Колко шоколад могат да ядат децата?

  • 5 431
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 705
До колко шоколад са яли вашите деца и на кава възраст? Или какво знаете по въпроса от лекарите. Не намерих подобна тема.

Моят син е почти на 3 години и вкъщи настават големи спорове, когато поиска шоколадови бонбони или шоколад.

По принцип гледам да не му попада шоколад (кафяв), но понякога намира шоколада на баща си или бонбони от някои гости. Иска да яде и му давам. Но на шестия бонбон настава война - другите роднини ми се карат, че детето не може да изяде толкова шоколад. На мен ми се иска да го оставя, без да му казвам нищо и да видя колко ще си вземе. Затова моля за съвет - до колко да го оставя.   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 39 722
Хич не го оставяй да видиш колко може да поеме, защото децата нямат спирачки.

Преди няколко месеца Дияна беше решила да пробва "поемането" с кутия Тофифи. Аз шоколад не ям. Мъж ми да е изял 1-2 бонбона. Купува кутията вечерта, и на другия ден - празна. Дияна се размина само с много повръщане и диета.

Мъж ми купува шоколад, и понеже аз съм въздържателка, си го делят с Дияна. Налагам ограничения и на бонбоните (нешоколадови).
Единственият шоколад, който Дияна и мъж ми не можаха да поемат бяха някакви испански шоколади.

# 2
  • Мнения: 46 438
София не е фен, дадох й сравнително късно и не му обърна особено внимание, разопакова, нахапва и оставя Laughing

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не го ограничавам, но пък и той не е фен на сладкото. Шоколад може и да изяде цял от големите и после месеци да не хапне въобще. Виж шоколадови бонбони обича, но пак не повече от 5-6 да изяде и му идва много сладкото...
Зависи от детето обаче, има деца, които така ламтят за сладко, че нямат насита, те определено трябва да се ограничават... Но ако детенцето само си има мярка по-добре не го спирайте насила, така забраненото става по-желано...
Ами колко... 10-12 бонбона, би трябвало даже да му стане лошо от толкова сладко и сам ще престане, цял шоколад, шоколад и половина... Ако го усетиш обаче че се тъпче и няма спирка, по-добре сложете някаква мярка и го ограничавате...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 478
И моята дъщеря не е фен на шоколада и бонбоните-но за такива които обичат мисля че трябва да има ограничения.Примерно най много до половин шоколад/което и това ми се вижда много/или до 3-4 бонбона.

# 5
  • Мнения: 3 146
Купувам Киндер (от тези мини) и давам да си вземе максимум по едно на ден. За бонбони - максимум 3. Не мисля, че е изобщо е вреден в малки количество, защото зъбите ги мием редовно, а децата много се движат, т.е. изгарят го бързо. Мен много ме ограничаваха като малка от сладки неща, а бях с развалени зъби, затова не мисля, че е лошо да си похапва. Всичко е в мярката и в качеството.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз давам по едно малко киндерче на ден. Но сега покрай празниците си похапва повече. То много шоколади, много вафли и боклуци и подариха. Сега докато свършат ще е така и после налагам режим със сладкото.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Почти никога не отказвам шоколад на Калина, когато си поиска, стига да не е прекалила, но й давам по 1-2 парченца. На тази "доза" съм я свикнала откакто й давам шоколад и съм твърда, защото ако прекали със сладкото се превъзбужда.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 98
Синът ми ще стане на 3год. след месец..Преди около месец почти  всяка вечер след яслата изяждаше по едно от най-малкиите Своге-та.Отдавна не е искал щоколад,сега набляга на суха паста Балкан-изяжда по 2 на ден-една сутрин и една вечер,гледам да е след вечеря.Това е единственото сладко нещо,което яде,но не мога да преценя много ли е или е малко.Но няма ли паста у дома,настават едни драми...

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Колко  newsm78 Моята е изяждала наведнъж не повече от 2-3 шоколадови бонбони или 1-2 киндерчета. Ако я оставя сигурно ще продължи  Thinking Но не бих искала да си правя експерименти с това.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 676
Ама как цял шоколад да изяде едно дете Shocked?! Или 5-6-10 бонбона?! То на мен ще ми стане лошо от толкова сладко, а какво остава за детето... Аз давам по едно, най-много две парченца или 1 бонбон и то не всеки ден, а когато има. Не виждам особена полза от шоколада и затова гледам да го избягвам.

# 11
  • Мнения: 705
Благодаря за отговорите.
Интересно ми е от медицинска гледна точка какъв е прага на насищане според възрастта. Не, че искам да го тъпча с шоколад до горната граница. Но искам да зная кога да се притеснявам и кога да го оставя, ако му попадне кутия бонбони.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Давам му почти всеки ден по едно яйце на Киндер.Шоколад и шоколадови бонбони не давам.

# 13
  • София
  • Мнения: 790
Рали хапва от яйцата или мини шоколадчетата на Киндер, но не може да изяде едно цяло. И аз помагам  Simple Smile Напоследък и харесва Киндер Пингуи.

# 14
  • Мнения: 146
Най-добре е детето да поема възможно по-малко шоколад.

Общи условия

Активация на акаунт