За кремчето за крусти на Мустела

  • 8 339
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 864
Моля тези който са използвали крема за крусти на Мустела Stelaker,да ми кажат колко време са мазали бебето?
На мен ми казаха 3 дни мажа и 3 дни почиваме.
Така ли се маже,или може и всяка вечер?
И колко дълго може да се маже?
Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 953
Не съм чувала че трябва да се прави почивка и никой не ми е казвал подобно нещо.
Използвах го непрекъснато докато крустите изчезнаха, до колкото си спомням това беше  период от приблизително  две седмици.
Използвах и пяната на Мустела против крусти.
Проблеми с тази козметика дъщеря ми не е имала.

# 2
  • Мнения: 1 289
И аз го използвах постоянно,докато паднаха.

# 3
  • Мнения: 37
Аз също го използвах без почивка но нямаше нужда да мажа повече от 5 пъти Joy

# 4
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами и ние паузи не сме правили...Обикновено сутрин я мажех и вечер при къпането го отмивах.
В листовката мисля че пишеше да се мажи вечер, но сутрин не исках да и мокря главичката,затова малко обърнах режима.Използвах го в рамkите на 2-3 седмици до пълното изчезване на крустите.
Ако имаш нкакви съмнения чети листовката......едва ли производитлите ще скрият от нас факта че трябва да се прави почивка, ако беше необходимо.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Използвах го без почивка,всяка вечер докато паднаха всички  bouquet

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Използвах го без почивка; проблема се реши за точно 4 дни  Peace

# 7
  • Мнения: 864
А когато го миете търкате ли с четка?

# 8
  • Мнения: 953
А когато го миете търкате ли с четка?

Не, не търкам нищо. Измивам косата с пяната и после хубаво я разрешавам с гребенче. Крустите се забелват и падат сами при разресването.
Не е хубаво да триеш скалпа на бебето може да му направиш  ранички и да му е неприятно.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
А когато го миете търкате ли с четка?


 Shocked

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Не се шокирай толкова, вероятно става дума за бебешка четка за коса.

Аз също не съм чувала за почивка между мазанията и доколкото си спомням и в листовката не пише нищо такова. При нас паднаха много бързо, за няколко дни. Мажех сутрин и измивах вечер.
Да, добре е да минаваш с гребенче или четка за коса докато измиваш косичката, така падат още по-бързо.

# 11
  • Мнения: 140
Аз го ползвам от 6 дни всеки ден.Мажа сутрин и вечер го измивам с шампоана които си ползвам на Мустела.Вече почти изчезнаха Simple Smile

# 12
  • Мнения: 814
И при нас изчезнаха още на 4тия - 5тия ден.

# 13
  • Мнения: 10 983
Открих много и големи крусти по фонтанелата на дъщеря ми, когато беше на 6 месеца. Embarassed Два последователни дена я мазах с крема на Мустела и на третия ден нямаше и следа от тях. Peace
Разресвах я с бебешки гребен или избутвах крустите с клечка за уши. На опаковката на крема не пише да се правят паузи между намазванията.

# 14
  • Мнения: 2 100
"Употреба:
Нанасяйте върху крустите с лек масаж.
Оставете да действа през нощта, след което измийте с мек шампоан.


Полезен съвет

Не се опитвайте да махнете крустите с пръсти. Нежно разресвайте косата всеки ден. Измивайте косата без да триете."

Това е от сайта на мустела за използването на кремчето Peace

Ние сме само с пяна за крусти, но и с едно мазило изписано от педиатър, което трябва да се маже един месец. Като гледам какъв ефект има това кремче, ще го взема и за малкия Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт