Опитваме отново

  • 2 343
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Здравейте момичета (и момчета:))

Няма да преразказвам историята си, на кратко таткото реши, че отговорностите за семейство и дете му идват в повече, не се прибираше или се прибираше по нощите...искаше свобода, която аз му "дадох", събрах му багажа и така. От тогава минаха три месеца, не съм писала често във форума, опитвах се да се "събера", повече или по-малко успешно, да влезем в някакъв ритъм с детето-градина, работа, детегледачка ..светът се оказа не толкова черно място.Въпреки болката.
Поддържахме връзка със съпруга ми по тел. От време на време се виждаха с детето, наскоро говорихме много. Каза, че не можел без нас, че иска да опитаме отново.
Много мислех, знам-ще кажете там, където е чупено, трудно се лепи. Напълно съм съгласна, но реших, че съм длъжна да дам този шанс. Дори след това отново да мина през ада.
На този етап не се радвам, сякаш стъпвам по стъкла, а в мен усещането е за едно повишено внимание.
Надявам се всичко това да е за добро.
Пожелавам ви много здраве и любов!
Петя

# 1
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Пожелавам ти успех, и да бъдете щастливи - най-вече ти и детето.
Не смятам, че е малка вероятността всичко да е както трябва  Hug

# 2
  • Мнения: 1 771
Подкрепям те за решението колкото и трудно да е.
Желая ви на цялото семейство много любов, здраве и една изпълнена с безкрайни щастливи мигове приказка безкрай.
Щастлива и весела Нова Година.

# 3
  • Мнения: 260
Скъпа, знам, че решението ти е трудно, но съм сигурна, че правиш правилна крачка.
Доказала си на себе си, че може да се справяш сама. Не губи това усещане и самочувствие при новото ви начало заедно, но и не се нагърбвай с всички задължения.
Надявам се, че ще намерите път един към друг.

# 4
  • Мнения: 125
Благодаря!
Знам, че няма да е мед и масло, мисля, че и двамата сме "порастнали", или поне се надявам.
Три месеца прекарах в мислене, така или иначе. И двамата имаме своята вина и своята гледна точка. Това не можем да променим. За бъдещето ми е думата и за опитите да бъдем семейство.
Не само заради детето, формални неща не искам. Заради всички нас. Дано се получи, ако не стане-така е било писано, но просто трябва да опитам в името на любовта, която я е имало (дано все още има), в името на онези хубави моменти, които сме преживели заедно.
Не мога да забравя, просто сглобявам лошите моменти в общия пъзел на "нещата от живота", тегля чертата и ще се опитам/е.
Каквото стане.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 259
Искрено ти пожелавам нещата при вас да потръгнат! Познато ми е това „стъпване по стъкла”, много е неприятно, но важното е, че имате желание да намерите пътя един къ друг. Успех  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Доказала си на себе си, че може да се справяш сама. Не губи това усещане и самочувствие при новото ви начало заедно, но и не се нагърбвай с всички задължения.

Присъединявам се към горното.
Дано новото начало доведе цялото щастие при вас.   bouquet

# 7
  • Мнения: 903
Моето "Ново начало" с нашия татко преди около три години се оказа една нова и мноооооого по-широко зейнала врата към ада. Но пък моят бивш е рядък по характера си екземпляр, Mr. Green така че не може да се ползва като отправна точка за някакви обобщения!

Надявам се при вас нещата да се получат - историята познава все пак и такива случаи на навреме осъзнали се съпрузи и татковци! Искрено ти пожелавам вашият да попада в тази категория!!!  bouquet

И както се казва:"Нова година - нов късмет!" People Santa

# 8
  • Мнения: X
Аз мисля всъщност, че човек се  променя. Така, както аз се промених за 2 години - ужасно много - така вярвам, че и другите могат. Човек го прави, ако реши, прави го, ако животът и обстоятелствата настояват за промяна. Разбира се, че не бива да разчиташ на това, че той ще се промени, може би е достатъчно да промени 2 неща в себе си , но !!! важните 2. Разбираш ли?
Под влияние огромно пиша на приятелка, която се събра с бившия си, с когото разделени 6 месеца вече. Еми - разбраха колко се обичат и че не могат един без друг. Вече само времето ще покаже, кой как се е променил за това време и дали е за добро.
Но - наистина понякога хората преоткриват любовта към другия след една такава раздяла. Понякога също така се оказва, че само така им се е струвало. НОООО - няма как да знаеш, ако не опиташ. Нали? Винаги, с каквото и да се заеме човек, има шанс за неуспех. Но не пробваш ли, никога няма да разбереш!!!!!
 Hug
Пожелавам успех.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 295
И аз веднъж дадох втори шанс. Не се получи.
За съжаление дадох с още един "втори шанс". Не се получи.
И се разделихме. Просто бяхме твърде различни. Явно не се познавахме много добре.

Ти познаваш този човек. Ти решаваш.
Опитай, пък каквото стане....
Успех  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 6 477
Както се казва - Длъжни сме да проверим! Стискам палци за решението, дано е успешен втория шанс. А иначе вече си знаеш как е, ако видиш, че нещата пак се срутват към лошо!Най-важното е да не се опитваш с цената на абсолютно всичко да запазваш семейство, да губиш себеуважение и ако видиш, че става трагедия без край да не слагаш точка!
Но сега говорим за хубавото - нова година, нов късмет, нови и хубави емоциив обновеното семейство! Hug

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз дадох втори шанс дори бедз да стигаме до раздяла /не че тогава не исках, но все пак прецених че трябва заради детето и бебето окето беше на път - да опитам/
не съжалявам
дори да се разделим някой ден - всеки миг в който съм била щаслива си е стуравл, защото както пееше Фреди - по-добре една година любов, отколкото цял живот самота
щом сърцето ти позволя ва да му дадеш шанс - значи има още хляб в теб
дано се получи! желая ти го от цялото си сърце! никога не съжалявай за взетото решение за мен опита да се спаси нещо дори неспасяемо струва много повече от вяско ново начало!
успех! успех и пак успех ти желая от все сърце! нека това бъде вашето коледно чудо

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
и от опит
1. не очаквай невероятна промяна - няма да има такава...не в началото и не веднага
трябва много търпение и изчакване да се нагодите - щом се е стигнало до раздяла имате серииозни проблеми - те няма да изчезнат с магическо махване на вълшебната пръчица
като се върнеш - те ще са си там в семейното огнище и трябва време да догорят и изчезнат
и търпение
2. ще сте хладни един към друг - ка киначе след раздяла?
ще има много лоши думи междуу вас...трябва постоянно желание да не се връща човек к ъм тях
ще мине време да заздравеят раните и да погледнеш човека отсреща без болка
3. много толерантност към близките и негови и твои и ото двете страни и най-важното ако са склонни да се бъркат - да се държат на страна
ако това не става с нечия страна - трябва търпение от дургата
4. любов няма да има...не в началото - тя ще се зароди евентуално постепенно и по-късно ако й се даде шанс

та това е - имай търпение, опитвай се да уважаваш човека отсреща дори като ти се иска да го обезглавиш поне до кръста...и нещата може и да потръгнат
но е важно и той да прави същото иначе няма какво да търсиш при него

# 13
  • Мнения: 2 274
Желая ви успех!!! Стискам ви палци!

# 14
  • Мнения: 125
Благодаря ви за отзивите.
Catnadeen- специално:)

Опитвам се да се усмихвам повече, да бъда по-мила и да не правя проблем от дребните неща, т.е. всичко това, което според него не съм била и не му било уютно вкъщи.

Той се обажда да каже къде е или когато ще закъснява....има..отношение един вид.
За сега сме в началото, ..внимаваме и двамата, какво ще стане не знам.

Общи условия

Активация на акаунт