Някой знае ли?

  • 1 030
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Малко съм притеснена,бебо е на 3 месеца и на 2-3 пъти си събира погледа ако ме разбирате какво искам да кажа.Незнам дали е нормално при бебетата но съм страшно уплашена.  Shocked

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Случвало се е и при Тери.Дори си имаме запис /на видео/ с много странно разместване на очите,но не помня да съм се притеснявала.Отдавна не се е случвало.Ако се притесняваш направи една консултация с педиатъра ви.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
bialata, може да се случи. Окото на бебето е с все още неустойчив мускул и се случва да се събират. На 6м. си заведи детето задължително на офталмолог, не на ДжиПи.

margo71, ти водила ли си Тереза на офталмолог досега?

# 3
  • Мнения: 3 116
Това е физиологично кривогледство. Ще се научи да контролира очичките си скоро. Доколкото си спомням това кривогледство изчезва след 6 месец.

Все пак, за всички притеснения се консултирай с педиатъра си  Hug

# 4
  • Мнения: 950
Чела съм относно този проблем, защото и нашето дете имаше подобно изкривяване .Водихме я на офталмолог и доколкото успя да я прегледа каза че при някои деца този проблем се решава до 3-4 годинки а ако не се слагат очилца за да се оправят .Ние пак ще я водим другата година защото на моменти се вижда зарместването на очите.Така, че не се притеснявай все ще се оправите ./в смисъл че не е опасно/ Wink

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нормално е не се шашкай.

# 6
Няма страшно.Синът ми събираше очичките да 8 мес. В момента е на 6год и проблеми няма. Офталмолозите казаха, че мускулити на окото са още недоразвити и затова понякога едното оченци се изкривява. След 6-ия мес обаче си вземи направление за очен и си направи консулт. за успокоение.

Общи условия

Активация на акаунт