Изваждане на шофьорска книжка

  • 1 906
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Ще ми се да ви питам има ли други изпадали в подобна ситуация. Значи изкарала съм шофьорски курс 2000-та година. Взех си изпита, но не извадих книжка. Та въпросът ми е, дали ако си набавя необходимите документи за издаване на книжка и си изчакам реда на безкрайните опашки в КАТ, няма да бъда върната, заради това, че трябва примерно да изкарам някакъв опреснителен курс или пък заради нещо друго.

# 1
  • Мнения: 68
И аз да се включа по тема...аз имам книжка ,но от старите...къде трябва да отида за да си извадя и,ще имам ли глоба?

# 2
  • Мнения: 412
Аз съм в подобна ситуация, макар и по-благоприятна - изкарах курсовете и взех двата изпита януари 2007 г. Скоро се сетих, че ще е  добре вече да си извадя и шофьорска книжка, обадих се на инструктора да го попитам дали ще имам някакви проблеми и той каза, че по принцип всички протоколи се пазят в кат и няма да има никакъв проблем. Попитах го колко време ги пазят и той не можа да отговори, но каза че някакъв негов курсист си извадил книжка 2 години след като взел изпитите без проблем. В твоя случай, обаче периода е доста дълъг и сигурно трябва да попиташ в КАТ, преди да извадиш медицинското и БЧК. Успех

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 838
И аз да се включа по тема...аз имам книжка ,но от старите...къде трябва да отида за да си извадя и,ще имам ли глоба?

Какво значи от старите? Моята книжка беше изтекла ноември 2005 година. Поднових си я преди 3 месеца и ме накарах да отида първо в районното да ми напишат акт. С така написания акт отидох да си подам документите за нова книжка. След като излезе постановлението си платих акта /20 лева/ и отидох да си взема книжката. Моя позната беше в същата ситуация, но нея не я накараха да плати глоба. Незнам защо  newsm78. Аз съм от Варна, тя е от Лом. Явно във Варна е другояче  newsm78.

# 4
  • Мнения: 131
Никакви опреснителни макар,че си изкарала изпита през 2000 г.
Набавяш си документите,да не забравиш БЧК и отиваш за книжката.

# 5
  • Мнения: 4 916
Аз си извадих книжка няколко години след изпита и нямаше никакви проблеми  Peace

# 6
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Преди седмица горе-долу сина откри ,че на баща му книжката е изтекла. Видяхме един познат,който работи в КАТ и го питахме.Той каза,че няма глоба  newsm78 Като отиде след Нова година ще стане ясно.

# 7
  • Мнения: 50
Във Варна ако не подновиш книжката си преди да е изтекъл срока, ще те глобят обязателно! 20лв, но трябва да се мине през районното МВР за акта.

Общи условия

Активация на акаунт