За прохождането

  • 1 197
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 516
Синът ми прави първите си крачки, като го държа за ръчичките, но ми прави впечатление, че доста си криви едното краче. Стъпалото му е някаси навътре ... Чудя се дали е нормално, или да търсим ортопед

# 1
  • Мнения: 1 092
посъветвай се с педито и той ще реши дали имате нужда от ортопед  bouquet

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
С какви обувки прохождате?

# 3
  • Мнения: 1 371
С буйки ли се учи да ходи? Моят син (тогава на почти девет месеца) беше така, когато му обувах обувките за прохождане на КиК. Единият крак си го кривеше, стъпалото му отиваше навътре, а пръстчетата му настрани. Почнах да му слагам от силиконовите чорапки и меките буйки и вече няма проблем. Сега ги носи буйките на Кик, но вече на 11 месеца и както се изрази педиатърката на Алекс, явно му е било много рано за такива обувчици.

# 4
  • Мнения: 1 516
Бос е, не слагам обувки...

# 5
  • Мнения: 1 264
Не мисля, че имаш повод за притеснения. Все пак няма да е излишен един профилактичен преглед при ортопед. (Нали и без това има такива)
На моя близка момиченцето замяташе навътре едното краченце докато прохождаше. Сега е на година и четири месеца и тича ли тича, вече избщо не криви крамчето. Водила е детето на лекар, всичко е било нормално, казали са, че ще го израсте.

# 6
  • Мнения: 872
Извинявам се,че отклонявам темата,но какви са тези силиконови чорапи?

# 7
  • Мнения: 1 371
Извинявам се,че отклонявам темата,но какви са тези силиконови чорапи?
Не съм се изразила правилно - обикновени чорапи, отдолу със силикон, за да не се пързаля бебето, когато ходи.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
Няма да навреди една концултация с ортопед. Навремето не обърнаха чак такова внимание на Дияна и сега ми се струва, че ходи със стъпала навътре.

# 9
  • Мнения: 5 103
Консултирай се с ортопед, за да си спокойна.

# 10
  • Мнения: 491
Консултирай се с ортопед, за да си спокойна.
newsm10

# 11
  • Марс
  • Мнения: 439
и аз съм ЗА консултацията с ортопед, но погледни и как спи малкия, често се получава това от спане по коремче при малките дечица Rolling Eyes но не е притеснително и с гимнастика се оправя Peace

# 12
  • Мнения: 1 516
По корем спи да . Надупен с крачетата свити по коремчето. Когато е седнал не се вижда да е изкривено крачето навътре.... На следващата консултация ще говоря с педи

# 13
  • Мнения: 175
И моят син си замята крачето навътре и спи по коремче. Като ходихме на консултация педката ми каза, че се втелявам излишно  #2gunfire и нямало нужда от ортопед. Ако до следващата консултация е така, обаче, ще си искам направление ....

# 14
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Консултация с ортопед никога не е излишна. По някога педиатрите не забелязнат всичко. Ако бяха толкова спецове, нямаше да има други лекари. Много е вероятно нищо да му няма, но е добре да ти го каже специалист. А и недай си боже да има някакъв проблем, колкото по рано се хване и се реагира, толкова по лесно и бързо ще се оправи.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт