Да ви се оплача...

  • 3 462
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 008
Имаме магазин, в който по принцип работи свекърва ми. Тя вчера имаше ангажимент, а ние с мъжът ми бяхме в провинцията и се прибрахме вчера към обяд. Магазина беше затворен (намира се в търговски комплекс),но аз трябваше да отида до там за да платя наема. Но офиса,където плащаме беше затворен и аз реших,че така и така съм там ще отворя, то беше 15 часа, да поработя до вечерта. Имаше работа, още с влизането направих 7 продажби. В чантата ми бяха парите за наема и отделно имах към 800лв. А в портмонето си отделих 200лв (исках с тях да си купя дънки). Понеже имоше работа, парите от следващште продажби ги слагах в джоба, за да става по- бързо. По едно време реших да прибера и останалите пари в портмонето (където ми бяха личните документи, кредитна и дебитна карта, дебитните карти на баба и дядо) и установих,че то липсва. Идваше ми да зарева. Единственото ми успокоение беше,че поне другите пари си бяха в чантата, липсваше само портмонето с документите и тези 200лв. А искам да подчертая,че в магазина влизаха само "лъскави" хора, от тези нагласените с претенциите. Отворили са ми чантата и са дръпнали портмонето. Питам се в навечерието на тези светли празници що за изрод може да си, за да вършиш подобни неща?! Ами ако това се случи на продавачка, която почти цял месец работи за тези пари?! Сега вече ми поминава, но снощи главата щеше направо да ми се сцепи. Ръцете да им изсъхнат дано.. нямам думи!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не се гневи... Има кой да гледа и да наказва.
Само не разбрах, документите ти откраднати ли са? Ако е да, това е много гадно. Ще имаш 1-2 седм. разправии, докато си извадиш нови.

# 2
  • Мнения: 148
Спокойно,не си само ти(ако може това да те успокои:)
Ние на Коледа по обяд тъкмо излизаме и какво да видя: прозореца на колата го няма #Crazy, разбили я на Бъдни вечер Sick  Ужас! Най - лоошото е ,че ни оставиха без кола през почивните дни,да не споменавам разправиите вчера с завеждане на щети и търсене на същото стъкло ooooh!
Явно и по празниците не почиват...Гледай да не си разваляш празничното настроение  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 008
Личната ми карта, шофьорска книжка, кредитна и дебитна. На баба и дядо дебитните карти (с тях им взимам пенсиите,че те "не разбират" от банкомати). И сега баба ми и дядо ми, които наближават 80 години и живеят в Бистрица, дето се вика в планината, трябва лично да идват и да вадят нови карти, заради някакви гадни и нагли(но иначе "представителни")крадливи изроди.

# 4
  • Мнения: 25 441
Много неприятно, да. Но... Абе, да попитам, във вашия магазин касов апарат няма ли? Какви са тези пари по джобове и портмонета?  Crazy
Е, пито-платено. Спестила си пари от данъци, за да напълниш гушата на някой крадец. Whistling

# 5
  • Мнения: 274
Не се гневи... Има кой да гледа и да наказва.
Само не разбрах, документите ти откраднати ли са? Ако е да, това е много гадно. Ще имаш 1-2 седм. разправии, докато си извадиш нови.

Точно така Шани има кой да гледа:

"Пътят на праведния е заобиколен от всички страни...
с несправедливостта от егоизма...
- и тиранията на злите хора.
Блажен е онзи, който в името на милосърдието и добрата воля,
напътства слабия през долината на мрака,
защото той наистина е негов пазител...
и спасител на заблудените.
И аз ще стоваря моето отмъщение...
и жесток гняв...
върху тези, които се опитват да отровят и унищожат моите братя!
ще разбереш, че моето име е Бог...
когато моето отмъщение те застигне!"


Спомняте ли си тези думи, само че на английски, казани от Самюел Джексън в култовото Криминале...Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 008
Каква връзка има касовия апарат? Естествено,че на всеки клиент с гаранционната карта съм издала и касова бележка. То,че е пито пито, но не е платено. Напълнила съм гушата на крадеца, от данъци не съм спестила.
Много неприятно, да. Но... Абе, да попитам, във вашия магазин касов апарат няма ли? Какви са тези пари по джобове и портмонета?  Crazy
Е, пито-платено. Спестила си пари от данъци, за да напълниш гушата на някой крадец. Whistling

# 7
  • Мнения: 25 441
При издадена касова бележка, парите стоят в касовия апарат, а не в джоба на продавача, пък било то и собственик. Божието - богу, кесаревото - кесарю...  Wink
Както и да е, вие да сте здрави.  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 131
Ами освен да си кажеш - здраве да е... При свършен факт и при положение, че нищо не можеш да промениш, по-добре се опитай да забравиш, ако успееш. Сигурно ти е кофти, де, разбирам   bouquet

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
При издадена касова бележка, парите стоят в касовия апарат, а не в джоба на продавача, пък било то и собственик. Божието - богу, кесаревото - кесарю...  Wink
Както и да е, вие да сте здрави.  Grinning

 Naughty зависи от модела на касовия апарат.Някой апарати нямат чекмедже(каса)за пари.


Съжалявам мила,много е гадно.Пари се печелят,но разправията покрай ваденето на документи е супер гадна.
Дано този инцидент да си остане само в старата година !
 Peace

# 10
  • Мнения: 728
  #2gunfire Егати изродите!

# 11
  • Мнения: 425
Аз бих те посъветвала да купиш една закуска на някоя просеща баба,или да дадеш дрешка на едно бездомно дете,вместо да се жалваш!Който дава ще получава,който взима ще му бъде взето!
И тези 200лв за дънки някак не ми прозвучаха никак Свято,в тези Свети празници,когато някои хора няма да имат какво да сложат на трапезата си.
И така да кълнеш...не съм си и помислила и на ум да прокълна човека който ме нападна на улицата,дори когато го видях в съда о4и в о4и.Има кой да наказава!

# 12
Ох,гадна работа!!!Разбирам те, защото ми се случи същата история на миналата Коледа! И аз работех в нашия магазин за GSM-i,бях бременнаи ми беше трудно да се навеждам за ваучери от касата,затова ги държах под щанда.Влязоха трима мъже, които уж не бяха заедно ,всеки ме дърпаше за нещо,никой нищо не купи ,а на излизане единия ми пожела да имам момче....След около 10 мин. забелязях ,че ваучерите ги няма,бяха на стойност 600лв.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз бих те посъветвала да купиш една закуска на някоя просеща баба,или да дадеш дрешка на едно бездомно дете,вместо да се жалваш!Който дава ще получава,който взима ще му бъде взето!
И тези 200лв за дънки някак не ми прозвучаха никак Свято,в тези Свети празници,когато някои хора няма да имат какво да сложат на трапезата си.
И така да кълнеш...не съм си и помислила и на ум да прокълна човека който ме нападна на улицата,дори когато го видях в съда о4и в о4и.Има кой да наказава!

ами с този пост направо като нападение си прозвуча  ooooh!

# 14
  • Мнения: 425
Всеки е преживял нещо подобно,но аз тук драмата на авторката я виждам само в парите-само за това говори в поста си.Нали е жива и здрава,нали на нея не са и направили нищо крадците  и се отървала само с липсата на някакви пари.Това е по важното.Пари се изкарват!

Общи условия

Активация на акаунт