И един въпрос за млечна кухня?

  • 790
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
От кога е удачно да запиша чавето на кухня? Вече е на 8 месеца почти и си хапваме доста нещица, но се притеснявам за десертите там? знам, че ги приготвят с прясно мляко, а пък от друга страна досега си хапва пюрета на Хип и Бебевита, като на някои от тях са със пълномаслено мляко и смета, например спанака на ХИП и това означява ли , че е ял прясно мляко или там млякото е адаптирано за бебета?

# 1
  • София
  • Мнения: 663
ние сме на 8 навършени, ядем кисело мляко от 5-6 месечни (харесва  и сметаната), от към 7 месечен си хапва от детска кухня-харесва му. правя млечницата с прясно мляко (знам че е за над годинка, но педито каза че щом нищо му нямало не е проблем - супите и десертите са с прясно мляко(някои де)) Peace

само Бебевита и хаме харесва

# 2
  • Мнения: 508
Ако те притеснява кремчето може да даваш само супата и манджата,а за следобедна закуска прави каша+плод,кисел и т.н.,аз мисля така да правя.А щом яде пюре със сметана няма проблем за застройката на супата.По принцип кухнята е от 9 месец,но аз също смятам да се запишем на вашата възраст и в началото да давам само подходящите неща PeaceТам млякото си е прясно,но казват че като е приготвено на крем нямало проблеми,въпреки това аз смятам да не давам тези прослувути кремчета поне до годинката

# 3
  • Мнения: 887
Знам, че прясно мляко се дава след 1г. По принцип кухнята е предвидена за деца от определена възраст, което означава, че ако го запишат храната ще бъде съобразена с възрастта на бебето. Всичко си зависи от кухнята. Аз лично записах сина си на 1г.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Щом си давала пюрета с прясно мляко значи е захранен с това.
Пробвай кухнята, десертите по-внимателно, следи за реакция и ако всичко е наред не виждам проблем.
Частните кухни са от 8-месечна възраст, държавните от 10 /това за София/.

# 5
  • Мнения: 745
всеки сам си преценя кога да запише детето си,аз мисля,че 8 месеца е една добра възраст за кухня.при нас кухнята е разделена на 2 групи.първата е от 6месеца до 1 година.Готвяят съобразно възраста.

# 6
  • Мнения: 46 437
Това беше една от причините да не я запиша.
Мляко, различно от АМ и яйце не исках да включвам преди 1 г.
Освен това бях против десертите й да се изчерпват с нишесте.
След 1 г. пък мина на обща храна и не е готвено специално за нея, просто отсипвах от нашите манджи преди подправките.
По-добро от домашната храна няма  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 1 586
Записах го на 8 навършени месеца, не сме имали проблеми, много му харесва храната и си я хапва с удоволствие!Ако много те притеснява кремчето не го давай! Flutter

Общи условия

Активация на акаунт