загубена лична карта?

  • 10 733
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
току що си изгубих личната карта.можете ли да ми кажете какво трябва да направя.къде да отида за нова.и изобщо каква е процедурата.предполагам трябва да го свърша след празниците Cry

# 1
  • Мнения: 3 569
Отиваш в РПУ-то да я обявиш за открадната. Съветвам те да побързаш.

# 2
  • Мнения: 148
Обяваваш я за открадната колкото по-бързо, толкова по-добре, че не се знае ако не е изгубена, а открадната, например, какви поразии могат да ти дойдат на главата, от полицията те глобяват /аз като я бях загубила моята, глобата ми беше 20 лв/, попълваш декларация, че ако случайно я намериш, ще им я предоставиш и после си вадиш нова. Това е.
Казват, че когато загубиш нещо, ще намериш нещо, или с други думи казано - всяко зло за добро. Горе главата и яко купонясване на нова година ти желая.

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 829
задължително казваш, че е ОТКРАДНАТА, защото при загубена плащаш глоба за неопазване ( или както там се нарича ) на личен документ. успех!

# 4
  • Мнения: 28
Аз доколкото знам няма значение дали е открадната или загубена мисля че все има глоба но може в различните РПУ та да имат различна политика

# 5
  • Мнения: 9 865
Открадната или изгубена - глоба има. Обаче навсякъде е различно. Чувала съм и съм присъствала на глоби от 15 до 50-100 лева и все е била открадната.

# 6
  • Мнения: 7 430
..прясно ми е още на мен това...
Изгубих я и доста време я търсих някъде из нас, но уви...няма я Confused

Каква е процедурата - отиваш в РПУ, дават ти документ, в който да опишеш какво се е случило - аз писах, че е открадната Peace
Загубена или открадната глобата е 20лв. НО ако е за 1-ви път.Про повторно изгубване / открадване е вече 50лв. Peace
Дават ти един друг документ, с който подаваш за нова Л.К. заедно със снимка и т.н.

...ами това е... Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 708
на мен наскоро  ми откраднаха документите (после ми ги върнаха де)- лична карта и шофьорска книжка. глоба нямаше НИКАКВА.

# 8
  • Мнения: 13 512
Откраднаха ми портмонето през май, отидох до полицията, обявих я за открадната и толкова. Допреди седмица, когато ми трябваше свидетелство за съдимост, не ми потрябва никъде. Банки, митница, по
и...абе навсякъде се легитимирах само с ш. кн. Simple Smile
Заради това свидетелсво  за съдимост , отидох пак в Полицията, за да ми състсвят акт / полицаят ми каза- ако бяхте казали, е сте безработна, глобата щеше да е по-малка Shocked ...сякаш е бардак, а не Полиция- нямат ли достъп до НОЙ- да видят кой работи и кой не/. Та още не съм си подала документите- може би в началото на следващата година ще го направя и ще си държа картата в къщи! И без това никой никъде не ми я иска Laughing
PS. и гарант за кредит станах без лична карта, и за приемен родител кандидатствах без л.к.

# 9
  • Мнения: 3 094
блокирането на докуманта се обявява в районото ,където живееш. При открадване, което можеш да обясниш каго, къде и как е станало глоба не се дължи. В София е така. (окрадени сме били и аз и дъщеря ми - глоба не сме плащали).В провинцията задължително прибират глобата без значение дали е изкубена , открадната или си ограбен съвсем публично. Кражбата (като престъпен акт) обаче се декларира с показания в районното , където е станала кражбата - т.е живееш в Изток , но те ограбват на паметника Левси - кражбата се обявява в пето районно, а блокирането на документа за самоличност в първо районно.

# 10
  • Мнения: 13 512
Кражбата (като престъпен акт) обаче се декларира с показания в районното , където е станала кражбата - т.е живееш в Изток , но те ограбват на паметника Левси - кражбата се обявява в пето районно, а блокирането на документа за самоличност в първо районно.
И във Варна  е така, но глоба се дължи безусловно.

# 11
  • Мнения: 3 094
Кражбата (като престъпен акт) обаче се декларира с показания в районното , където е станала кражбата - т.е живееш в Изток , но те ограбват на паметника Левси - кражбата се обявява в пето районно, а блокирането на документа за самоличност в първо районно.
И във Варна  е така, но глоба се дължи безусловно.

Тука са по-меки, малко е според зависи - особено на млади хора - ученици и студенти или майки с деца не съм чула да се заяждат - все пак и човещина малко е хубаво да се проявява. Ако разбира се може да опишеш кражбата както тррябва , а не нещо от солта бях в клуб, пийтах , поденсих и нищо не помня. Момичето може да мине между капките - празници са и много се краде за жалост.....

# 12
  • Мнения: 1 291
обявих я за открадната-нямаше глоба.а сега къде трябва да отида за дси изкарам нова?

# 13
  • Мнения: 3 094
обявих я за открадната-нямаше глоба.а сега къде трябва да отида за дси изкарам нова?

в районното по местоживеене, където си адресно регистрирана.

# 14
  • София
  • Мнения: 708
а къде си я обявила за открадната нв твоето районно ли?

Общи условия

Активация на акаунт