Секцио по спешност след разкъсване на плацентата

  • 6 606
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте,момичета!Незнам от къде да започна,но в момента се чувствам наистина зле.
Терминът на моя приятелка беше за 11.02 догодина.Вчера сутринта ми звънна и каза,че имала болки цяла нощ.Зачестявали и се усилвали.Дотук добре-въпреки че е рано,бебчо може да е решил да се покаже преждевременно.Няма да е първия случай.Притесних се обаче,когато каза че и течало силно кръв.Посъветвах я веднага да звъни на лекаря и да отива в болницата.
Вечерта ми звънна-родила по спешност със секцио.Детето тежало 1.700кг и разбира се било в кувиоз.Повече незнаеше.
Обадих се на лекаря и-имала разкъсване на плацентата.В повечето случаи бебетата били мъртви.Хубавото било,че това проплакало веднага и не било интубирано.Сега имало явен риск за живота му.Но даже и да оживее,страхувам се, че ще има много поражения в мозъка.То е вегетирало от момента на разкъсване на плацентата.Тя не го е чувствала през цялата нощ.
Предположения и страхове от моя страна.Не ги споделям с нея,разбира се.
Моля ви-ако някой е преживял нещо подобно или знае повече,споделете!

# 1
  • Мнения: 1 685
здравей!аз не съм минала по-този път и немога да кажа нищо.но ще се надявам всичко да бъде наред с бебчето Hugще чакам да пишеш по-късно и дай боже добри новини! Praynigдано всичко да е наред  дано!!!

# 2
# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Обикновено, лекарите се застраховат - щом не е интубирано, значи може само да диша. И в такъв случай според мен не е толкова увредено. В коя болница е. На мен много страхотии ми казаха, но не ми е била разкъсана плацентата. Моя приятелка имаше 5 бремености и чак при петото раждане и казаха, че някакъв проблем с плацентата и ако се доносят умират. Две живородени недоносени има другите съвсем доносени починаха, но и много дребни.


1.700 кг си е добре по тегло за този месец. Стискам палци за бебо, а ако е в Майчин дом вечер към 19 май беше дават сведение на майката, ако успее да стане и отиде да го види.

# 4
  • Мнения: 16
Бебето и майката са в МБАЛ - Шумен.Малката засега е добре- изследванията и са хубави и май е прескочила най-критичния момент.Белите дробчета работят-щом диша самичко.Смъкнала е малко грамове.Но общо взето не дават много информация за състоянието и.Казали на майката,че един час по-късно може да е бил фатален за бебето.Тъй като приятелката ми беше с отоци последните дни,мисля че е поддържала високо кръвно.Дали от това не се е получило отлепването/разкъсването?След операцията също е била с високо кръвно,днес отново го е вдигнала.Може и от това да е, а може би не ThinkingБожа работа!
Молим се всичко да е наред.

# 5
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Щом е спаднало на тегло - това също е добре - към 150-200 гр е добре - на мен това ми обясниха, прочиствал се организча, бъбреците работели. Ако не падне лошо, моят падна на тегло третия ден и беше голяма радост.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Искам малко да те поуспокоя и да ти кажа , че бебето сигурно е добре (относително добре за своята недоносеност) щом все още се намира в Шуменската болница.Всички критични бебета от Северизточна България се транспортират във Варна.Щом не са го докарали във Варна значи е относително в стабилно и задоволително състояние.
А по отношение на свалените грамове, това е добре . Организма му работи . Всчки здрави бебета , след раждането си свалят някой друг грам.
Дано майката и бебето да са добре!Пожелавам им много късмет! Peace

# 7
  • Мнения: 4 076
Да,така родих малката си дъщеря.На латински терминът беше "абрупцио плацента" или нещо подобно.
И на мене ми казаха,че няколко часа по-късно пристигане в болницата и нямаше да имам дете."Любезни" съседи питали семейството ми живо ли е детето и обяснявали защо не може да е.Кървях обилно преди операцията по спешност,а към края на бременността рядко  усещах бебето и това ме плашеше.Първото ми дете по цял ден беснееше в корема ми,а това...Всъщност,то и корем почти нямах.Бебка се роди 2 550,била е в кувьоз,но на третия ден ми я дадоха,леко отслабнала.Това се случи преди 14г. и мога да се похваля с нормално,умно и хубаво дете.Да ми е живо и здраво и то,и всички дечица!

# 8
  • Мнения: 16
Благдаря ви момичета за подкрепата!Знайте,че всичко което пишете,
стига и до майката.Предавам и редовно думите ви.Ще ви уведомявам за състоянието на бебчето.На всички пожелавам много здраве и късмет през новата година!И дано Бог ни дари само с щастливи и незабравими моменти!

# 9
  • Varna
  • Мнения: 503
Дано всичко да е наред и мама и бебка да се радват една на друга.

# 10
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Благдаря ви момичета за подкрепата!Знайте,че всичко което пишете,
стига и до майката.Предавам и редовно думите ви.Ще ви уведомявам за състоянието на бебчето.На всички пожелавам много здраве и късмет през новата година!И дано Бог ни дари само с щастливи и незабравими моменти!

Дано и мама на малката принцеса е по-спокойна по този начин - защото и аз като изживяла подобна драма, никой не ми отговаряше дали са оправяни и оживявали такива деца (тогава го нямаше този форум), е да има вяра да и е спокойно да и говори да и дава сили да се бори - това за сега е най-важното. Иначе лека полека нещата ще се оправят.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 123
дано малкото съкровище е добре.
 Аз редовно гледам едно предаване по ТВ Здраве (Майчина грижа) - преди два дни даваха същият случай.Жена с отоци,белтък в урината и високо кръвно постъпи с разкъсване на плацентата.Направиха секцио и бебчо си беше добре.Дадоха после изписването и казаха,че всичко му е наред.
 

# 12
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Как е бебето и мама.

# 13
  • Мнения: 1 685
 и аз това се питам как са бебчето и мама?nevi27 какво става с тях добре са нали?

# 14
  • Мнения: 16
Да,момичета ,всичко е наред! Simple SmileМайката я изписаха малко след Нова година.Бебчето е все още там,разбира се,но се развива добре за своята недоносеност.Наддава много добре - сега е 1.920 кг.Искат даже да го изпишат като стане 2 кг ConfusedНямало достатъчно кувиози и апаратура.Не ми се вижда много нормално-тя е толкова мъничка още!Иначе в момента е на антибиотици - открили някакви микроби в нослето.Майчето ходи често да я вижда и се чуди как е толкова мъничка.
Най-лошото мина.Трудничко ще им бъде на родителите и близките,но най-важното е , че детето е тук и е здравичко.А това, е и благодарение на вас и вашите молитви.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт