам по 30-40 минути /понякога и повече/. Голямата ми дъщеря беше същата- само се возеше

# 8
  • Мнения: 872
От 7 месеца я слагам в проходилката. Харесва й,само дето прави повече бели и трябвада слагаш всичко на високо

# 9
  • София
  • Мнения: 43 904
Ползи няма - освен, че евентуално ще му е приятно на детето, ама не каза колко е голямо от това доста зависи. За да го сложиш в проходилка хубаво е да седи стабилно и да може само да се изправя.
Вреди ссъщо не мисля, че би могло да има ако проходилката е стъбилна и няма възможност да се обърне и нарани детето и ако я ползваш така - за по малко чат пат....

# 10
  • Мнения: 5 940
Почти на седем месеца, но той отдавна сяда стабилно.

# 11
  • Мнения: 2 131
Честно казано, май проходилките са повече за облекчение на майките. Аз слагам Алекс основно надвечер, когато вече е поизнервен и му омръзне и в двете кошари. Смятам обаче вече да поогранича престоя му в паяка, особено след като прочетох, че забавя прохождането. Не че бързам чак толкова да проходи и да ме прави на луда, ама....  Party Сега съм решила повече да го оставям да пълзи - е, трябва да съм постоянно около него, защото се изправя и блъска по телевизора, и въобще се чуди каква беля да направи  Grinning
Почнах да го слагам в проходилката долу-горе на шест месеца.

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Нищо няма да му стане!Слагала съм дъщеря ми-проходи на годинка Peace

# 13
  • Мнения: 5 940
Благодаря ви. Сложих го за малко, той стои като наказан, леко се мърда, ама назад...Много е смешен, прави едни учудени физиономии.

# 14
  • Мнения: 2 960
Благодаря ви. Сложих го за малко, той стои като наказан, леко се мърда, ама назад...Много е смешен, прави едни учудени физиономии.
не каза колко е голямо бебето си. Аз мисля ,че след седми месец можеш да го слагаш за малко.Моят син го слагам за по 15-20 минути два -три пъти на ден

Общи условия

Активация на акаунт