Мога ли да пусна жалба за системно вдигане на шум ...

  • 26 210
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
...и неспазване на часовете за почивка ? Особено между 14 и 16 ч.  Rolling Eyes
И къде - в районното ли . При кварталният ли ? До гуша ми е дошло ... Съседът идиот от три години / откакто е построен блока ни / кърти , разбива , не спазва часовете ... и още е на шпакловка и замазка .
И ще има ли някакъв ефект изобщо ...
Моля , който има опит в подобни ситуации , да ме посъветва  Praynig

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
писменно във районното. има ефект.

# 2
  • Мнения: 700
Писмено в районното няма ефект по моите наблюдения, защото ако спазват всички нормативни изисквания, полицаите трябва да не се доверяват на теб, а да се доверят на ХЕИ. Мои познати викаха ХЕИ да замерва нивото на шума и понеже се оказа под допустимите граници, така и не успяха да се преборят. Успех все пак! Peace

# 3
  • Мнения: 22 867
Полицаите са длъжни да проверят и да предупредят,така че - напиши до районното.

# 4
  • Мнения: 178
Аз преди време се обаждах в районното, за да попитам къде трябва да подам жалба при нарушаване на правилника за вътрешния ред в блоковете. Казаха ми да подам жалба до кварталния. Той отиде да ги предупреди и нямаше никакъв ефект, даже шума се засили. След време съпругът ми сам им направи забележка, а те подадоха жалба срещу нас, че системно сме ги тормозили. И съответно кварталния дойде и на нас да прави забележки. Така че, нямаше никакъв ефект от нашите жалби, само си късахме нервите.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 074
Защо не пробваш в архитектурния отдел в общината. Да проверят какво толкова разбива и това не представлява ли опасност за сградата  newsm78

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
писменно във районното. има ефект.

Има ефект да,на моя приятелка и бяха друснали 200 лв глоба,когато правеше ремонт.Те не живееха там ,а майсторите бачкали без да им пука в този период от 14-16 часа.Та..съседите пуснаха жалба и веднага им друснаха глоба.
Щом като не става по цивилизованият начин опитай с жалба,от районното са длъжни да направят проверка !  Peace

# 7
  • Мнения: 3 622
Полицаите са длъжни да проверят и да предупредят,така че - напиши до районното.

 Peace

# 8
  • Мнения: 46 438
В часовете за почивка - на 166.
За системен тормоз - при кварталния.

# 9
  • Мнения: 752
Жалба в районото. Ако продължат - пак пускаш жалба. Като им друснат глобата ще спрат, ако не - ще си плащат редовно глоби.

# 10
  • Мнения: 493
И мен ме тормози един изруд отгоре-наемателка.Блъска ужасно вратата и стряска бебето.Скарахме се и пуснах жалба.След известно време получих писмо от раионната прокуратура,че съседката била предупредене писмено.Пълни тъпанари.Тая продължава да блъска,хич не и пука,никой нищо не и казва.Скоро ще се маха,но кой знае кой ще дойде на нейно място.

# 11
  • Мнения: 10 983
Доколкото знам, часовете за почивка през деня вече са премахнати и можем да се оплакваме само ако шумът е след 22 ч. Надявам се да греша, понеже в нашия блок едни идиоти на последния етаж редовно озвучават целия вход между 12 и 16 ч. Със забележки и разправии от страна на останалите съседи ефект никакъв Confused

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Жалби се пускат в районното. Обаче полза няма. Евентуално целият вход ако подаде жалба срещу тях, може би и ще предприемат нещо.

# 13
  • Мнения: 752
И мен ме тормози един изруд отгоре-наемателка.Блъска ужасно вратата и стряска бебето.Скарахме се и пуснах жалба.След известно време получих писмо от раионната прокуратура,че съседката била предупредене писмено.Пълни тъпанари.Тая продължава да блъска,хич не и пука,никой нищо не и казва.Скоро ще се маха,но кой знае кой ще дойде на нейно място.
Пусни пак жалба. Втори път не я предупреждават, а глобяват.  Peace

# 14
  • Мнения: 46 438
Доколкото знам, часовете за почивка през деня вече са премахнати и можем да се оплакваме само ако шумът е след 22 ч. ...

Няма такова нещо, прочети НАРЕДБА № 1 за обществения ред и опазването на общинските имоти  … а Столична община, викай си спокойно полиция, реагират веднага, поне до сега при нас винаги е имало ефект Peace

Общи условия

Активация на акаунт