Въпрос за вечерното ядене на 9-мес. бебе

  • 891
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Здравейте мами Hug

бебо е на 9 месеца и след вечерното мляко неможе да изкара без да се събуди да яде до сутринта.
Допреди месец го кърмих, но вече е на АМ и виждам колко изяжда - не повече от 150 мл. За бебе на неговата възраст е малко по-малко може би, но това му е лимита.
Посъветваха ме да му давам преди млякото и нещо друго - малко бисквитка или пюре..някои казват плодово, други зеленчуково, други малко супичка...Вие какво ще ме посъветвате да давам?

Мерси в аванс:)

# 1
  • София
  • Мнения: 3 249
Не разбрах какъв точно ви е дневният режим и колко пъти се храни бебо?

Дъщеря ми яде плодово пюре с бисквита/кисело мляко с плод и бисквита/плод/филия с масло и сирене на малки залчета между 6 и 7 вечерта, когато огладнее, а си ляга и съответно си пие млякото между 8 и 9 часа. Това е режим, който сама си е изградила.

# 2
  • Мнения: 2 159
ами то е много относително, защо мислиш че се буди от глад?
познавам бебета дето се будят през ноща, а са вече минали годинка
ние никога не сме се будили нощем въпреки, че се кърмим, а сега вечер е само на АМ
някои на нашата възраст ядат супи и пак се будят....
но може да пробваш малко каша или бисквитка да сложиш с АМ-а да видиш има ли резултат.

# 3
  • Мнения: 941
мисля че е важно в колко часа ви е вечерното хранене, аз я кърмех когато беше на девет месеца, но аз процедирах така, давах вечер към между 8-9 оризова каша, и после я кърмех към 12ч, вие може тогава да му дадете млякото, ако се буди за ядене, въпрос на режим е, дай повече информация, кога се буди, дали през нощта или чак сутринта рано, но ние имахме и периоди в които се будеше към 2ч през нощта и искаше да яде каша, и друго не признаваше, но за няколко дни преминаваше,

# 4
  • Мнения: 171
Здравейте мами Hug

бебо е на 9 месеца и след вечерното мляко неможе да изкара без да се събуди да яде до сутринта.
Допреди месец го кърмих, но вече е на АМ и виждам колко изяжда - не повече от 150 мл. За бебе на неговата възраст е малко по-малко може би, но това му е лимита.
Посъветваха ме да му давам преди млякото и нещо друго - малко бисквитка или пюре..някои казват плодово, други зеленчуково, други малко супичка...Вие какво ще ме посъветвате да давам?

Мерси в аванс:)



Синът ми е на 10 месеца и вечер към 20ч преди лягане също изпива 150-160мл мляко и не му давам нищо преди това.В 16-16,30 си закусва кремче,плодово мляко,каквото има на кухнята.Не го насилвай да хапва повече,може би не се буди от глад.Опитай да слагаш в млякото вечер по 1 разтворима бишкотка,може да има ефект

# 5
  • Мнения: 1 586
И Хриси имаше такъв период,започнах да му слагам по 1 бишкота в млякото за известно време и имаше ефект.

# 6
  • Мнения: 126
разбира се, 4е не винаги се буди от глад, но в повечето случаи се буди м/у 23.30 и 1 4аса и докато не му дадем мляко не заспива..не изпива много, но си го иска...иначе ако не яде нощем му се събират 5 хранения на денонощие.

# 7
  • Мнения: 208
И моето детенце е колкото вашето и аз обикновено и давам АМ вечер, обаче вътре слагам понякога не всяка вечер по една бисквитка.Но моето момиченце изпива около 200-210мл.АМ

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Моето дете не пие АМ от 6-месечен някъде и преминахме на вечеря зеленчуково пюре + сухо АМ или сирене вътре. Засища го, но той по принцип се отказа от нощното хранене когато леше на 3 седмици.

# 9
  • Мнения: 49
Пробвай докато намериш най добрия вариант за бебо и теб.Аз така пробвах,пробвах и сега уж и двете сме доволни Peace.

# 10
  • Мнения: 257
Аз от 6 месеца и давам кисело мляко и не ми се буди нощем. понякога и давам бисквита или коричка хляб вечер. иначе е на 4 кратно хранене-8, 12, 16, 8. Тя сама си изгради режим

# 11
  • Мнения: 693
Около час - час и пловина преди последното мляко му давай супа или зеленчуково ястие или просто няколко бисквитки

# 12
  • Мнения: 1 367
Можеш да опиташ също с месно пюренце,евентуално с малко сухар вътре,за да го засища повече.Но защо казваш,че лимитът ви е 150 мл? newsm78 Не си спомням много добре,но на 9 месеца синът ми приемаше май около 180 мл,ако не и 190.Кой определи този лимит?

# 13
  • Мнения: 1 196
Нашата мома направо ми отказва от известно време АМ вечер.Пие си го посред нощите и сутрин в полузаспало състояние.Иначе допреди тези номера изпиваше не повече от 150мл. преди лягане.Спи по цяла нощ,но се събужда от време на време,пийне малко млекце и пак заспива!

# 14
  • Мнения: 126
..казвам, че лимита му е 150 мл., защото неиска дапие повече от това количество вечер...правила съм му мн.пъти 210 мл, но не ги изпива - винаги точно 150.

Общи условия

Активация на акаунт