Съвет за NUROFEN-а?

  • 7 402
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 814
Синът ми от днес е със силна хрема и ме е страх, че се разболява. Искаше ми се да му дам нещо по-силно от Panadol-a, т.е. Nurofen, обаче за съжаление той от съвсем малък не понася този портокалов вкус и не мога да му го пробутам с нищо (докато ягодовия вкус на Panadola-a го обожава). Все пак Nurofen-a е по-силното лекарство при грип и настинка, а искам да "пресека" болестта ако може. Да сте имали подобен проблем и как практикувате в такива случаи? Мерси предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
Ако няма Т не му давай нито едното. Дай му осцилококцинум по-добре. Или витаминки(витами С ампула или някакви муртивитамини)....чайчета....ако е достатъно голям - цитруси..., пръскай много с физ. р-р....
Нурофен(някои деца дават реакции към ибупрофена освен това, а и той не е по-силен от парацетамола) аз лично не съм ползвала до сега само калпол и ефералган свещички като има много вис Т.....
Нищо няма да пресечеш ако му даваш температуро понижаващи лекарства...


И се свържи с лекар!!!!!

# 2
  • Мнения: 46 436
Не бих си тровила детето профилактично, Панадол и Нурофен давам само при Т 38-38.5.

Това което можеш да направиш е да даваш плодове (според възрастта на детето, не знам колко е голямо), ако не ги иска, тогава витаминен сироп - Мултисаностол или подобен на него.

# 3
  • Мнения: 581
аз сым на абсолютно сыщото мнение - панадол, парацетамол и подобни САМО при температура и то над 38 градуса (освен ако разбира се педиатыра не е казал нещо друго). Това си е лекарство, а не профилактично предпазно средство и малко или много си натоварва организам при преработването му. Ако няма наложаща нужда, аз не бих го давала просто така от предпазливост.

# 4
  • Мнения: 5 393
Нурофен и Панадол и аз давам само при температура, и то над 38 градуса.
Колко е голямо детето?
Аз давам вит.Ц, пробвай и с Осцилококцинум-много е ефикасно.

Иначе-Нурофен вече се предлага и с ягодов вкус.

# 5
  • Мнения: 814
Не бих си тровила детето профилактично, Панадол и Нурофен давам само при Т 38-38.5.

Това което можеш да направиш е да даваш плодове (според възрастта на детето, не знам колко е голямо), ако не ги иска, тогава витаминен сироп - Мултисаностол или подобен на него.
Не, не е профилактично. Просто мъжът ми беше болен тези дни (сигурно вирус) и имам съмнения за грип  Sad. Иначе давам редовно плодове, дадох и витамин С ампула вчера и днес, а Стеримара му го пръскам ежедневно. Лошото е, че хремата се засилва, а и става все по-неспокоен и плаче. Засега няма висока Т - 37.2 Т, но нашият педиатър отрича всякакви витамини, както и Цитросепт (на 1 г. и 10 м. сме). Вече не съм сигурна дали това е правилно?   

# 6
  • Мнения: 814
Иначе-Нурофен вече се предлага и с ягодов вкус.

Нямах представа. Ще знам вече!

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
Въпреки всичко за 37,2 не бих дала.
Така и така е помчнал да боледува, няма да му помогне.
Нали знаеш, че чрез Т организма се бори с вируса (бактерията или каквото там го тревожи) и понижавайки Т му пречиш реално.
Аз давам когато се дигне на 37,8-38 градуса преди това не.
Детето няма да се подобри от приема на парацетамол или ибупрофен.
Дай шанс на организма да се справи.
Може да пробвате с капки а нос ако е силна хремата и пречи на детето да спи...
Ако е зачервено гърлото - също нещо за гърло...
Така и не писа прегледа ли го лекар....
И все пак в случая искаш именно профилактично да го дадеш, детето ти ня този етап няма нужда от нурофен(панадол или друго подобно....

# 8
  • Мнения: 4 621
Не бих си тровила детето профилактично, Панадол и Нурофен давам само при Т 38-38.5.

Това което можеш да направиш е да даваш плодове (според възрастта на детето, не знам колко е голямо), ако не ги иска, тогава витаминен сироп - Мултисаностол или подобен на него.
Това е и моето мнение  bouquet

# 9
  • Мнения: 814
Благодаря на всички за отговорите. Надявам се да се разминем леко...

# 10
  • Мнения: 218
Аз давам Calpol (Парацитамол) когато каката се разболява, то помага не само за температура но и ако я боли нещо. Neurofen само в крайни случаи - когато има температура и не мога да я сваля с Калпол; чувала съм няколко доктора които не препоръчват Neurofen за малки деца.

# 11
  • Мнения: 506
Моя NUROFEN е с ягодов вкус, наскоро го купих и когато аптекарката ме попита от кой искам (портокал или ягода) веднага отсякох с ягода, защото досега не и бях давала NUROFEN , само PANADOL и ме притесняваше дали ще й хареса...мале какво изречение  Embarassed , дано ме разбереш...  animal085
С две думи - има и ягодов!! Peace

# 12
  • Мнения: 506
Забравих да отбележа и аз, че давам PANADOL само ако нещо много я боли (както в нашия случай главичката), а  NUROFEN съм и дала само веднъж, скоро, защото вдигна 39.8'....иначе и давам само мултивитамини или натурални сокове - мултивитамин (и то 100%-ви, а не нектар) за подсилване на имунната  й система!!Дано да не се разболее!! newsm10

# 13
  • Мнения: 3 069
Защо повечето писали по темата си мислят, че Панадол, Нурофен и др. се пият само при температура?!?!
Панадола действа и противовъзпалително.Когато ние - големите, се чувстваме зле или понастинали и без температура пием Фервекс примерно което си е парацетамол.
Разбира се, че може да се даде превантивно!

# 14
  • Мнения: 43
витамин С,капки за носле,сирп закашлица на доктор Тайс,ето такива неща давам аз,по-от рано се спира да ходи на детска градина-и обикновено се разминава с уложняването

Общи условия

Активация на акаунт