Въпрос към ползващите фурни за вграждане -Samsung"Twin convection"или AEG

  • 7 978
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 555
Днес се загледахме в Техномаркет и много ми хареса този модел Samsung " Twin convection" http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027459
Удобна ми е, защото сме доста народ из къщи и повече тави в една фурна ще ни дойдат добре  Wink иначе цената не ми харесва, но ще я преглътнем в името на качеството.
 Не съм запозната с качеството на тази марка - като функции и дизайн добре са я докарали.
 Загледах се и в AEG-тата  (много съм си доволна от пералнята  Blush,, но незнаех дали са толкова добри в "печенето", колкото в "прането"  Wink ) - и те ми харесаха  имаха си Термоигла, а пък и Джемма им направи реклама (като я знаем каква кулинарка е ),  ..... попрочетох някой теми тук, но не са ми достатъчни - МОЛЯ за мнения относно 2-те марки - Samsung-а е клас "ААА", а AEG -то май само "А"
Страхотно разбиране показах, но затова разчитам на вас - за помощ.
 Hug

Предварително благодаря!   chef  bouquet

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
И какво ти обясниха за клас ААА? Това са класове за перални и миялни- вода, електроенергия и т.н. При фурна ААА- да ме прощавате , ама  звучи абсурдно. Самсунг- не бих сивзела.ДОкарват всичко откъм функции и дизайн, но качеството им многократно ме е разочаровало, макар и не конкретно за фурна. Но мисля , че и там са същите недодялани. Така че препоръчвам АЕГ. Готвят, не се съмнявай.Не знам дали колкото перат, защото нямам пералня АЕГ- но ми се иска да имам. Фен съм на тази марка, но дребните им уреди например на нашия пазар- са произведени къде ли не, но не и в Германия. Въпреки всичко и дребни неща имам АЕГ.

А това с готвенето на 2 нива- АВГ-то готви на 3 нива, ако става въпрос. Ама те всички. които имат конвекция готвят така. Peace Рекламата на Смсунг едва ли не втълпява на хората, че само тази фурна го може. hahaha

# 2
  • Мнения: 555
 newsm51

Просто бях чела някъде, че има такива печки, които могат да "сготвят" повече от 1 тава, но не знаех, че важи за всички конвекторни такива...
Пожелавам ти скоро да се снабдиш и с такава пералня - нашата си беше Whirlpool - Philips - и е на около15г. - още си работи, внос от Герамния - наистина си беше (Къде е произведена незам), но като си взехме АЕГ - сравнение няма... (аз се заинатих ако е пералня да е такава), после прочетох , че ти си харесваш и печката и тя е АЕГ и се радвам , че си доволна  - дано да ти служи вярно дълги години
А какъв по точно модел ти е печката АЕГ ?

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Джемма, Теди,

всички нови фурни готвят на две, ако щеш и на пет нива, но този Самсунг готви на въпросните 2 нива с различна температура за всяко ниво.

Ще се съгласите с мен, че разликата в този случай е огромна - на едното ниво можеш да печеш нещо на 250 градуса, на другото на 150 едновременно. Все едно ползваш две различни фурни. Peace

# 4
  • Мнения: 474
Като купувахме уредите за кухнята, в съответното ценово ниво категорично ни препоръчаха АЕG и взехме такава. Препоръките бяха много обосновани, но вече не си спомням точно какви предимства бяха посочвани. / Собственикът на магазините и мъж ми са в сериозни бизнес-отношения, така че ни предлагаха наистина добри уреди/.
Много съм доволна от фурната!

# 5
  • Мнения: 23
Аз си закупих фурна миналата седмица и също като теб доста се колебах точно между тези две марки и в крайна сметка си взех АЕГ и един от факторите беше пиролизата. Не съм я ползвала все още защото кухнята ми не е готова. Но само да добавя че и за хладилник съм се спряла на АЕГ

# 6
АЕГ имат сериозни традиции в правенето на готварски печки, с каквито колегите им от Самсунг не могат да се похвалят. Дизайнът не е космически модерен, но притежава някакъв стил и елегантност, направо ти иде да сготвиш нещо. Като я гледаш фурната, струва ти се, че не е някакъв зор да я почистиш. Струва ти се, че никога няма да ти омръзне и в повечето случаи е точно така. Простичко, здраво, ведро някакси. Където пипнеш - здрав материал, не се драска лесно, не се халтави, не се захабява. Аз в къщи имам Бош от 7 години, като я купувах, се колебах между нея и едно АЕГ, още му помня дизайна. Години минаха, докато успея да оценя всичките достойнства на фурната, но сега, нали имам да купувам сушилня, пак ходя в магазините за техника и вече като пипна повърхностите, си мисля и за чистенето им. За това, дали ще им се изтъркат надписите и дали ще си останат в същия цвят след години. Не съм толкова богата, за да си сменям уредите на няколко години и каквото купя, е за дълго. Бошът не се е развалял. Стои като чисто нов. Е, сега, на седмата година, на едното копче започнаха да избледняват цифрите. Дефектира най-после и той. Но да дам същите пари за Самсунг....ами не знам, сигурно ще им се наложи да ме ухажват с години. Те имаха едно достойнство - евтиния. Бях си купила прахосмукачка, която вече е мъртвец. Интересно, с какво са те грабнали?

# 7
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
И аз бях полудяла по тази пиролиза на АЕГ, пак покрай Джемма. Мъж се съгласи, само че в последния момент реших да взема по-евтиния вариянт с пиролиза, който е с копчета. Прецених че с тази електроника няма да се справя, пък и спестих 300лв. Не съм я пробвала още, защото не ми е монтирана кухнята. Надявам се да не съжелявам.

# 8
  • Мнения: 555
Кои модели са тези с пиролиза - пиролизни панели ли newsm78

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ники,може и да готви с две температури, но въпросът е за колко време ще бъде така. Всичко, що ми е самсунг се е скапало на втората година. Иначе пак повтарям- от към дизайн и функции са супер.
Моята е такава:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012266

 MoneyСкъпичка е, но вече съм писала в този форум-купих си я, не защото имам много пари, а защото ми е преоритет фурната. А кухнята ми пък за сметка на това не е скъпа .

Теди, това на сайта на Техномаркет ли го прочете? Вероятно е това, но не ги бъркай с каталитичните панели. Пиролизата е програма на фурната. А каталитичните панели са просто със специално покритие,което катализира мазнините и се почиства по-лесно.От АЕГ-тата, като моята и на spinki са с пиролиза, както и другите модели в този ценови и по-висок диапазон. По-евтините нямат пиролиза.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Не препоръчвам Самсунг, нито ме вълнуват техните фурни, не ме разбирайте погрешно. Такова чудо вкъщи няма да влезне, с изключение на евтините им прахосмукачки, които според мен са добри.
Аз съм Сименс - фен.
Просто внесох уточнение, защото видях, че и двете се заблуждавате.

От темите за твоята кухня и аз се убедих, че в моята нова кухня ми трябва фурна с пиролиза, въпреки, че ще ми е мъчно за Сименс-а ми. Laughing

На мен кухнята също ми е приоритет, затова и аз избрах скъпа фурна, и скъпа кухня.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012208
Това е моята, но не са описани екстрите и функциите.

# 11
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Сега.....аз да се изкажа като притежател на фурна Самсунг.Що си мислите ,че не е добра,когато не сте я ползвали????
Ползвам я от 1 год.кажи речи ежедневно и нямам, наистина ви казвам ,нямам никакви оплаквания.За това което предлага наистина е на суперска цена,понеже ,така си мисля аз,тепърва пробиват на пазара и затова имат по ниски цени в сравнение например с АЕГ-то.Но това разбира се не означава,че са по лоши от тях. PeaceИма супер функции,абе наистина до сега което съм направила с нея няма грешка.Препоръчвам я на момичето.
И да вметна само още един глас за Самсунга.....ако сте забелязали и гледате"Бон Апети"-Ванко също готви на Самсунг,и точно на този скъпият модел,който авторката на темата е показала......Що ли пък Иван Звездев има Самсунг,щом е калпав.......е може и да не разбира момчето,не се сетих Joy

# 12
  • Мнения: 1 034
Нямам мнение за Самсунг, защото и аз от тази марка само прахосмукачка бих си взела, но от фурна за вграждане АЕГ съм доволна! Моята няма много екстри/модел В5701-4/, но и тези ми стигат.
Не следя редовно предаванията на Звездев, но ми се струва, че предишната му фурна беше точно АЕГ.

# 13
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Виж му сегашната......Тя е от времето ,когато аз си купих моята,и случайно забелязах,че и неговата е Самсунг,от което ми стана кеф,че и аз имам такава марка,естествено неговата е по скъпият модел.....
не съм казала,че АЕГ са лоши,но моля ....да се правят изказвания,че Самсунга не е стока,без да си го ползвал..... Sick

# 14
  • Мнения: 794
Бон Апети"-Ванко също готви на Самсунг

Не беше ли AEG  newsm78  Mr. Green


Както и да е .. по темата - много съм доволна от AEG фурната си...

Но имам няколко други уреда, които са на Samsung и всичко си функционира идеално.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 08:53 от Samantha Jones

Общи условия

Активация на акаунт